Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ki volt, vagy mi...

Szerintetek ki volt, vagy mi volt Jézus, ha nem "Isten fia"?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem hívők hozzászólását várom.

Érdekelne, hogy mit gondoltok arról az emberről, akitől az időszámításunk kezdődött.


2009. szept. 30. 23:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtató az Isten fia, meg az Emberfia kifejezés is.És a születése körülmémyeiről leírt történetek. Én így is el tudnám képzelni: Kozmikus lények ereszkedtek le, közülük egy, űrhajós öltözékben, azaz fényesen csillogó ruhában bement Máriához, aki angyalnak nézte őt. Meg nyugtatta Máriát kedves szavaival, valószínüleg el is altatta, és elhelyezett a testében - mint ma a lombikbébik esetében - egy idegen lénytől származó hímivarsejtet, vagy esetleg egy, már megtermékenyített zigótát. Így meg lehetne magyarázni, hogy szűz testben fogantatott. Hasonlóan ehhez, megtermékenyíthették Sárát is, aki már nagyon idős volt, és természetes úton már nem foganhatott volna. Az "angyal", aki tehát a kozmikus lény volt, tudta ezt, és elmesélte Máriának. Valószínüleg az UFO lények fővezérétől származtak a Jézust létrehozó ivarsejtek, ezért őt "Isten fiának" nevezték. Viszont mivel tehát így kozmikus lény lett, ám egy emberi lény szülte meg, "Emberfiának" is nevezték. A nevezetes csillag, amely a pásztorokat a születés helyéhez vezette, lehetett akát egy kisebb űrhajóféleség, amit azért küldtek, hogy odavezessék általa a pásztorokat.

Nem azt akarom mondani, hogy így volt, hanem csak azt, hogy el tudnám hinni, vagy elképzelni. Szerintem ez semmit sem vonna le Jézus személyének jelentőségéből. Én hívő vagyok, és Jézus tanításainak a követője igyekszem lenni.

2009. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Érdekes amit leírtál, én is gondoltam már hasonlókat.

Irigyellek a hited miatt.


Köszönöm a hozzászólást!

2009. nov. 14. 22:49
 23/34 anonim ***** válasza:
55%

Én muszlim vagyok, az Iszlámban Jézus prófétának számít és nagyon nagy tiszteletben tartjuk,de utána jött még Mohammed az utolsó próféta aki beteljesítette a küldetést ami nem adatott meg Jézusnak.

Nem számít Isten fiának mivel Isten- ahogy a Koránban van- nem "nemz és nem is nemzetett", így miért lenne szüksége fiúgyermekre,ez azt igazolná hogy Istennek emberekhez hasonló szükségletei vannak.Ez nem zárja ki persze azt hogy apa nélkül fogant Mária gyermekeként, isteni csoda folytán, hiszen Isten mindenre képes.

Remélem nem gond hogy más szemszögből is megismertettem Jézus képét,remélem érdekes vagy hasznos:)

2009. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem gond, nagyon örülök, ha más szemszögből is érkezik hozzászólás.
2009. nov. 28. 07:00
 25/34 anonim ***** válasza:
Nem volt meleg. Csak az utólagos vallásalkotó zsinat tette azzá, azt akarván bizonygatni, hogy a szex bűn, és Jézus nevéhez nem fűződhet sehogyse. Magából a Bibliából is sejteni lehet, hogy Mária Magdolna volt a szerelme, de más könyvek is fölvetik ezt. Én pl. sehol nem találok olyan utalást a Bibliában, aminek alapján a papi nőtlenséget kitalálták, és követendő pédává tették. Azt gondolom, hogy nem kellene a katolikus vallási teoriákat azonosítani a Jézus valódi lényével.
2009. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Tetszettek a megjelölt cikkek a noiportal oldalról, a torinói lepelről szóló, és az "idegenek az égből". Azt hiszem, meg kell barátkoznunk a gondolattal: idegenek pedig vannak. Nekem nagyon is összeállna a kép, ha Jézust ilyen "idegenek" leszármazottjának gondolnám. Lehet, hogy úgy van. Az "Emberfia" elnevezés is annyi féle magyarázatra adott lehetőséget az idők folyamán... Emberfia nevet olyanok adhatnak valakinek, akik nem "emberek", de ismerik az embereket, mint önmagukkal nem azonos lényeket. Ha valami idegen lények erre járván beültettek volna bárkinek egy "lombikbébit", akkor az a valaki az "Ember Fia" - ként születne meg, azaz ők, akik nem emberek, az embertől született, de mégis saját génjeikkel létrehozott lényt joggal nevezhetnék Emberfia néven. És akkor már a "csodák" se lennének olyan hihetetlenek, hiszen a mi technikai szintünk is sok "csodát" művel egy akárcsak 100 vagy 500 évvel ezelőtti ember szemével nézve. Az "idegenek" előttünk járhattak mondjuk 1000 évvel, de akár többel is.
2009. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
"irigyellek a hited miatt" Nem lehet irigység tárgya a hit. Sokaknál (nálam is) a hit inkább tudás. A tudás pedig megszerezhető. Sok olvasás, és sok töprengés kell hozzá. És nyitva kell tartani a lehetőséget, hogy esetleg nem pont úgy vannak a dolgok, ahogy kisiskolás korunkban tanultuk.
2009. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 29. 10:15
 29/34 anonim ***** válasza:

Szerintem kitaláció a sztori.

Nézd meg a "The God who wasn't there" című filmet. Isohunt-on fent van.

Már egyiptomi mítoszokban is szerepelt hasonló karakter aki:

-Isten fia volt

-12 követője volt

-Megváltotta az emberiséget

-Keresztre feszítették

2009. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Akkor miért jézusra emlékszik a legtöbb ember a megváltást illetően? Miért nem a másikat hírdették?
2009. dec. 11. 00:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!