Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez hogyan lehetséges? Bibliai...

Ez hogyan lehetséges? Bibliai ellentmondások? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Amióta megtértem tényleg boldogabb lettem :) Hatalmas nagy örömöt és békét érzek :)


De viszont a Biblia logikailag nem állja meg a helyét :) Tele van ellent mondásokkal.



Lehetséges , hogy ez a máshol elnemérhető boldogság és béke csak szimpla pszichológiai dolog lenne ?


Mert tényleg megtérés után olyan békesség és öröm van az emberben amit nem lehet sehol sem meg szerezni. Se szexel se barátokon keresztül....... egyszerűen sehogy :)



18/F


2013. márc. 19. 16:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2013. márc. 19. 16:55
 2/13 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy "de viszont".
2013. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a csillagászatal érem el ezt a tudatállapotot.Órák tudnak eltellni amiket visszakondolva csak perceknek érzek.A hihetetlen látvány,szín és formagazdagság egyszerűen leírhatatlannak látszik.A konstellációk,meteorok,csillagok és égitestek látványa szinte test nélkülivé tesz.Mert már volt nem egyszer hogy a hőmlérséklet a 0-hoz köelített de annyira magávalragadott a látvány hogy meg se éreztem.Valamint másik dolog ami miatt el tudok kerülni tudatban a világból,az a látvány értése.Ugyanis a látványtókl magába lehet hogy még nem lennék ennyire elcsodálkozva,de a tudat hogy mit is látok...A tudat hogy milyen erők,energiák,körülmények vannak tőlünk oly távol,egyszerűen megbabonáz.Hát tényle megbabonáz hisz már 5 éve mindennel foglalkozom ami a csillagászattal kapcsolatos.Szóval szerintem csak pszichológiáról van szó,mert lehet hogy eddig neked ez hiányzott az életedből.Lehet hogy eddig nem volt az a gondolat,hobbi,tudat,ami kitöltötte volna a mindennapok szürkeségét.Mindenkinél más a Flow élmény.
2013. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Legalább már tudom, hogy honnan veszik ezeket, mert hetente egyszer valaki tuti előáll ezekkel az igékkel és hiába van elmagyarázva, nem sokra rá megjelenik a következő.

Amúgy a megtérés tényleg csodálatos. Mintha új, könnyebb és tisztább lelket kapna az ember.

2013. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Van ilyen honlap is? Hogyhogy nem ég még máglyán a készítője. Én biztos nem ilyenekrol szedem a "suletlensegeimet". Hiányos bár, de saját kutfobol dolgozom. Többé én nem olvasok abból a könyvből.

Egyébként a csillagász sracnak tökéletesen igaza lehet.

2013. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szabad-e ölni?

2 Móz. 20,13 "Ne ölj."

3 Móz. 24,17 "Ha valaki agyon üt valamely embert, halállal lakoljon."


ezzel szemben

2 Móz. 32,27 "Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Kössön mindenitek kardot az oldalára, ... és kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát."

1 Sám. 6,19 "... És a nép szomorkodott, hogy az Úr ily nagy csapással [az eredeti szöveg szerint: mészárlással] sújtotta vala a népet."

1 Sám. 15,2-3.7-8 "Így szól a Seregek Ura [az Úr]: ... Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat. ... Saul pedig megveré Amáleket ... a népet pedig mind kardélre hányatá."

4 Móz. 15,36 "Kivivé azért őt az egész gyülekezet a táboron kívül, és agyon kövezék őt, és meghala, a miképen parancsolta vala az Úr Mózesnek."

Hós. 14,1 "Meglakol Samaria, mert daczolt az ő Istenével. Fegyver által hullanak el; csecsemőik földhöz veretnek, és terhes asszonyaik ketté vágatnak."

Zsolt. 137,9 "Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!"


Jogosnak vélhető egy ilyen felvetés. Ahhoz, hogy megértsük, hogy nincs ellentmondás, tudni kell, hogy Izrael népe ki is volt. Isten Izrael népének mutatta be, hogy a törvény be nem tartása milyen következményekkel jár. Az Éden kertjében Istennel együtt volt az ember, míg el nem fordult az ember a teremtőtől. Magára hagyta a törvény kinyilatkoztatásáig, hogy üdvözüljön. Az ember nem tud saját erejéből üdvözülni Isten nélkül. Látszik ez abból is, hogy végül úgy elhatalmasodott a bűn, hogy vízözön által kellett ítéletet végrehajtani Istennek. Majd a törvényt adta Isten az embernek, hogy a betű szerinti törvényt betartva üdvösségre jusson. De az ember a törvényt nem tudja betölteni. Így ahhoz, hogy az ember ne vesszen el, kegyelem által nyer üdvösséget, hogy mindaz, ki hisz, üdvözülhessen. Aki hisz és segítséget kér az Úrtól, megmenekül. Aki nem hisz, elkárhozik.


