Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem segít az...

Isten miért nem segít az embereken? Minek hozta egyáltalán létre őket ha egyáltalán nem törődik vele? Nem kérek szent beszédet mert nem vagyok rá kíváncsi, csak egy értelmes választ szeretnék.

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 22:44
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem, akkor a ti elképzeléseitek szerint ha Isten a munka, akkor ugyanannyi bért kellene kapni, és juttatást, meg jutalmat nektek is, akik egész nap henyélnek, mint nekünk, akik egész nap szakadatlan dolgozunk? Furcsa hozzáállás.
2013. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
25%
A bibliából teljesen meg lehet érteni mi az oka, és hogy miért hagyja a gonoszságot. Leírtam már nem rég mi az oka, de meg fog változni az egész, persze még pár prófécia nem teljesedett, még kikiáltják a biztonságot és békét, és elpusztítják a vallásokat, és elkezdődik egy nagy nyomorúság olyan, amilyen nem volt még a földön, aztán Isten ítéletének napja, utána vissza állítja a földön az eredeti állapotokat.
2013. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 nagylzs ***** válasza:

> Hogyha már az isten se teheti meg akkor senki, hisz ő mindent megtehet!


A magyarországon hagyományos, keresztény felfogás szerint Isten a törvények fölött áll. Konkértan én nem hiszek ebben. Hogy miért, azt le is írtam: azért mert Isten nem önkényes. Ha Isten a törvények fölött állna, akkor a világ kiszámíthatatlan lenne, a tudás nem létezhetne, semmiről nem lehetne előre gondoskodni. És ami nagyon fontos: egy törvények néküli világban a szabadság se létezne. Szóval, én nem hiszek abban, hogy Isten bármit megtehet. Valamilyen formában ezt a keresztények is így gondolják, csak ebben a formában nem mondják ki. Például szerintük Isten nem tesz rosszat. De a "rossz" és a "jó" fogalmát nem Isten definiálja! Ha Isten mondaná meg hogy mi a jó és mi a rossz, azon a módon ahogy neki épp tetszik, akkor nekünk lehetőségünk se lenne "jónak" lenni. A legnyomósabb érv az, hogy a saját tapasztalatunk a világról azt mutatja, hogy minden dolog törvényeknek van alávetve. Semmi olyan nincs, ami ne valamilyen szabályszerűség alapján történne, legfeljebb nem ismerjük az összeset. És ez nem hit kérdése, hanem tény.


Természetesen, ennek ellenére lehet hinni abban, hogy Isten a törvény fölött áll. Tulajdonképp abban is lehet hinni, hogy az ég piros, csak nem biztos hogy érdemes. Mert amikor fölnézel, nem ezt látod.

2013. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
Kedves Frankie! Először is, ki beszél az egyenlő juttatásról. Meg mi az, hogy "mi" akik egész nap henyélünk, "te meg dolgozol"! Mindig a Gyakori Kérdéseken lógsz, már nem azért! ;)
2013. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 -B ***** válasza:

Annyit kell tudod, hogy Isten azt mondja a Bibliában, hogy a bűn az, ami minket elválaszt tőle. És "mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének" (Róm 3,23) - el vagyunk tőle választva. És azt is mondja, hogy a "bűn zsoldja halál" (Róm 6,23) - ezért kell meghalnunk.

De Isten előre megmondta az embernek, hogyha ellene vétkezik, és bűnt követ el, akkor meg kell halnia. (1Móz 2,17)

És mivel az őseink is bűnösek voltak, mi is örököltük tőlük a bűnre való hajlamot, ezért figyeld meg, mi is ugyanazokat a kívánságokat hajkurásszuk: nők, pia, stb. Ez teljesen természetes. És így, mivel Isten gyűlöli a bűnt, ezért érzi úgy mindenki, hogy nem törődik vele.

Viszont Isten ezt nem így akarja. Nem azért teremtett, hogy aztán meghalj. Azt mondod, nem segít. Igaz is, mert nem úgy segít, ahogyan elvárjuk, hogy valami angyalok szálljanak le és segítsenek nekünk, vagy csodák történjenek. Úgy segít, hogy újra megnyitja az utat közte és az emberek között. És mivel a bűn a gát, ezért úgy nyitja meg az utat, hogy a bűnt törli el: és így az ember újra szabadon mehet hozzá. És ha ott vagy nála, na akkor segít! Akkor érzed! Akkor vagy biztos benne!

