Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Kedves " Hovind hívők,...

"Kedves " Hovind hívők, illetve más kreacionista irányzatokat követők. Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Ti állandóan azért kardoskodtok hogy az elméleteteket kezeljék tudományosan elfogadott,korrekt és versenyképes elméletként.


Nos,ha tényleg ezt akarjátok,akkor leszek egyedüli ateistaként az oldal történelmében,aki erre kísérletet tesz.


Remélem tisztában vagytok vele hogy a tudományOs elméleteket tesztelsnek és kísérleteknek kell alávetni,valamint a többi tudományos elmélettel kell versenybe állítani,melyik a legjobban igazodó a bizonyítékokhoz és melyikben van kevesebb találgatás.


És csupán 6 egyszerű kérdést tennék fel amit egy versenyképes elméletnek el kell tudnnia hárítania.


Nos,a kérdések a következők:


1.)Ha volt özönvíz hol van a rengeteg üledék?Egy év szerintem elég idő ahhoz hogy csak egy rétegnyi üledék keletkezen.Tehát hol van az a mindenhol megtalálható üledékes kőzetréteg,ami mindenhol egybefügg.Valamint ha képződött is ilyen réteg akkor hogy lehetnek üledék mentes csupasz ősföldek?


2.)Ismét geológia.Ha a hegységek órák leforgása alatt keletkeztek,akkor nem szabadna gránitból áló hegységeknek létezniük.A gránit ugyanis a Föld mélyén keletkezik és igazán hoszú idő alatt.Ez aból következik hogy a gránit szerkezete eltér a többi vulkanikus kőzetétől.A gránitban ugyanis igencsak nagy kristályok láthatóak.Ezek a kristályok egy bazaltban például nem láthatóak,mert a bazalt mikor a felszínen gyorsan folyt és gyorsan szilárdult meg,nem volt a kristályokna elég idejük a növekedésre.A gyorsan folyó bazalt a gyors megszilárdulás hatására nem növeszt nagy kristályokat.A gránit viszont elég időt tölt a mélyben és így bene nőhetnek a kristályok.Szóval mivel magyarázátok mondjuk a Velencei-hegység létét?


3.)Mivel magyarázzátok hogy a vizi őslények is kihaltak ?És ne hozakodjatok elő Nessi vel.A bizonyítékok a létére egyenlők a nullával.Tehát hova tőnt mondjuk a plesioSaurus,az ophtalmosaurus,a liopleurodon és még néhányany.


4.)A radiometrikus kormeghatározásnak miért nincs jelentősége?A trícium segítségével évre pontosan határozták meg borok palackozási korát.Ha tudtok tudományosan elfogadható oldalt linkelni akor jöhet (tehát ne index,meg origó legyen)


5.)Azt mondjátok hogy a dinoszauruszok fosszíliái az özönvízkor képződtek.Nos tisztában vagytok a saját állításaitokkal?Azt állítotátok hogy a Grand kanyont egy özönvíz vájta ki.Nos ha egy kanyont ki tud vájni,akkor azokat a lábnyomokat a puha homokba,iszapba,sárba nyomódva nem mosta volna el?


6.)Azt mondjátok hogy a lemeztektonikát az özönvíz indította el,mely a Föld bűntől való megtisztításáért volt.Na akkor kérdezem:Az Ion meg a marson is laknak?Mivel ezen a két égitesten is felfedezhető a lemeztektonika jele.(A Marson már nincs)


Ha csak egy kicsi hiteleséget szeretnétek a tudomány felől ,akkor válaszoljatok.


17/f



2013. márc. 4. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/181 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Hogy őszinte legyek keresztényként magam sem értem azokat az embereket, akik tudományos eszközökkel akarják bizonyítani a teremtést. A Bibliában világosan le van írva, hogy ezt csak hit által lehet megérteni. (Zsid 11,3) Akkor vajon miért is kell kardoskodni és a természettudományra hivatkozni? Nem értem...Én hiszek a teremtésben de eszembe se jutna Kent Hovindra, vagy azokra az emberekre hivatkozni, akik tudományos módon akarják bizonyítani a teremtést. Én mindenkinek tiszteletben tartom a meggyőződését, és soha nem próbálom ráerőltetni senkire az én véleményemet, akár ateista, akár más vallású.


24/F

2013. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/181 anonim ***** válasza:
26%

Ha tényleg érdekelne és nem csak a 17 éves véred hajtana a kötekedés felé akkor megnézted volna a tízen egy-kettő órás videó sorozatot melyben az összes kérdésedre megkaphatod a választ.


[link]


Az első kérdésedre azért válaszolok. Maga a rétegek megléte a vízözön eredménye. Ha ezt nem érted nézd meg a videókat. Jó szórakozást.

2013. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/181 selender ***** válasza:
100%

A tudomány erről szól..."kötekedni" kell, vagyis kritikusan nézni a dolgokat.

A kérdező tudományosságot kért válaszként, szóval egy Hovind videót nem bölcs dolog belinkelni.


