Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Fiatal Föld kreacionistáknak,...

Fiatal Föld kreacionistáknak, leginkább Özönvíz elmélet híveknek szegezném a kérdést. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Én nem akarok most a tudomány határterületeiről beszélni (abiogenézis,evolúció néhány részlete,asztrofizika,elméleti fizika) hanem egxy egyszerű kis állatról:a kérészről,és főleg az ő lárvájáról.


Mivel Magyarországon élünk,ezért nyílván sokan már láttunk tiszavirágzást.Ezt a szép eseményt egy kis állat,a kérész,életének bevégződése okozza.Ez a kis,mindössze pár cm hosszú rovar,élete végén ,csupán egy napig él,majd elpusztul.Ezalatt a rövid idő alatt pedig megalapozza a következő generációk sorsát. Életük nagyobbik részét (3-4 év) viszont a vízalatt ,a partfalban kis üregekben töltik.

Ezalat kifejlődnek,és elérik az imágóvá váláshoz való fejlettséget.Na ennyit erről.


És most a kérdés:


Ha volt egy irtózatosan nagy vízözön,ami még a Grand kanyonhoz való képződményeket is kivájta (ne mennyünk bele) akkor ez a kia rovar hogyan élhette túl az özönvizet.Noé papa itt nem segíthetett,mert csak tüdővel rendelkező állatokat vihetett a bárkára (a trachea pedig nem tüdő)


Illetve azt mondjátok még hogy az özönvíz miatt vannak a rétegek.Nos akkor hogy is volt ez?Van a folyónak a vízalatti partfala,benne a kis üregek,azokban meg a kis lárvák.Na , jön az özönvíz.Hatalmas erővel elmos mindent,illetve km vastag üledékeket,és rétegeket hagy hátra.Na de mi történt a folyóban éldegélő kérészlárvákkal?Na azt történt hogy ott vannak megdögölve több kilométer üledék alatt,hisz ők végig az üregekben voltak.


Kérdés:Hogy élhették ezt túl?


Hisz:

-a kérész nem tüdős,ergó Noé kizárva

-a kérész lárva nem egy lótücsök,hogy kiássa magát (ha az lenne még mindig esélye se lenne


Csak nem egy kis rovar jelenti az egész elméletetek végét?



2013. ápr. 16. 17:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Aki a Bibliát szó szerint értelmezni, nagyon távol van a mondanivalójától.
2013. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát pedig vannak bőven ilyenek is.
2013. ápr. 16. 17:22
 3/28 A kérdező kommentje:

Hjajjjj...Bemásolom az első sort kedves Frankenstein...


"Én nem akarok most a tudomány határterületeiről beszélni (abiogenézis,evolúció néhány részlete,asztrofizika,elméleti fizika) hanem egxy egyszerű kis állatról:a kérészről,és főleg az ő lárvájáról. "


Szóval kérlek HAGYJÁL MÁR AZ EVOLÚCIÓVAL!!!!!Annyi kérdésnél ki lett már vesézve hogy már unom!És nem érdekel a 25 00 dolcsid!Mivel a te fajtád (már behatóbban ismerlek,olvastam néhány agymenésed) nem hajlandó a természettudományos gondolkodásra!Szóval elédtolhatok akármit,egy fél hegyet kibányászhatok neki kövületekért,ő akkor is csak kreálja a hülyeségeit.Ha nagyon az evolúcióról akarsz vitázni menny ide:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


És valamint:Te egyáltalán nem a kérdésre válaszoltál.A wikit ismerem,meg is néztem hogy jól írom e az egyedfejlődésnél a tracheát,mert lehet hogy más.


Valamint az hogy sok nem ismert faj van még kit is izgat?Én a már felfedezettekre kérdeztem,hogy ilyen időskálán mozgó,és ilyen körülmények közt folyó egyedfejlődéssel hogy lehet túlélni egy özönvizet.


