Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem segít az...

Isten miért nem segít az embereken? Minek hozta egyáltalán létre őket ha egyáltalán nem törődik vele? Nem kérek szent beszédet mert nem vagyok rá kíváncsi, csak egy értelmes választ szeretnék.

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 22:44
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:

Lehet nem akar, vagy direkt ezzel segít, vagy nem létezik.

Ki-ki döntse el melyiket akarja gondolni.

2013. máj. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim válasza:
43%
Azért mert nem létezik szoval jobb ha beletörödsz csak magadra számithatsz
2013. máj. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert nem létezik.
2013. máj. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
74%

Minket segít. De teszünk is érte, nem csak tagadjuk, aztán habzó szájjal követelünk, ha pedig nem kapjuk meg önző kis dolgainkat, akkor még durvábban mocskoljuk.

Hogy miben segít? Ha végignézek az életemen, akkor nekem maximum egy rókaluk járt volna egy erdő mélyén kisemmizve. Ehelyett házban lakom a családommal, áldott jó feleségemmel, fiaim már kirepültek. Megesett, hogy olyan anyagi helyzetbe kerültünk, ahonnan ÉN nem láttam kiutat, mégis sikerült, mert imádkoztam és segítséget kértem.

Van ruhánk, van minden nap étel az asztalon, van fedél a fejünk felett, van hitem és humorom. Van egy remek gyülekezetem és egy bölcs lelkipásztorom.

Nagyon régen irigy voltam és mindig a másét lestem, de megtérés után kértem az Urat, hogy írtsa ki belőlem ezeket, mert rossz így élni.

Vigyáz rám, mert szeret engem, ahogy én is őt.

2013. máj. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
43%

Először is kedves Péter, remélem te nem az a szemüveges Péter atya vagy? (apja László, hitoktató)

Az ember evolúció eredménye, minden nap alakulnak ki élőlények, még ha arról nem is veszünk tudomást, de már ezeket nemesítésnek keresztezésnek nevezzük: Csivava, Boxer.

[link]

A növény nemesítésről már nem is beszélek.

Az emberi viselkedés kémiai és fizikai folyamatok végeredménye, pl az alkohol, mely rombolja az empátiát, vagy a drogok.

A szerelemnél az Oxitocin, Szerotonin. Persze ezek emberi elnevezések, de még mindig kézzel foghatóbb mint egy láthatatlan agyszülemény.

De nézzük úgy, hogy létezik:

- 2001. szept. 11.

- A pestis járvány anno a középkor környékén. A buta keresztes lovagok, vagy "szent" Margit nem mosakodtak, mert az a hittel ellentétes lett volna. Nem is volt magas az átlagéletkor.

- A nem régi bostoni merénylet.

- A II. világháború.

- Az I. világháború.

- Sőt úgy az összes háború.

- Egy egyszerű "elvágom a nyakad" szituáció, amikor kirabolnak valakit a nagyvilágban. Nos, azzal mit tanít az úr (mármint a haldokló számára)?

- Vagy ha meghal valakinek a gyereke, az is az állítólagos isteni gondviselés eredménye?

Rendben, isten ott volt, hisz mindenütt ott van, de semmit se tett! Még a bibliában is benne van, van olyan bűnös az, aki tehetne valamit a megelőzésre, de nem tesz semmit.

Ha az embernek a fejéhez egy pisztoly tartanak, nincs az az isten aki visszafogja a golyót. Ellenben egy fizikai folyamat hatására a golyó könnyedén szakítja át az ember koponyáját. (isten meg szedheti össze lapáttal az agyvelőt)

Sokan mondják, hogy a gyerekeknek láthatatlan barátjuk van és ki lehet nőni... nos, a felnőttek ott vannak az isteneik.

Isten az akarat gyenge emberek mentsvára.

2013. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
65%

#15 ma 08:45

Csatlakozom! Nyilvánvaló ellentmondás, hogy a "mindenható-szerető-Isten" nem él mindenhatóságával és valami miatt szeretetét sem nyilvánítja ki..


Tudom, a vak hívőknek most érik a válasz a fejükben, hogy: "Na de nekem segít, érzem!" meg "Gonoszoknak akik nem szeretik, nekik nem segít!" vagy "Egy magasabb célt szolgál a tétlensége!"

De ez mind oltári blődség..


1: Mindannyiunkkal történnek jó és rossz dolgok de ha elhitetjük magunkkal, hogy a jók azért történtek mert valamiféle "Isten" megsegített mert kértük, akkor nyilván úgy is fogjuk érezni. Régen rengetegen elhitték, hogy a fekete macska szerencsétlenséget hoz, és még példákat is tudtak mondani miért: "átment előtte egy fekete macska aztán még aznap megdöglött a disznó..". A disznó amúgy is megdöglött volna, de ki tudná cáfolni, hogy a fekete macska miatt történt-e?

Analógiában ugyanez a helyzet amikor valaki elhiteti magával, hogy Isten segítette meg amikor jó dolog történt vele. Ha meg rossz... Nos akkor nem kérte eléggé, vagy Isten kifürkészhetetlen..

Ha én elkezdek imádkozni "Az Isteni Csodatévő Csabához", hogy nyerjek a lottón, ugyanezeket a köröket lefuthatom mint a hívők Istennél: "Nem nyertem? Csodatévő Csabának más tervei vannak, kérjem alázatosabban.." ha meg "Nyertem? Áldom Csodatévő Csabát!!!" ki tudná cáfolni, hogy létezik-e egyáltalán?