Mindig is tetszett nekem ezen "intelligens" Özönvíz elképzelés. Érdekes módon a rétegek összetétele, a bennük található fosszilis élőlények (legyen az állat, növény, egysejtű) földrajzi, földtörténeti elhelyezkedése teljes összhangban áll a fejlődéstörténettel úgy, mint a növények és állatok fenotípusai az akkor uralkodó éghajlattal. Szóval furcsa számomra, hogy egy világméretű katasztrófa ilyen szépen, rendezetten, sorban tette le azokat a rétegeket, és a bennük lévő lényeket. Mekkora ennek a valószínűsége?

2013. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/181 anonim ***** válasza:

"módon a rétegek összetétele, a bennük található fosszilis élőlények (legyen az állat, növény, egysejtű) földrajzi, földtörténeti elhelyezkedése teljes összhangban áll a fejlődéstörténettel úgy, mint a növények és állatok fenotípusai az akkor uralkodó éghajlattal. Szóval furcsa számomra, hogy egy világméretű katasztrófa ilyen szépen, rendezetten, sorban tette le azokat a rétegeket, és a bennük lévő lényeket. Mekkora ennek a valószínűsége?"


Ez vicc, a kambrium korban talált Trilobiták eléggé kilógnak a sorból, fejlett szemüknek köszönhetően.

2013. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/181 selender ***** válasza:

Miért lógnak ki? Mire gondolsz?


Nos, mivel még nem tudom a válaszod (de tegyük fel elfogadom, hogy tényleg kilógnak), ezért továbbra is fenntartom a kérdésem, miszerint a többi cucc hogy hogy így rakódott le, holott ez egy világotpusztító özönvíz volt?

2013. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/181 A kérdező kommentje:

Kérlek 5-ös a 4-essel való vitádat vagy privátba folytasd vagy írj választis.Bár te szkeptikus vagy tehát elsősorban nema te véleményedre lennék kíváncsi.


És 2-es.Hát te egy nagyon értelmes ember lehetsz.Szerinted hogy írtam volna össze a kérdéseket,ha nem láttam az összes videót?


Már láttam nem egyszer az összes részt és nem hogy válaszolna a felmerülő kérdésekre hanem inkább többet gyárt ,és paradoxonokat okoz.Valamint a kérdéseimet direkt úgy válogattam össze hogy azok ne szerepeljenek egyik hovind videóban sem.Tehát Hovind pártiak , sajnálom de a kérdéseimre saját észből kell válaszolni,mert Hovind ezekre nem válaszol.(legalábbis a magyar nyelvű videókban nem,én meg pehemre németes vagyok)

2013. márc. 5. 17:58
 7/181 selender ***** válasza:

"Kérlek 5-ös a 4-essel való vitádat vagy privátba folytasd vagy írj választis."


Hirtelen elgondolkodtam, hogy milyen választ szeretnél számonkérni rajtam, de gondolom a 6 kérdésedre való válaszra gondolsz. Azzal semmi bajom, szóval rendben, kiszállok.

2013. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/181 anonim ***** válasza:
35%

1., Az a rengeteg üledék pontosan ott van, ahol a darwinizmus elméletének rétegei között a termőföld rétege. :)


2., Azt el sem tudd képzelni, hogy a Föld mélyében lapult, igaz?


3., Senki nem állította, hogy mikroevolúció, alias alkalmazkodás nem létezik. Ha számotokra az amőbából keletkezett az ember, akkor az élőlények is alkalmazkodhattak az új világrendhez (Özönvíz előtt is más volt a légnyomás és utána is, a vizekről nem is beszélve). De tudtommal, drága barátom, szoktak kihalni állatok. Bár biztos tévedek. :P


4., Itt csaltam, mert linket kértél, tehát keresnem kellett. Több oldal is foglalkozik ezzel, csak te érzed magad okosnak, hidd el, nem vagy úttörő a témában:

[link]

[link]

Le van írva értelmesen, bizonyítva, logikusan, már csak rajtad áll, hogy akarsz e még magadból hülyét csinálni, vagy itt megállsz? (nem fogsz megállni, az ilyen sosem teszi)


5., Már megint a nos... Ha végignézted a Hovind videókat, amit kétlek, ugyanis rengeteg példát mutatott a víz pusztító és romboló erejére, akkor láthattad, hogy a lábnyomok az Özönvíz UTÁN keletkeztek.


6., Felfedezhető. Na és? Akkor miből gondolod hogy az az élet jele?


Jobban értékelem azokat, akik fejében valós tudás és nem a 17 éves majdénmegmutatom érzés tombol. Nem szeretem ezt a korszakot, mert bitang nagyképűek.

2013. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/181 anonim ***** válasza:
44%

"És 2-es.Hát te egy nagyon értelmes ember lehetsz.Szerinted hogy írtam volna össze a kérdéseket,ha nem láttam az összes videót?"


Kedves Kérdező! Ha érdekel a vitatkozás-filozófia, akkor tudhatnád, amibe én magam is sokszor belefutottam, hogy egy kérdésen belül ne halmozz fel sok kérdést. Ha van négy kérdésed, azt tedd fel négy különböző kérdésben, vagy négy különböző időben. Az embereknek nem biztos, hogy van egy órájuk, hogy körmöljenek, gépeljenek, hogy igényeidet kielégíthessék, főleg abban a tudatban, hogy a kérdéseid feltevése nem arra indított, hogy kérdezzél, hanem az, hogy kötekedjél.