Ábrahámnak ezt mondta az Úr, mikor Ábrahám azt kérdezte, hogy a nép mikor fog Kánaán földjére betérni, ahogy ő volt:

1Móz 15,16 Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be.


Tehát Isten, mikor Mózes népe bevonult Kánaán területére, ítéletet hajtatott végre a néppel.

Éppen ez történ meg, ítélet a 2 Móz. 32,27-nél. Ez ama eset, mikor a nép bálványt készített, hogy imádja azt. Mózes ezt mondta: ”A ki az Úré, ide hozzám! és gyűlének ő hozzá mind a Lévi fiai.” Tehát aki döntött az Úr mellett, az életben maradt, aki nem, az is döntött, hogy neki nem kell Isten. Ez bűn. A bűn zsoldja pedig a halál.


Ilyen ítélet hajtatott végre a többi idézetnél. Isten teremtett mindent, Ő hozza létre és adja tudtunkra a törvényeit és akaratát, és Ő ítél.

És aki azt gondolná, hogy ez alól az „újszövetség istene” másképp gondolná, elmondanám, hogy a két szövetség istene egy és ugyan az.


Mt 5,22 Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.


Mt 10,15 Bizony mondom néktek: Az ítélet napján könnyebb lesz a Sodoma és Gomora földjének dolga, mint annak a városnak.


Mt 11,22 De mondom néktek: Tirusnak és Sidonnak könnyebb dolga lesz az ítélet napján, hogynem néktek.


Mt 11,24 De mondom néktek, hogy Sodoma földének könnyebb dolga lesz az ítélet napján, hogynem néked.


Jel 20,9 És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.


Jel 21,8 A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál.


Jel 2,23 És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.


Stb.…


De!

Jel 16,7 És hallám, hogy más az oltárról ezt mondja vala: Jól van Uram, mindenható Isten, igazak és igazságosak a te ítéleteid.

2013. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Lehetséges , hogy ez a máshol elnemérhető boldogság és béke csak szimpla pszichológiai dolog lenne ?"


Igen,lehetséges.De miért is olyan fontos ez? Ha boldog vagy,Istennel vagy.Istennek nem esik nehezére a pszichológia sem:)

A Biblia pedig egy könyv,lehet nevezni egyenesen Istentől eredőnek,lehet ellentmondásosnak mondani,logikátlannak,nem ez a lényeg.Akik túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki,azok közel állnak a bálványimádáshoz,és szem elől tévesztik az isteniség lényegét.

2013. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 titak ***** válasza:

Lehet, hogy boldogabb vagy, de okosabb nem. Azzal, hogy "megtértél" semmivel sem lettél jobb, és lehet, hogy ha a logikádat a Biblia szerint próbálod használni elnyered saját békédet,de egyben lemondasz minden felelőségről. Gondolataid igazát próbálod a Bibliával magyarázni, még akkor is ha ezek a számodra vagy családod számára hibásak-károsak. Magyarázatot is kölcsönözhetsz magadnak bármikor jóra és rosszra is egyaránt, hisz a Biblia tele van Igékkel.

És nincs nagyobb békesség mint a gondolkodás nélküli felelőtlenség, mikor más parancsait követjük.


"boldogok a lelki szegények..."

2013. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Bibliában nem az a lényeg, hogy minden szó szerint úgy történt-e, ahogy ott le van írva. Ami fontos, az az erkölcsi tanulság.

Valóban lehet ellentmondásos - főleg akkor, ha kiemelsz egy-egy részt a szövegkörnyezetből, és összehasonlítod egy másik, szintén kontextusából kiragadott idézettel :-) Na meg sok történet csak legenda, vagy példabeszéd - nem kell véresen komolyan venni, hanem értelmezni kell és leszűrni belőle a tanulságot.

Remélem, segítettem! További jó hitben járást!

2013. márc. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sztrecskó ***** válasza:
Szia! Én azt ajánlom, tanulmányozd át a Bibliát! Kérd ehhez lelkipásztorod segítségét, kérj hozzá plusz olvasnivalókat, történeti háttereket! Az ellentmondásoknak van oka, története. Ennek a megértéséhez kis teológiai tudás is szükséges lehet. Mi csak azt szoktuk mondani, hogy: "A Bibliában minden benne van, sőt még annak az ellenkezője is."
2013. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!