Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges, hogy a...

Haggaimester kérdése:

Hogyan lehetséges, hogy a Református gyülekezetekben nők is szolgálhatnak lelkipásztorként?

Figyelt kérdés
A bibliában Pál megtíltotta a nőknek,hogy tanítsanak.
2013. ápr. 19. 17:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Ezzel én is így vagyok, nem is ezzel van a gond, viszont a Tanúk szervezett formában, a gyülekezet nevében jönnek, kiknek alapjuk a Biblia és magukat jó Biblia-ismerőknek vallják. Ennek ellenére lépte nyomon tanítanak a gyülekezet asszonyai engem, férfit, jönnek prédikálni, hogy mit hogyan lássak, mit hogyan gondoljak. Ez nem bibliai. Pillanatnyilag ez az álláspontom.
2013. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
12%
Valóban így van.
2013. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

"Kedves Katy! Akkor te mint asszony, miért próbálsz meg itt a gyk-n engem, mint férfit tanítani?"


Katy ezt nem prédikátorként teszi. A Biblia sehol sem tiltja a nőknek, hogy elmondhassák egy dologról a véleményüket, vagy esetleg meg se próbálhassák valamiről meggyőzni a férfiakat, férjüket. A keresztény vallásban nem a nő a családfő, ettől függetlenül mondhatnak okos dolgokat, és akár okos dolgokat mondanak akár nem, befolyással lehetnek férjükre. Aki meg nem a férjük azzal szemben meg pláne nincs semmilyen alávetettség. A vélemény-nyilvánítás szabadságát még a Biblia sem korlátozza. Nézz utána, ha nem hiszed.

A keresztény családideálban csak az van megadva, hogy a férfi a családfő és elméletben övé az utolsó szó, de ahogy a nőket ismerjük, ez legtöbbször nem így van. A számukra nagyon fontos kérdésekben addig csűrik-csavarják a beszédet, amíg a férfi rájuk nem hagyja. Sok férj utolsó szava egy vitában az "Igen drágám". :D

2013. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az utcán "prédikálva" nem tanítanak talán? Nem csak Fiatal fiúkkal, és férfiakkal szoktam találkozni a tanúk közül, akik járnak házról házra, hanem asszonyokkal, sőt idős asszonyokkal is!


Ők taníthatnak?


Üdv:egy nő :)

2013. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Felőlem taníthatnak. Én hamar lekoccolom őket. :D

Teljesen mindegy, hogy nők vagy férfiak, egyikük baromságaira sem vagyok vevő. Rosszul értelmezik a Bibliát. Inkább hagynák meghalni a saját gyereküket is, csak ne kaphasson mástól vért, mert az szerintük halálos bűn, na ez a gáz, nem pedig az, hogy nőként agitálni próbálnak.

2013. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom a Jehova tanúk párban járnak, vagy két nő, vagy férfi, vagy házaspár.Férfiak a férfiaknak, nők csak a nőknek prédikálhatnak. Így tapasztaltam a mormonoknál is. A protestánsoknál úgy tudom, hogy háború előtt nem szolgáltak lelkésznők.
2013. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Vizsgáljátok meg a gyülekezeti helyzetet, és egyből rájösztök, hogy miért nem.
2013. ápr. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy, ne keverjük össze az akkor és ott helyzetét az itt és mosttal. Ha ez ilyen szigorú szabály lett volna, akkor Jézus közelében sm lett volna egy nőnek sem keresnivalója. Az akkor és ott helyzete, úgy nézett ki, hogy előszöris olyanok tanítottak, akik még látták a feltámadott Urat, vagy olyantól tanultak akik találkoztak Jézussal. Az akkori kor társadalma panteista: annyi istenség volt, hogy minden szegeletbe jutott volna egy szakajtókosárral. Ebben a helyzetben a tan tiszta megörzése volt az elsődleges cél. A második ami miatt tiltott volt, az az iskolázatlanság. A nők abba a társadalmi rétegbe tartoztak, ahol az iskolázottság nagyon fakultatív jellegű volt. Én Sapphon kívül egy tanult görög nőről sem hallottam. Az írástudás hiánya ismét megnehezíti a dolgokat, ugyanis Pál levelekben értesítette, igazgatta, istápolta a gyülekezetet. A jelenkor helyzete egészen más. Egy nő sem áll ki az Úrasztalához, vagy megy fel a szószékre, hogy elmondja, hogy kell sütni a vékonypalacsintát, vagy a szomszéd Mari néni tegnap mit veteményezett a kertben. A nők is ugyanazon a teológiai képzésen esnek át mint a férfiak, ugyanarra az egyetemre járnak, ezért ugyanazokkal a jogokkal élhetnek mint a férfi tanítók. Amit személy szerint tapasztaltam, hogy sokkal érzékenyebb a női lélek, ezért jobban megviseli őket a gyülekezet vezetése.
2013. ápr. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
De a JT nem egyenlő a reformátusokkal, minek keverjük azt ide?
2013. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nézz utána a "reform" szó jelentésének, akkor majd leesik a tantusz :)
2014. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!