Így ahogy a második válaszomban, így most is csak az első kérdésre válaszolok, és ha ezen túl vagyunk, akkor válaszolok sorban a többire. Mondom azzal a nyugalommal, hogy valószínűsítem, hogy nem fogunk továbblépni ezen az elsőn sem. :D Bár ne így lenne...


A Hovind-videókból egyértelmű, hogy a rétegekről mit gondol Hovind. Ezért mondtam, hogy nem nézted meg a videósorozatot.


Nézd meg ezt a képet:

[link]


Az jobb alsó két képen olyan üveglapot láthatsz, amit ha megrázol, másodperc alatt jól kivehető rétegek keletkeznek. Elképzelhető, hogy magad is találkoztál már ilyennel. Amikor nagy mennyiségű víz, iszap folyam hömpölyög, szikkad, szárad a földön, jól elkülönített rétegeket fog képezni maga mögött. Tehát Hovind úgy gondolja, hogy a rétegek (az összes) nem évmilliók alatt keletkezett rétegek, hanem egy világméretű katasztrófa, a vízözön látható maradványai.


Tehát:

"Ha volt özönvíz hol van a rengeteg üledék?"

Ott a felső réteg alatt mindenhol. Maguk a rétegek a vízözön következményei. Ne keress réteget, hogy vajon melyik a vízözön rétege, mert mind az.


"Egy év szerintem elég idő ahhoz hogy csak egy rétegnyi üledék keletkezen."


Így van, van is sok. Az összes.


"Tehát hol van az a mindenhol megtalálható üledékes kőzetréteg,ami mindenhol egybefügg."


Mindenhol. Azért is függ egybe, mert egybefüggő vízözön volt. :)


"Valamint ha képződött is ilyen réteg akkor hogy lehetnek üledék mentes csupasz ősföldek?"


Azért különbözőek a rétegek, sok esetben néhány méterrel arrább is, mert a szikkadás, a száradás, a víztömeg elvonulása területenként más volt. És azért más, mert a behatások, mind akkor, mind később különbözőek lehettek, ahogy napjainkban is eltérőek.


Ha nem elégített ki ez a válasz, akkor sajnálom, a videók megnézése biztos nagyobb, és tisztább magyarázatot szolgáltat, sajnos tőlem pillanatnyilag ennyi tellett. Viszont a kérdésed feltevésedből világosan látszik, hagy nem nézted odafigyelve és tejesen meg a videókat. Ha esetleg tovább mehetek a kérdéseid megválaszolásában, nyugodtan szóljál, de az is rendben van, ha azt írod, hogy nem kérsz belőle. (Bár akkor nem értem, hogy miért tetted fel)


És ha elfogadsz egy javaslatot, valóban az orrodat lejjebb teheted, attól, hogy Hovind, vagy a kreacionisták, vagy az ID, azaz az értelmes tervezettség mozgalom téged nem győzött meg, attól még sem mi, sem te nem vagy több, vagy jobb. Egy vitát nem lehet úgy lefolytatni, hogy az egyik vitapartner a másikat magasról lenézi. Ezt sem a korod, sem a stílusod nem engedhetné meg. Nagyon szívesen válaszolunk, de tekintsük egymást beszélgető partnernek a továbbiakban, és a témát nem érinti az, hogy egymás személyét sértegessük. Ha ezeknek az alapvető szabályoknak hajlandó vagy eleget tenni, biztos vagyok benne, hogy nemcsak én, hanem más is szívesen válaszol, válaszolunk a tudásunkhoz mérten, a feltett, nagyon is fontos és lényeges kérdéseidre.


Szia

2013. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/181 anonim ***** válasza:
75%

Kedves válaszom válasza!

Mindaz, amit elmondtál, erőteljes, de részben rád is érvényes.

Nem túlságosan ismered ezt a kérdést, mert az információ forrásaid is rendkívül hiányosak, azok jellege is olyan, hogy eleve egy, egy kiragadott részlet köré csoportosulnak, figyelmen kívül hagynak mindent és gyakran a logikával szemben makacsul hajtogatnak szóösszetételeket, amiknek semmi alapja nincs.

Mindez a hiten alapul, ezért tudományos szempontból semmi értelme nincs ezzel vitába szállni.

Számtalan kérdés feltehető, a válasz Isten mindenhatóságával készen van, akár teremthette így, vagy úgy a dogokat, a miért kérdésre is adott a válasz, hiszen az Ő útjai kiszámíthatatlanok.

Csak az idődet vesztegeted tisztelt kérdező, de ha van időd, ez sem rosszabb, mint más tevékenység, sőt, rosszabbat is el tudok képzelni.

A tudományos nézetek azonnal elvesztik minden hitelüket a vallásosaknál, ha hitükkel szembekerül és eszükbe sem jut, hogy az Ő hitük szorulna korrekcióra.

2013. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!