és még valami:ha van is helyesírási hiba,gondolhatod hogy nem direkt rakom bele.Utólag én is láttam a kérdés kiírása után hogy véletlenül "egxy" et írtam "egy" helyet.De ha jobban megnézed ilyesmi gyakran előfordul,mert az "x" és az "y" elég közel vannak egymáshoz.

2013. ápr. 16. 17:58
 4/28 A kérdező kommentje:

Különben mellesleges de a kreacionista "tudósokról" mindig ez a vicc jut eszembe:


- Volt egyszer a semmi...

- Apu, a semmi az hogy lehetett...?

- Isten alkotta a semmit is.

- De ha Isten volt, akkor nem mondhatjuk, hogy semmi sem volt.

- Ez Isten akarata. Maradj már, mert kapsz egy fülest, te kis materialista!

- Akkor meséld tovább...

- Szóval volt a semmi és Isten megteremtett belőle mindent.

- Apuuu, a semmiből hogy lesz minden? A tanítónéni azt mondta, hogy a semmiből nem lesz semmi...

- Csönd! Isten csak jobban tudja, mint a tanítónéni.

- Apu! Akkor jól értem, hogy a semmiben egyszer csak megjelent Isten, aki megteremtette önmagát, és mindent. Mindezt a semmiből, semmi által?

- Persze.

- De ez hogy lehet apu? Magyarázd el kérlek...

- Ha jó leszel, akkor Isten megmondja neked, mert én nem tudom. Csak figyelj a hangokra, amik a fejedben képződnek. Nekem is azok mondták.

2013. ápr. 16. 18:11
 5/28 ChefBa ***** válasza:
87%
Még jobb kérdés,hogy mi volt a növényekkel. Azokat is becipelte a bárkába vagy rájuk valahogy nem hatott az özönvíz, de azért kivájta a Grand Canyont? És az özönvíz után a kipusztult Földön mit ettek az állatok? Egyszerűen annyi mindennek ellentmond a történet, hogy normális ember nem hiheti el.
2013. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Azt a kutya meg a hétszázát! Az evolúciót még senki nem bizonyította be?! Akkor biztos csak hülyeség. Az csak véletlen, hogy a tudósok széles körben elfogadják.


Viszont aki bebizonyítja, hogy volt a kreacionisták által elképzelt mértékű özönvíz, annak én személyesen fizetek ennyi dollárt.

2013. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
27%

Közép-Olaszország egyik területén, Lazióban – mely Rómát is magában foglalja –, olyan ősmaradványokat találtak, melyek azt sejtetik, hogy egykor inkább Afrika éghajlatához hasonló klíma volt azon a vidéken, ugyanis valamikor vízilovak, gazellák, sőt nagymacskák barangoltak arrafelé. Mi több, Róma kellős közepén találtak rá egy macskaféle fosszíliájára, amelyet Monte Sacró-i leopárdnak neveznek. A városon kívül a polledrarai üledéknél több mint 9000 ősmaradvány került a felszínre, és ezek sokféle állat létezéséről tanúskodnak: az őselefántokról, bölényekről, szarvasokról, berbermajmokról, orrszarvúkról és őstulkokról, vagyis olyan nagy testű marhákról, melyek már úgy négy évszázaddal ezelőtt kihaltak. A helyszínen létesített múzeumban a látogatók gyaloghídszerű építményről tekinthetik meg a maradványokat, melyek ugyanúgy helyezkednek el, ahogy eredetileg rájuk találtak. (Lásd a 16. oldalon.)

A szicíliai Palermo közelében egy barlang tele volt több tonna maradvánnyal, például szarvasok, marhák, elefántok és különböző korú vízilovak fosszilizálódott csontjaival. Még egy magzati állapotban lévő víziló maradványa is volt köztük. Ráadásul a fosszíliákból 20 tonna piacra is került a hely megtalálása utáni hat hónapon belül!

