Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem segít az...

Isten miért nem segít az embereken? Minek hozta egyáltalán létre őket ha egyáltalán nem törődik vele? Nem kérek szent beszédet mert nem vagyok rá kíváncsi, csak egy értelmes választ szeretnék.

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 22:44
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Nem, nekem egyáltalán nem ez jött le belőle. 6x is szarkasztikusan arra kér, hogy bizonyítsam be valakinek, hogy isten létezik, miközben ő valamilyen nyomort él át.

Miért csak rossz példákat hotál fel? Amikor jó dolgok történnek azt már a szerencsének köszönöd? Nagyon érdekes gondolatmenet csak épp nem logikus.

Szerinted, és ezt kihangsúlyoznám: Szerinted nem létezik Isten. De ez csak a te véleményed a föld 80%-os hívő emberek szavával szemben. Szerinted szinte mindenki téved aki valamely vallásban hisz? És csak a kiválsztottak élik a teljes életet akik tisztában vannak azzal hogy az élet csakis a szerencsének köszönhetően jött létre, de mindez nem elég, hanem olyan tudatod szintre is fejlődött, hogy felismerte önmaga valóságát azaz önkép is kialakult benne. Hát ez csodálatos.

Mégis, ezek az emberek sem élik teljesebben az életet, nem használnak ki minden adott percet annak ellenére, hogy "tudják" az élet csupán néhány évtized...


Ehhez csak gratulálni tudok!

2013. máj. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
És amikor rossz történik tömegesen emberekkel napontaa, akkor csak pechük volt?
2013. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

És mikor tömegesen jó dolgok történnek az emberekkel akkor csak szerencséjük volt?


Talán neked minden napod gyötrelem? Nekem egy két napot leszámítva szinte minden napom egész jó, sőt valamikor egyenesen csodálatos. Sajnálom, ha neked csak keserű cukor jutott az élettől. De ez sokban attól is függ, hogy állsz a dolgokhoz.

2013. máj. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

51:


Igen.

Sot a kialakult onkepem szerint az en eletemben, en vagyok onmagam istene. Boldogan elvagyok igy. Nem kapaszkodok legvarakba. Teged meg ovjon meg istened attol, h kommentem miatti vegtelen felhaborodasod psziches jellegenek fizikai kivetulesekeppen elpattanjon egy er az agyadban.

A tobbit pedig: "Nekik mondd!"

2013. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Nem, kedves 53, velem nem szerencsék szoktak történni, hanem megdologozm a sikerét. Örülök hogy neked minden csak úgy az öledbe pottyan.
2013. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
A tetteknek és a véletlennek vannak eredményei. Egy kitalált mesefigura bajosan segíthetne.
2013. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 világvége1 ***** válasza:
A jóknak segít Isten.
2020. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!