Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki fog felelni az Egyház...

Ki fog felelni az Egyház bűnei miatt?

Figyelt kérdés

Ki fog felelni az egyház, a vatikán és a keresztény vallás bűncselekményei miatt?


- Mexikói és ausztrál őslakosok lemészárolása

- a kb 50 000 boszorkánynak és eretneknek képzelt emberek tömeges élve elégetése.

- a vatikáni bank pénzmosása

- a vatikán üzleti körébe tartozó kényszermunkások

- a vatikán és az egyház borzalmas pedofil ügyei

stb..


A vatikán borzalmas ügyei miatt a pápa már lemondott, nehogy felelősségre vonják, de akkor ki viszi el a balhét?



2013. márc. 2. 13:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"Méghozzá 3-4 év büntetést kaptak."

De miért nem mentitek ki ezeket az embereket a háborúból?

Miért nem hozzátok el őket?

Kik azok akik lecsukják őket?

Miért nem szöknek meg?

Miért kell tiszteletben tartani egy diktátort és annak a dogmáit? Az utolsót nem a tanúktól kérdezem.

Tudom nem mindenhol van lehetőség a menekülésre, ami szomorú. És azt is tudom, hogy szívesen szenvedtek az igazságért.

Tényleg gáz hogy ilyen van a világban....

Nem tudom, hogy tényleg jó-e az, hogy engeditek kinyíratni magatokat? Nem jobb lenne minden gonoszt ember globiláisan kinyírni? Egy kis globális depopuláció a béke érdekében?

Na de akkor mi is olyank lennénk, mint ők...

Így viszont csak rosszabb lesz....


Én nem utállak téged Judit és a tanú társad sem. Egyik testvéretek sem. De elsődlegesen ezeket a gondokat kellene megoldani és nem azt, hogy ki milyen felesleges dolgokat csinál. A jelen a lényeg és a jövő.


Ezt viszont egy ateista is látja, szerintem, hogy nem normális. Mármint a gyilkolászás. Nem hiszem, hogy csak a hívők. Szerintem nem kell ahhoz tanúnak lenni, hogy valaki felfogja, hogy egymást ölni ocsmány. Borzasztó...

Szerintetek mennyiben befolyásolta volna a gyilkosokat, ha a pápa nemet mond az ilyen undorító dolgokra?

Gondoljátok, hogy a katolikusok és ateisták birkák, akiknek csak a pápa szava számít?

Mit kellett volna tenni a pápának?

Egyébként az ilyen dolgokért lehet felelőségre vonni.

Viszont ebből nem következik az, hogy a katolikusoknak azt tanítják, hogy menjenek ölni őslakosokat, azért mert néhány elmebeteg így gondolkodott.

2013. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Azok fognak felelni, akik elkövették. Nem az egyház kollektíven. Nem a pápa (feltéve, ha nem tehet róla), nem te, nem én.
2013. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Nekünk a mi bűneinkért kell felelősséget vállalnunk.
2013. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
93%

"a kb 50 000 boszorkánynak és eretneknek képzelt emberek tömeges élve elégetése. "

Ja igen, és ki fog felelni a kalandozó magyarok által ekövetett bűnök miatt? :-D

2013. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
93%

Kollektív bűnösséggel vádolsz most cirka 1 milliárd embert. A mai jogrend alapján nem létezik kollektív bűnösség, de Isten sem így ítél. Isten ismeri minden ember lelkét, ő fog mindenkit megítélni, és ez innentől kezdve nem is a mi feladatunk.

De feltehetném én is a kérdéseket, ki fog ezekért felelni?

- 105 ezer keresztényt gyilkoltak le tavaly (nem 500 éve!) világszerte

- az amerikai és nemzetközi bankok pénzmosása, illetve gazdasági bűncselekényei

- az Ázsiában folyó gyermekmunka

- Német kutatások szerint pedofília bűncselekményben 5 alkalommal 4-szer családon belül történt (0,3%-ban egyházi személyek az elkövetők)


Azért még zárójelben az 50 ezer eretnekre szeretnék kérni egy megbízható forrást, mert ez elég hasraütésnek tűnik.

