Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mit gondoltok...

Keresztények, mit gondoltok azokról a hívő társaitokról, akik bosszúból vagy visszavágásból lepontozzák a nekik nem tetsző (amúgy korrekt) válaszokat?

Figyelt kérdés
Jézus nem azt tanította, hogy „ha megütik a jobb orcádat, tartsd oda a másikat is”? Ebbe hogy fér bele az indulatból elkövetett „megtorlás”?
2013. máj. 17. 23:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a történetet, de amikor valaki Katynak írt egy csúnya kétsorost, na az nekem is fájt.A ne ítélj, az eredetiben úgy van, hogy látszatra ne ítélj. Ha nem lehetne ítélni, akkor az összes bíróság bezárhatna, vagy gyilkolhatnék, és a végén mondanám a bírónak, hogy ne ítélj.

"Mindent megvizsgáljatok, ami jó azt megtartsátok." Azért itt is kell ítélni.Jézus mondja, hogy nem ítél el ő senkit, hanem megítéli az embert az a beszéd, amelyet Ő szólott. És mivel nekünk is az Igét kell szólnunk, ezért ilyenkor nekünk is ítélni kell.Az ítélet nem más, mint döntéshozatal , Isten Igéje alapján, hogy mi a jó, és mi nem jó.Sőt, emlékeim szerint Pál mondja valahol, hogy gyakorolnunk kell az ítélettételt, mert majd később angyalokat kell ítélnünk.

2013. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
21 Mit ér a betű, ha nincs mögötte szellem? semmit.
2013. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Jól néznénék ki ha a bíróság isten igéje alapján ítélkezne...pláne ha kitörne a vita hogy vajon melyik isten igéje alapján kéne. remek ötlet.
2013. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A remek ötletet nem értem. Nem azt mondtam, hogy a bíróságnak Isten Igéje alapján kellene ítélni.Inkább arra próbáltam rámutatni, hogy a ne ítélj-el könnyen lehet takarózni. Azaz, én elkövetek valami disznóságot, és, ha számonkérik, majd mondom, hogy ne ítélj. A számonkérés is valamilyen ítélet (igazságérzet) alapján történik.
2013. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!