Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mit gondoltok...

Keresztények, mit gondoltok azokról a hívő társaitokról, akik bosszúból vagy visszavágásból lepontozzák a nekik nem tetsző (amúgy korrekt) válaszokat?

Figyelt kérdés
Jézus nem azt tanította, hogy „ha megütik a jobb orcádat, tartsd oda a másikat is”? Ebbe hogy fér bele az indulatból elkövetett „megtorlás”?
2013. máj. 17. 23:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az hogy mit tanított Jézus 2000 évvel ezelőtt az lényegtelen ma, és itt.

azt viszont nevetségesnek és gyerekes dolognak tartom hogy itt egyesek pontozgatnak, és egyesek állandóan a pontszámokat lesik.

Én pl egyáltalán senkiét nem figyelem de még a sajátomat se, hisz azért van itt mindenki hogy ki írja a saját véleményét valamivel kapcsolatban S mivel különbözőek vagyunk igy különbözik a belső világunk és a gondolkodásunk is

2013. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
A Jézus tanításaival kapcsolatos megállapítással nem értek egyet. Szerintem manapság is komoly személyiségformáló hatása van az általa hirdetett eszméknek. Annyiban mindenképpen igazad van, hogy különbözőek vagyunk és különbözik a belső világunk, ám a krisztusi szemléletmód véleményem szerint a mostani időkben és a jövőben is képes lesz sokakat pozitív irányba formálni.
2013. máj. 18. 23:44
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Nem azt mondom, hogy jézus tanításai nem voltak jól, hanem azt, hogy ókori megfogalmazások amit minden misén illetve hittanórán ismét és újra magyaráznak, mivel nem érthető más volt a kor más a társadalom és mások az emberek világa szellemi tudása- ez olyasmi mintha azt mondanánk egy mai embernek hogy a só már kidobni, taposni való. ezt az ókori zsidó nép megértette, de a mai korban már érvényét vesztette.


az embereket nem régi fogalom elvekkel kell rendre, becsületre egymás tiszteletére nevelni hanem a kor szellemi tudásával és a helytelen cselekedetekre rávilágítva. Annak idején megkövezték azt a nőt aki megcsalta a férjét, vagy prostituált volt egy nő. Ma törvényes válóper van, és sajnos a prostitúció is szakmának számít, s az állambácsi, mint valami str.ci lehúzza róla a maga részesedését, csak épp elfelejti megvédeni!


Vagy amit a kérdező feltett Jézus mondá; ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel, ha megütik egyik orcádat tartsd oda a másikat... ez egy abszurd marhaság! ez olyan, mint amikor azt mondja szeresd az ellenségedet...


szóval vannak az életnek olyan alap igazságai amelyeket mint elveket be kell tartani. Először is kenyérrel nem dobálózunk. Másodszor, ha valaki megüt, akkor vagy pofán vágom, vagy feljelentem, nem pedig oda tartani a másik orcánkat. Hanem inkább el kell fordítani mind kettőt, de egy életre az illetőtől!


Jól néznénk ki ha megbocsátanánk az agresszív, aljas erőszaktevőknek, gyilkosoknak, vagy épp olyan népnek amelyik lerohanja és leöli a fél világot?!


De a lepontozáshoz kérdező, légyszi ne idézgesd Jézust, nem ide való, egy ilyen semmit mondó problémához. Azért ennyire nem kell Őt" se leértékelni....!

2013. máj. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
9. vagyok. Ne haragudj, kedves Kérdező, nem akartalak bántani.
2013. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13.


Micsoda képmutatás! Teljesen ellentmondasz önmagadnak! Előbb azt írod, hogy Jézus egyik tanítása abszurd marhaság, aztán a szememre hányod, hogy belekeverem Őt ebbe a semmit mondó problémába. Te nyíltan lemarházod a Krisztus által hirdetett eszméket, miközben számon kéred rajtam, hogy ilyen piszlicsáré ügyben egyáltalán szóba mertem hozni a nevét. Jól tennéd, ha visszavennél az egódból, mert aki itt leértékeli a(z evangélium idejétmúltságát hangoztató) hozzászólásaival a Megváltó személyét és cselekedeteit, az csakis te vagy, kedves mami!


14.


Én nem haragszom senkire. O :-)

2013. máj. 19. 10:33
 16/24 A kérdező kommentje:

13.


Tényleg nem értem, hogy miért tartod elavultnak a jézusi tanokat. Tudtommal az emberi természet semmit nem változott az elmúlt 2000 évben. Ha ebből indulok ki, akkor teljesen értelmetlen a megközelítésed. Amúgy az Emberfia soha nem mondott olyat, hogy „ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel”. Ez egy magyar közmondás, amit sokan összekevernek a bibliai példázattal.

2013. máj. 19. 10:43
 17/24 Balu86MH ***** válasza:
most attól mert valaki Keresztény, nem azt jelenti, hogy egyet is ért feltétlenül a másik véleményével. A Kereszténységen belül is alakultak ki protestáns vallások/szekták, akik ugye eltérő véleményt alkotnak pl. a Katolikusoktól.
2013. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Igen, de sokszor lehet érezni, hogy a magukat kereszténynek vallók is csupán indulatból pontoznak. Én ezekre az esetekre gondoltam.
2013. máj. 19. 15:46
 19/24 anonim ***** válasza:

Én még senkit nem pontoztam le. Hitgyülis vagyok, de Katyt is, és Pétert is, meg más hátterűeket is pontoztam már fel.

Nem várom el senkitől, hogy ugyanazt gondolja egy dologról, mint én. Gyerekes dolog, majd talán kinövik némelyek.

2013. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Azért egy ilyen Frenkitől, aki viperázik meg áspiskígyózik itt a gyakon , mások háta mögött, mondjuk elég gáz idézet a ne ítélj hogy ne ítéltess. Nem baj, biztos vizisikló volt a jele az oviban, és azóta se heverte ki.Reméljük majd isten megsegíti, már ha magától nem megy.
2013. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!