Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ki volt, vagy mi...

Szerintetek ki volt, vagy mi volt Jézus, ha nem "Isten fia"?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem hívők hozzászólását várom.

Érdekelne, hogy mit gondoltok arról az emberről, akitől az időszámításunk kezdődött.


2009. szept. 30. 23:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
prédikátor, oktató
2009. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vagyok hívő, de szerintem létezett Jézus. Gondolom ilyen papféle volt aki kicsit komolyabban vette a hivatását, és kiállt hitvallása mellett.
2009. okt. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az a megfogalmazás tetszik, a legjobban hogy Jézus is csak egy ács volt aki máshoz is értett.

Komolyabban viszont azt gondolom, ahhoz hogy el lehessen dönteni hogy Isten fia volt-e elsőnek azt kellene bizonyítani hogy Isten létezik.

Azonban ez sem lenne elég mivel ez sem igazolja hogy Isten fia. A zsidók és az mohamedánok vallásában is ott van Isten és Ők mégsem tartják isten fiának.

Ha az Övék az igaz isten akkor nem volt Isten fia.

Ha viszont a keresztényeké akkor igen.

A buddhisták szerint egy ember volt aki elérte a megvilágosodást.

Én magam nem hiszek benne, de a tanításainak az általam felfogható részével egyet értek.

2009. okt. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
64%
Czeizel Endre nemtom így utólag be tudná-e bizonyítani genetikailag ... a frász tudja, ma már mindenre képesek
2009. okt. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdésfelvető!

Mivel én hívő vagyok így a kérdésedre értelemszerűen nem válaszolok.

Egy dolgot szeretnék csak pontosítani az időszámítással kapcsolatosan. A szándék valóban az volt, hogy a mai időszámítást Jézus születésétől számoljuk, azonban ez nem teljesen sikerült, mivel ma már pontosan tudjuk, hogy Nagy Heródes, aki a betlehemi gyermekgyilkosságot elkövette ie. 4-ben meghalt, és ekkor Jézus Krisztus már élt. Születésének legvalószínűbb időpontja: ie. 5 ősze.

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. okt. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
64%

Leginkább azt, hogy nem lehet eleget tudni róla. A bibliai feljegyzések jóval a halála után (évszázadokkal, ha nem tévedek, de legalább majd' egy évszázaddal mindenképp) készültek, az evangéliumok pontosságát még teológusok is vitatják, ráadásul valóban komoly ellentmondások is vannak köztük. Szintén teológusok mutattak rá arra is, hogy egyes Újszövetségi írásokat az írnokok meghamisítottak, hogy egybeessenek az Ószövetségi jóslatokkal, ide értve például Jézus származásának kérdését is. A korabeli történetírók alig-alig emlékeznek meg róla.


Több, mint valószínű, tehát, hogy élt, és kétségkívül csinált is valamit, akár egészen jelentős dolgokat is, de ugyanakkor hatalmas mennyiségű utólagos legendaköltés is rakódott az életére és halálára. Pontosat azonban egyszerűen nem lehet tudni.

2009. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
46%
Bizonyára létezett Jézus és egy olyan ember lehetett, aki szerette volna jobbá tenni, megváltoztatni a világot. Szerintem nem állította azt, hogy ő Isten fia, csupán annyira volt Isten fia, ahogy mindenki más is...ő úgy gondolta, mind Isten fiai az emberek, csak ezt elfelejtették, ezért eszükbe kell juttatni. Manapság is vannak olyan emberek, akiket százak és ezrek követnek, mert hisznek benne...ilyen lehetett Jézus is. Egy egyszerű, közönséges ember, hatalmas szívvel és csodálatos meggyőző erővel. A mesés körítést (csodatételek,szűz fogantatás,feltámadás)már csak az egyház találta ki, hogy hatásosabb legyen a Biblia...
2009. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem csak egy kitalàlt személy.
2009. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
42%
A legjobb csaló. Ever.
2009. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%
Próféta.
2009. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!