És hogy nyitotta meg az utat? A Fiában, Jézus Krisztusban. Mert azt mondja, hogy: "Ő az út, az igazság, és az élet. Senki sem mehet az Atyához, csakis őáltala." (Jn 14,6) De ez nem kötelező! Ez csak egy út, amit Isten nyitott. Ő nem fog betuszkolni. Ahogyan a bűneid és a kívánságaid viszont figyeld meg, folyamatosan tuszkolnak, hogy elégítsd ki őket!

Szóval az a helyzet, mint Ádámnak és Évának is volt: szabadon választhatod a bűnt, aminek tudod, hogy a vége halál, vagy akarhatod Krisztust, aki által szabad az utad Istenhez. Mert Jézus halála miatt megbocsátja Isten a bűnöket, és nem emlékszik meg róluk - ha hiszel benne, hogy Jézus valóban eljött, és valóban Isten Fia, és hogy Istennek valóban elég csak az Ő áldozata. Én ezt hiszem, és ahogy Isten megígérte, és itt elmondtam, van is kapcsolatom Istennel - és mindenkinek lehet. Az egyetlen feltétel: "aki hisz Őbenne" (Jézusban)

2013. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

Egyszerű rá a válasz, és nem kell hozzá semmilyen bibliai idézet. Két okot is mondok, az első logikai (ezt ajánlom az ateistáknak is), a másik pedig vallási.


Logikai cáfolat:

Két vagy több ember is kérhetné ugyanazt, és akkor Isten nem tudná a kívánságukat teljesíteni.

Példa: Legyen Jancsi, Juliska és Peti egyformán rendes, tisztességes és istenfélő emberek. Peti halálosan szerelmes Juliskába, Juliska pedig Jancsiba.

Peti azt kéri Istentől, hogy éljenek boldogságban és nagy szerelemben Juliskával, Juliska is ugyanezt kéri, de Jancsival. Most akkor kinek a kívánságát teljesítse Isten? Juliskáét vagy Petiét? Ugyanez egyformán hívő és tisztességes emberek kérésénél a lottó ötösre.


Vallási cáfolat:

A felsőbb erő (Isten, Univerzum stb.) nem célja, hogy mindenki boldogan, mindent megkapva éljen. Az a Mennyország lenne, nem pedig a Föld.

Itt a Földön azért vannak az emberek, hogy jó és rossz dolgokat történjenek velük, ebből tanuljanak vagy ne tanuljanak, és ennek következtében jó vagy rossz dolgokat kövessenek el. Életük végén pedig ezt megítélik, és így kapnak jutalmat vagy büntetést.

Hogyan ítélne meg Isten bárkit, ha folyamatosan mindent megkapna, mindene meglenne? Akkor valószínűleg egésznap döglene, majd unalmában drogozni kezdene, túladagolná magát, és meghalna (lásd sztárok). Értelmetlen lenne.

Ha a vadász vagy, akkor sem kezded el ész nélkül lőni a rókákat, hogy jaj, nehogy bántsák a szegény kis ártatlan mezei nyuszikat.

2013. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
Kyran, akkor lenne egy hármas bigámia! Szerinted miért gruppen? X)
2013. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

26. szerint tehát egy háborút az dönt el, melyik seregben imádkoznak többen, mert akkor legalább egy ember van akinek a győzelemért való imádságával szemben nem áll egy ellenimádság, és ezért az ő kérése telejsíthető.

Kérdés persze hogyha csak egy diktátor imádkozik sok szenvedő ellenében, akkor mi lészen..mondjuk az, hogy hiába az ima.

2013. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
48%

Miben kellene hogy segítsen? Talán nem tudod bekötni a cipődet? Vagy besz*ri vagy nőket felszedni, esetleg nem tudod az illegálisan leszedett játékot felrakni, vagy hálóban játszani?


Nem értem miért kell folyton rinyálni, valszeg nem ismeritek a mondást: Segíts magadon az Isten is megsegít!


De komolyan írjátok már le mi az a nagy dolog amit emberi erővel nem lehet elérni és segítség kell hozzá és nem is akár kitől, magától az Istentől! Kíváncsian várom a válaszokat.

2013. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
6%

24eske látom nem nagyon érted a hasonlatokat. Ne legyél rá túl büszke.

Arra se, hogy engem figyelsz. Bár reggel és este szoktam a vallás témakörben körülnézni, vagy épp szabadnapon napközben is, de te ennél többet vagy itt értelemszerűen, viszont nem hiszem, hogy érted, mert ha az egyszerű hasonlatomat nem érted, akkor se logikád, se túl sok eszed.

2013. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!