Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Ádám és Éva fehér embert...

Ha Ádám és Éva fehér embert volt, akkor hogy keletkeztek a fekete emberek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 10:10
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
biztos valami mutációval :) Állítólag a kék szem és a szőke haj is mutáció.
2013. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
jubileumgyanús a kérdés
2013. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a vallás titkon azt sugallja, hogy csak a fehér ember Ádám utódja, némelyik fekete kifejezetten hasonló a majmokhoz, a pigmeus, vagy az ausztráliai bumerángos különösen. (nocsak, evó?)

Genetikai kód ide, vagy oda, a mindenható könnyedén lecsippentheti az X egyik csücskét és máris kész az Y

:)

Na jó, tudom, hogy ez nem pont így működik, de nyilván gyúrt még hozzá a porból is, vagy csak a kezén volt neki belőle. A lényeg az, hogy oldalbordából sok mindent lehet csinálni, akár csöcsöt is, mert jó kis matéria az.

Rántott bordát nem is szoktam rendelni, mert a végén tőgypörköltet lökhetnek elém és ha vallásos lennék, egy szavam sem lehetne hozzá, mivel a szakács is mindenható a vendéglőben.

Különben meg fehér merci is van, de fekete is, tehát a kaporszakállú egyszerűen átdukkózta őket.

Az is lehet, Afrikában sötétebb színű a sár...

2013. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
78%
Ne mondd, hogy nincs olyan szakács, aki egy tegnapi bordából ma nem csinál szűzpecsenyét...
2013. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
:D:DD: ez nagyon jó, utolsó :D
2013. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
53%

Nem nagy trükk.

A végén még hinni fogok a Bibliának.

:)

2013. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Gyerekek, ez egy marharégi történet, valószínűleg néhány rész kissé nagyol, vagy egyenesen pontatlan. Lehetett később több teremtett ember akár. Habár a bűnbeesés és minden ember eredendő bűnössége, vagy legalábbis elfuseráltsága, mintha arra engedne következtetni, hogy jól látjátok, ketten voltak, elbénázták, és valahogy lett sok gyerekük, akik aztán ki tudja, kikkel...
2013. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
31%

Én "vérkatkó" vagyok, de látszik, hogy az itt levők nagyjából semmit nem tudnak a kereszténységtől, de roppantul okosnak és tájékozottnak hiszik magukat. Én egy ateistától többet várok, Ti, akik az észt helyezitek mindenek fölé, jó lenne, ha néha használnátok, esetleg csiszolnátok is..

Már kismillió kérdésben leírtuk, hogy Mózes 1. könyve, a Teremtés könyve, nem egy természettudományos mű. Ha úgy tetszik ez egy szimbolikus leírása a világ keletkezésének, mivel mily meglepő a szerző nem volt ott, mikor ezek történtek, így nem használható történeti forrásnak sem. Ráadásul, mivel ember írta, ezért benne van az a társadalmi kultúra és közeg, amiben ő élt és az ókori kelet népeinek a világról alkotott képe merőben más volt, mint a modern emberé. A Teremtés könyve választ keres bizonyos kérdésekre, pl.: miért bűnös minden ember?, miért halunk meg? Egyébként egy szóval sincs leírva, hogy Ádám és Éva fehér ember lett volna, méghozzá azért nem, mert ők ha úgy tetszik az emberiség mintái. Ha meg valami jehovista, vagy másik "vérkatkó" azt mondja, hogy a négerek a Sátán gyermekei, azért mert feketék, akkor előre üzenem neki, hogy hülyeségeket beszél, mert a Teremtéstörténet pont azt jelenti, hogy minden ember valahol testvér, hiszen egy ősapától-ősanyától származunk. Tehát nekünk sincs okunk legyilkolni a másikat, mint ahogy Káin tette Ábellel.

2013. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

15:05,


Ezzel mindösszesen egy baj van: ha a Biblia nem passzol a világra, akkor szimbolikus, ha éppen passzol a világra, akkor meg maga a kőbe vésett szentírás. El kéne dönteni már, hogy most melyik, mert az úgy meglehetősen röhejes, hogy mindig aszerint nézzük a dolgokat, ahogy nekünk éppen momentán tetszik :)


Persze, tudom, te sohasem nézted úgy, mindig csak mindenki más volt... :)

2013. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Mert amikor még kitalálták a bibliát akkor még nem volt vérfertőzés és beltenyészet. Az akkori emberek nem tudták hogy ebből később problémák lehetnek ezért csak egy emberpár volt. Ha több emberpár lett volna írva a bibliában az még elfogadható lenne. De akkor se adna választ a többi ellentmondásra.
2013. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!