Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy egy ilyen tudományosan viszonylag fejlett világban még vannak keresztények?

Figyelt kérdés
Elképesztő számomra, hogy egyesek elhiszik ezt a dajkamesét. Miért van ez még így? Szükségük van egy támaszra, amit csak isten adhat meg nekik?
2012. okt. 10. 20:09
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem ész kérdés. Relatív, hogy neked mit jelent a fejlett. A másik pedig, hogy senki nem tudja pontosan mi van.

Lehet csak a te szöveg értésed rossz vagy halottál valami hülyeséget.

2012. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
33%

Sok év és Sok Stephen Hawking, Einstein kell még, hogy az átlag IQ feljebb menjen és a népbutító egyházak lehúzzák a rolót. (Ne töröld ki! Ez az én véleményem!!!!)


Sajnos szükség van az egyházra (a keresztény egyházra), mert sok szegény emberen segítenek, nem csak hitet adnak.


Természetesen ezzel egyetértek, erre szükség van, sokkal jobb erkölcsi alapokat biztosít, mint a mai média vezérelte világ, ahol ömlik a *ornó.


Az egyházak sötét titkai viszont kiveri a biztosítékot. Pénzügyek, gyerek molesztálások, stb.

2012. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha tudnád még mik vannak keresztényeken kívül...wiccák, kártyavetők, színterapeuták, csakratisztítók, kupakjósok, finglátó mágusok, energiavámpírok, vudu köldökvakargatók, buddhista fotelszerzetesek...


inkább az a szomorú, hogy vannak olyanok, akik ilyen dolgokban is hisznek (tudom, a legtöbben üzletet látnak benne, de ismertem olyan embert, aki halál komolyan hitt a halottidézésben...félelmetesen hülyék tudnak lenni az emberek)

2012. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
93%

Számomra meg az az elképesztő, hogy bár a tudományhoz ért az ember, a filozófiai tudása teljesen sekélyes. Ez részben annak is köszönhető, hogy nem tanulunk elég filozófiát az iskolában, másfelől meg ebben a felgyorsult világban az embernek nincs ideje gondolkodni. Egyszerűen kiveszett az emberekből a logikai érzék, de a filozófia hanyatlását az is mutatja, hogy a másik két ága, az etika és az esztétika is eléggé a béka feneke alatt van az emberek nagy részében.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a kereszténység (meg amúgy a többi nagy világvallás is) nem egy dajkamese, hanem egy komoly filozófiai rendszer is egyben. Pusztán a természettudománnyal nem lesz az ember okosabb, mivel nem adja meg a létezés értelmét.

2012. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
19%

Az a baj, hogy az ilyenek létezése is az evolúció hozadéka. :/


Egyszerűen szükség van a butákra is.

2012. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Fuxreiter.Jack ***** válasza:
32%

Szerintem nem véletlen,hogy csak a keresztény vallás állta ki az idő próbáját,és nem tűnt el mint más vallások.

Valamint ez az egyetlen hitvallás amiben van néhány "tény" is.Ezek után megkérdezném,hogy te miben hiszel,esetleg az ősrobbanásban?!

Felszólítanálak,hogy attól,hogy te nem vagy keresztény (hanem egy f*szkalap) attól ne nézd le a keresztényeket.

És ez nem dajkamese% Ha az lenne,akkor honnan van a torinói lepel?Ezeket a szavakat szerintem nagyon meg fogod bánni,ha nem is most akkor majd földi életed utolsó perceiben!!!!!

2012. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
8%

"Szerintem nem véletlen,hogy csak a keresztény vallás állta ki az idő próbáját,és nem tűnt el mint más vallások."


Na és mi van a Hinduizmussal?


"Ha az lenne,akkor honnan van a torinói lepel?"

Leonardo da Vinci készítette.

2012. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 Ozmium42 ***** válasza:
89%
A 20. században volt sláger ez a "tudomány legyőzi a vallást", és "tudományos gondolkodás fokozatosan kiszorítja a vallásos gondolkodást" lemez. Én azon csodálkozom, hogy még mai napig sem halt ez ki. Legtöbbször olyanok mondják, akik sem a tudományhoz, sem a valláshoz nem értenek.
2012. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

De akkor leírom egy pár pontban, hogy mi bajom a kereszténységgel:


Az embert mindenek fölé helyezi, az állatok csak mint segéd jöhet szóba. Pedig állítom a csótányok később fognak kihalni, mint az emberiség.


Sok keresztény erőszakos módon a képembe akarja nyomni a vallást, ha nem hiszek, f-szkalap vagyok. Sokszor mindenféle idióta fenyegetőzéssel próbálnak megijeszteni (világvége, ítéletnal stb.) Lásd az egyik itt író felettébb 'intelligens' válaszoló.


Teljesen természetellenes szabályokat állít fel, úgy mint házasság előtt nincs szex. A szex egy tanulandó folyamat, ahhoz hogy valaki élvezni tudja, tanulni kell, akár az ember élete során több partnerrel is. Milyen kapcsolat az, ahol nincs szex, a legszebb és legintimebb kapcsolatteremtés 2 ember között?


A tudománnyal teljesen ellentétes butaságokat állítanak, majd mikor már nem tudják tovább tagadni, belemennek, hogy na jó legyen. (Kedvencem: az oroszlán régen növényevő volt:D)


A papok mégis miből olyan gazdagok? És ne mondja nekem senki, hogy nem, vallásos iskolába jártam, láttam, hogy hogy élnek. Abból olyan gazdagok, hogy hiszékeny emberektő kicsalják a pénzt 'adakozás' címszó alatt.


Nos dióhéjban ennyi.

2012. okt. 10. 21:23
 10/55 anonim ***** válasza:
95%

Miért általánosítol?

Mit tudsz te a kereszténységről és a tudományokról?

2012. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!