Dél-Angliában J. Manson Valentine paleontológus olyan fosszilrétegekre bukkant, melyekben tömegesen fordulnak elő az előbb nevezett állatok közül soknak, továbbá hiénáknak és jegesmedvéknek a szilánkosan törött csontjai. Mi adhat magyarázatot arra, hogy ennyire eltérő helyeken találtak ilyen nagy kiterjedésű fosszilrétegeket?

Néhány tudós úgy véli, hogy az állatok olyan körülmények között pusztultak el, melyek összeegyeztethetők egy természeti katasztrófával. De bármi legyen is az oka ennek a tömeges kipusztulásnak, a hatása mindenesetre óriási területen érezhető volt: egész Európában, Szibériában és Alaszkában.


35 A Vízözön további bizonyítékául szolgálhatnak a kövületi maradványok. A leletek tanúsága szerint Európában egykor kardfogú tigrisek vadásztak zsákmányukra, a ma élőknél nagyobb lovak kóboroltak Észak-Amerikában, és mammutok találtak táplálékot maguknak Szibériában. De aztán világszerte egész emlősfajták haltak ki. Ugyanabban az időben hirtelen éghajlatváltozás történt. Szibériában mammutok tízezrei pusztultak el gyorsfagyasztással. Alfred Wallace, Charles Darwin ismert kortársa úgy vélte, hogy egy ilyen általános pusztulás oka valamilyen kivételes, világméretű esemény kellett legyen.19 Sokan kiállnak amellett, hogy ez az esemény a Vízözön volt.


. További bizonyítékok a nem is olyan távoli múltban bekövetkezett félelmetes özönvízre az eljegesedett mocsarakban található nagyszámú kövület és állati tetem. A The Saturday Evening Post azt írta: „Sok állat teljesen friss, ép és sértetlen volt; egyesek még most is egyenes testtartásban álltak vagy térdeltek . . . Ez a kép korábbi gondolkodásmódunk számára szinte elképzelhetetlen. Hatalmas, jól táplált állatok óriási csordái, amelyek nem lettek volna képesek ilyen különlegesen hideg éghajlatot elviselni, békésen legeltek a napsütötte mezőkön . . . S hirtelen, az erőszak minden látható jele nélkül, valamennyien elpusztultak, méghozzá oly hirtelen, hogy még a szájukban levő falatot sem érkeztek lenyelni, és olyan gyorsan jéggé fagytak, hogy testük minden sejtje tökéletesen ép állapotban megmaradt.”8

 Ez megfelel a nagy özönvíz következményének.

” A leszakadó vizek „elhatalmasodtak a földön”, és a pólusokon az eseményt bizonyosan jéghideg sarki szél kísérte (1Mózes 1:6–8; 7:11, 19). A hőmérséklet változás ott lehetett a leggyorsabb és a legdrasztikusabb. Ennek következtében fagyos, iszapos sár borított be és tartósított különböző állatokat. Az egyik ilyen állat lehetett a mellékelt képen bemutatott, Szibériában kiásott mamut is. Szájában és gyomrában még zöld növényeket találtak, és a húsa, miután felengedett, még élvezhető volt.

2013. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Nem kell ide a több oldalas válaszokat bemásolgatni, csak egy kérdésre kéne válaszolnotok: ha volt özönvíz, akkor hogyan maradtak meg a növények? Ennyi. Itt meg is van cáfolva ez az "elmélet"...
2013. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 ChefBa ***** válasza:

Kösz az Őrtorony cikket. Az miért nincs ott,hogy ezek a leletek milyen idősek? Talán mert a koruk nem esik egybe?

Mammutból pedig alig találtak pár megfagyott példányt ha érdekel itt utána olvashatsz: [link]

2013. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Kedves Chebva!


Szerinted amit itt idéztem az őrtorony cikk?

Már ne haragudj, de oda van írva, hogy melyik külföldi tudóstól, és rovatból van, nem az őrtorony találta ki


tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!