A pápa nem a liberális média által kreált "borzalmas ügyek" miatt mondott le, hanem komoly betegsége és magas életkora miatt.

2013. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"A pápa nem a liberális média által kreált

"borzalmas ügyek" miatt mondott le, hanem

komoly betegsége és magas életkora miatt." Aha persze, ha egy kicsit jobban győzködnél, akkor talán még valaki, ha nem is én, de esetleg valaki más el is hinné. De bizony, a pápa, meg az egész vatikán hatalmas bűnöket követtek el, szinte napestig lehetne sorolni, hogy miket. A pápa meg nem gondolod tán, hogy egy kis betegség miatt mondott le arról az óriási ahatalomról, amit még a régen élt királyok is meg irigyeltek volna? Tudod ki hiszi el. Bizony nem bírta már azt a sok bűnt, amit a vatikán elkövetett.

2013. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"A pápa meg nem gondolod tán, hogy egy kis betegség miatt mondott le arról az óriási ahatalomról, amit még a régen élt királyok is meg irigyeltek volna? Tudod ki hiszi el. Bizony nem bírta már azt a sok bűnt, amit a vatikán elkövetett."


Én nem vagyok katolikus, de nem tudom elfogadni azt, amit mondasz. Milyen konkrét forrás áll rendelkezésünkre, amivel bizonyítani lehetne, hogy konkrétan emiatt mondott le? Esetleg egy nyilatkozat, vagy valamilyen tőle származó levél? Ameddig nem tudod bizonyítani, a véleményed egy elmélet marad, semmi több, felesleges ténykén kezelni. Én nem vagyok katolikus, de szerintem hihető az, amire hivatkozik. Egy 85 éves embernek ugyanis már nem "kis betegségei" vannak, ahogyan te fogalmaztál...

2013. márc. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Esetleg egy nyilatkozat, vagy valamilyen tőle

származó levél? Ameddig nem tudod bizonyítani, a véleményed egy elmélet marad, semmi több,

felesleges ténykén kezelni." Hát ez az, sajnos ilyeneket nemigen szeretnek kiteregetni az egyházak, de nem kell Ejnsteinnek lenni ahhoz, hogy rájöjjön az ember. De ne félj, előbb, vagy utúbb minden bűn kiderül mint a múltban elkövetett bűnök is kiderültek.

2013. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

A maqnapság elkövetett bűnökért jogos a személyes felelősségre vonás. Régi eseményeknél ez már nem lehetséges, de az egyház is felelős sok dologért, az inkvizícióért és a kérdésben foglaltak, vagy azon kívüli tettekért.

A Katolikus Egyház bűnei magukban hordozzák a büntetést, amely kezdődött a reformációval, a sok felekezet kialakulásával, az ateizmus térhódításával. A katolikus hittételeket kifejezetten ilyesmikért kérdőjelezték meg.

A múlt egyben történelem, nem megváltoztatható, így kell elfogadni és megérteni, ahogy van, de a jövőre nézve lehet és kell tanulni belőle.

2013. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

"Ja igen, és ki fog felelni a kalandozó magyarok által ekövetett bűnök miatt?"


Már ne haragudj, de ha jól tudom, ők nem bort ittak és vizet prédikáltak, illetve nem tetszelegtek a szen emberek képében.


A pápa nem a kora és betegsége miatt mondott le, ez nonszensz, ugyanis II János pál olyan beteg volt, hogy járni és beszélni nem tudott, mégsem mondott le.

Egyszerűen arról van szó, hogy a pápa már nem bírta gyomorral a szent egyház álatal elkövetett bűnöket, melyben ő maga is aktívan részt vett.

2013. márc. 7. 11:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!