Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak szerint a bibliai...

A vallásosak szerint a bibliai történetek valóságosak. Ha egy gyereket erre tanítanak, hogyhogy nem látja át, hogy ezek csak "mesék", és egy nem vallásos hogyhogy látja, hogy mind csupán egy történet, de semmi több?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem, hogyhogy nem látják a vallásosan nevelt gyerekek, hogy ezek a történetek mesék? De a felnőttekre is igaz ez. Olyan furcsa szerintem, hogy annyira komolyan vesznek dolgokat, mintha a valóság lenne, miközben én ugyanolyan mesének tartom, mint a Hófehérke és a hét törpét, vagy valamit, csak éppen vallásos színezettel.
2013. febr. 15. 00:29
1 2 3
 11/29 Andizsuzsi ***** válasza:

Én a hitebeli kérdésekbe nem megyek bele, konkrétan csak a kérdésre válaszolok.


"Ha egy gyereket erre tanítanak, hogyhogy nem látja át, hogy ezek csak "mesék", és egy nem vallásos hogyhogy látja, hogy mind csupán egy történet"


Egy nem vallásos és egy vallásos gyerek között semmi különbség sincs abban, ahogy a Bibliához viszonyul. A gyerekeknek minden mese valóság, jó esetben elhiszik a hétfejű sárkányt, a kiskakast, aki fel tudja a kút vizét szívni, a gonosz borszorkányt, aki meg akarja sütni Jancsit és Juliskát. Hisznek a Mikulásban, abban, hogy a Jézuska hozza az ajándékot (érdekes módon sok nem vallásos gyerek is), a húsvéti nyusziban és sok egyéb másban.

Az, hogy később ebből mi marad mese, és mi marad valóság, már csak a nevelésen múlik. Aztán még később, amikor már maga gondolkodik el dolgokon, akkor van, aki elfordul a vallástól, és van, aki éppen akkor fordul feléje.

2013. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
2013. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

"Arról nem is beszélve, h a tudomány is megosztott, szóval vannak tudósok, akik a teremtéstörténet mellett állnak ki!"


A világ vezető élettan/biológia/biokémia tudósai mind elfogadják az evolúciót.

2013. febr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

A bibliai teremtéstörténetet tanulja előbb, még akkor, amikor még nem értené az evolúciót és a milliós nagyságrendű számokat, milliárdról nem is szólva.

Később tanulja az evolúciót, és a milliárd éveket. Jobb helyeken aztán elmagyarázzák, hogy az adott egyház szerint mely részek példabeszédek, és melyek történelmi beszámolók. Végül azzal simítják össze, hogy a hat nap hat korszak, és különben is, a lélek nem alakulhatott ki evolúcióval. Más egyházakban viszont inkább az evolúciót vetik el, hazugságnak tartják, amit teológiaialag cáfolnak.

2013. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Amúgy láttam olyan biológust, aki a teremtéselméletben hisz, az evolúcióban nem.
2013. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt aki végletekben gondolkodik tévúton jár. A Biblia történetek nem mesék, és nem is valóságosak. Inkább legendáknak, mondáknak tartom őket. Egész egyszerűen azt mondanám, hogy a történetek alapja lehet igaz (pl. minden további nélkül élhetett egy Ábrahám nevű pásztor, vagy egy Noé nevű ács), ugyanakkor egy egész világra kiterjedő özönvíz már nem valószínű. Ellenben az nagyonis elképzelhető, hogy valahol volt egy nagyobb áradás, amit később a népemlékezet picit felnagyított.

Egyébként ezeknek a történeteknek a nagy része tanító jellegű, erkölcsi mondanivalóval bír.

2013. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nos az előttem szólóval magam is egyetértek, legendák...


Sajnos aki még a fizika alapjaival sincs tisztában, az egyszerűen tudatlan.

A N10 például cáfolni próbálja a fizika törvényein alapuló kormeghatározást.

Nem minősítem, neki tökéletesen elegendő valamilyen mese, vagy legenda...

Persze, ha érveid lennének, közölhetnéd velünk, vagy a Nobel bizottsággal, meglehet, gyarapodna a magyar kitüntetettek sora.

Kiváncsi lennék egy teremtéselméletben hívő biológusra, meg arra a sok vallásos tudós listájára...

2013. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Andizsuzsi ***** válasza:

"meg arra a sok vallásos tudós listájára..."


Sokat nem tudok, viszont ismerek (sajnos) két osztályvezető szívsebészt, mindkettő mélyen vallásos.

2013. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
#18 Én meg ismerek egy érsebészt aki ateista.
2013. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Na, szóval én meg papot is láttam már, aki nem hitt Istenben. Nem tréfálok, okos ember volt, sakkoztunk gyakran. Hivatása munka volt számára...
2013. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!