2: Vannak elvetemült gátlástalan sz@r alakok akiknek túlságosan sok jó dolog jutott, pedig tesznek mindenféle istenségre. Velük akkor mi a helyzet? Ugyanígy vannak/voltak hithű istenfélők akiknek nyomorult életük vérben és mocsokban ért véget.. Na és velük mi a helyzet?

Retorikai kérdés volt, tudom a vak hívők válaszát: "Hát.. Isten jobban tudja nálunk kit segít és kit nem.. Na meg majd egyszer igazságot tesz az ítéletkor!!"

Csakhogy ez egy önmagát igazoló állítás. Olyan mint amikor bemesélem a barátaimnak, hogy örököltem egy hatalmas kastélyt meg sok luxus sportkocsit. Amikor pedig kérik, hogy mutassam meg, jön a kifogás áradat: "Most rovarirtás van, és nagyon veszélyes bemenni.. A kocsik meg szervizben vannak"

Tehát a jövőbe mutogatnék, hogy akkor majd mindenkit körbevezetek sőt mindenki kap egy sportkocsit is, de addig.. addig tekintsd ténynek amiket állítok és higgy benne!!


3: Az is jó kifogás, hogy "magasabb célt szolgál a tétlensége", de mintha úgy emlékeznék, hogy mindenhatónak szólítják..

Egy kísérlet, mindenki azonnal el is végezheti:

Csukd be a szemed (de előtte olvasd végig :)) és képzelj el egy hatalmas sík területet. Képzelj oda néhány házat és néhány élőlényt, embert. Készen is vagyunk, létrehoztál egy szép kis világot amiben mindenható vagy. :)

Azt képzelsz oda amit csak akarsz.. Nagyon leegyszerűsítve ugyanúgy megtehetsz ott bármit mint Isten a mi világunkban (amit ő gondolt ki).

Ha történetesen azok az emberek a világodban elkezdik brutálisan gyilkolni egymást, mit teszel? Olyan tervet készítesz az ártatlanok megsegítésere ami sok sok idő múlva fog eredményt elérni? Nem lenne egyszerűbb "hopp!" egy csapásra leállítani a vérengzést? Mi lenne az akadálya?


Biztos felkavaró olvasmány lehetett kedves vak hívők, megértem ha a tehetetlenség haragja azt eredményezi nálatok, hogy "Ö! Ö!! Igaza van de utálom, hogy igaza van, LEPONTOZOM!"

De inkább próbáljatok cáfolni ha tudtok! Bár kétlem, hogy vak hiten és természetfeletti logikát nélkülöző misztikus magyarázatokon kívül akármi mással elő tudnátok rukkolni..

2013. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
0%
Isten tétlensége nem okozhat eleve magasabb célt, hisz ha őt tartják a legnagyobb erőnek, akkor annál nagyobb célt nem lehet elérni. X)
2013. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

#17 ma 11:00

"Magasabb elképzelés szerint cselekszik, mint amit az emberek várnak." Így is fogalmazhattam volna..

Igen.. Azt kérném, hogy próbáljunk némi intelligenciával hozzáállni a dolgokhoz. Könnyebb lesz mindenkinek.

2013. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 nagylzs ***** válasza:
82%
Isten elsősorban azért nem segít az embereken, mert nem teheti meg. Az emberek célja itt a földön hogy tapasztaljanak, ezen keresztül tudást gyűjtsenek és fejlődjenek. Ha Isten létezik, és megvan a hatalma arra hogy egy szempillantás alatt földi paradicsomot varázsoljon, annak akkor se lenne semmi értelme. Az emberek szenvedésének túlnyomó része maguktól az emberektől származik. Azért éhezünk mert pazarlunk. Azért szenvedjük el az erőszakot, mert mi magunk vagyunk erőszakosak egymással. Azért szenvedünk a szeretet hiányától, mert mi magunk vagyunk azok, akik nem szeretjük egymást. Ha Isten véget vetne a szenvedésnek, akkor ezzel méginkább vakká válnánk a saját hibáinkra. Akkor a fejlődés lehetetlen lenne. Egy ilyen "Isteni módon" létrehozott ideális világ csak addig maradna fönn amíg Isten fönntartja. De akkor az emberek szabadsága csak illúzió, és az emberek fejlődése lehetetlen lenne. Az élet alapvető törvénye az egyetemes felelősség, vagy más néven az élet igazságossága. Ha kegyetlenkedünk, akkor szenvedünk. Ha nem szeretjük egymást, akkor a szeretet hiányozni fog. Mert szabadságot kaptunk, és ezzel lehetőségünk van visszaélni. Szabadság nélkül nem létezhetnénk a jelenlegi formánkban. Isten nem ökényes, és nem törvényszegő. Nem fog bennünket megfosztani bennünket a saját szabadságunktól, csak azért hogy jobban érezzük magunkat. Az életnek nem az a célja, hogy mindenki jól érezze magát. Bár ettől függetlenül, érezhetnénk magunkat jobban, de ez csak rajunkt múlik. Nem Istenen. Isten megteszi azt, amit neki kell. De nem teheti meg helyettünk azt, amit nekünk kell megtennünk. Törekednünk kell a jóra, és tanulnunk kell a hibáinkból.
2013. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
Hogyha már az isten se teheti meg akkor senki, hisz ő mindent megtehet!
2013. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!