Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Ádám és Éva fehér embert...

Ha Ádám és Éva fehér embert volt, akkor hogy keletkeztek a fekete emberek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 10:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Akit erdekel a tudomanyos magyarazat: a kutatok jelenlegi allaspontja szerint az ember eredeti borszine a fekete volt, a fehet bortipus egy mutacio eredmenyekent jott letre, amely egyszerre tobb egyedben jelent meg egymastol fuggetlenul.


Kozertheto szoveg (angol):

[link]


Tudomanyos szoveg (angol):

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Poliateista

Bár tudományosan nem tudom bizonyítani, De az első ember tökéletes volt olyan annyira, hogy ki jelenthető, határozottan.

A Teremtő nem silány rossz "minőségű" életet hozott létre.

S azt hogy ez elromlott, sem az Ő számlájára írható.


Katy Weaver

2013. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát, jó tökéletes lényeket hozott létre, ha azzal kezdték, hogy bűnbe estek... Nálam a tökéletes teljesen mást jelent :)


Mondjuk, pl, ha létrehozok tökéletesnek tartott lényeket, akik mégse tökéletesek, nem hisztis gyerekként viselkedek, és nem állok bosszút minden leszármazottjukon, mert megtehetem... :)

2013. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
52%
Az egy dolog, hogy hogyan lettek fekete vagy fehér bőrű emberek. A kérdés, hogy hogyan lettek egyáltalán bármiféle emberek. Mármint a Biblia szerint. Mert ugyebár: volt Ádám és Éva. Nekik lett két fiuk Káin és Ábel. És itt bezárult a kör. Kész, vége. Hogy honnan kerültek elő azok a nők, akik a két fiú feleségei lettek, arról már nem ír a könyv.
2013. máj. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Ugyan mi az, hogy tökéletes.

Az ember szeme főleg az életmódunk miatt romlik, hiszen nem a távolba nézünk, négy fal között vagyunk és már ehhez is feszülnek a szemmozgató izmok, ha még olvasni is kell, akkor nyilván sok embernek szemüvegre lesz szüksége, kialakul a rövidlátás. Talán olyannak kellene lennie, mint a sasnak? Olyan csipásnak?

Talán szerinted el vagyunk korcsosulva, vagy mi a fene?

Teljesen jó a szerkezetünk, csak nem azt az életformát éljük, amire kialakultunk, vagy egye fene, mondd azt, hogy teremtve lettünk. A túlhízás nyilván a civilizált élet következménye, mert a plusz kalóriák elraktározása az ember túlélése miatt van, ha jól megy a sorunk, szervezetünk hajlamos tartalékolni a rosszabb időkre, hiszen az éhínség régen mindennapos volt.

Egyes deformációkat (ami néhány embernél kialakulhat) leszámítva úgy vagyunk tökéletesek, ahogy vagyunk és manapság a jobb életmód következményeképpen sokkal egészségesebb a világ, mint régen volt.

Az ókorban számtalan nyomorék, paralízises, fogatlan és degenerált ember élt, már a csecsemőkorban hullottak a gyerekek, amelyik túlélte a szörnyű, de manapság egyáltalán nem vészes gyermekbetegségeket és a nyomai meglátszottak rajta, azt vagy megtűrték, vagy ledobták a Taigetoszról. Még néhány évszázada is vitaminhiányos betegséges pusztítottak, a skorbut, a beri beri tarolt, vagy a paralízis, a himlőről, a pestisről nem is beszélve. Mindezek túlélése a szerencse dolga volt és soha nem volt másképp. Mit gondolsz a betegségek kórokozóiról? Azokat mikor teremtette Isten? Ha ma van, akkor régen is kellett lennie, nem?

Talán bizony az állatok nem tökéletesek? Tudsz talán olyan oroszlánt mutatni, amelyik oroszlánabb a többinél, vagy zebrább a zebránál és miért lenne egy zebra jobb, mint egy oroszlán, vagy fordítva.

Amelyik egyed életképtelen, az elpusztul, de ha megmarad, akkor tökéletes, mert a célnak megfelel. Különben még a Biblia sem szajkóz ilyen blődséget, tisztára valami felkapott belemagyarázás, amit egyesek fennen hangoztatnak, de semmi alapja nincs. Csak egy kicsit kellene gondolkodni és rájöhetsz, hogy ezek az érvek tökéletesen tévesek.

Hogy lehet valami tökéletes, ha el tud romlani?

2013. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig Katy től úgy tudtam meg hogy mik a vírusok ,hogy leírta nekem privátba.Hogy nehogy valami félreértelmezést írjak,leírom a beszélgetést:

-Poliateista:Honnan vannak a vírusok?(nagyjából ezt kérdeztem)


-Katy:Ez az immunrendszer hanyatlása miatt jött létre, mivel az ember a tökéletes egészségből tökéletlen és beteg lett.

A védelem megszűnt ez ember szervezetében bár nem teljesen, de vannak hiányossága.


A fertőzés elleni harcban a limfociták egy különlegesen specializálódott elitet alkotnak. Antitesteknek nevezett anyagokat (ellenanyagokat, immunglobulinokat) termelnek, melyek kimondottan a baktérium egy bizonyos darabkájához csatlakoznak. A limfocitáknak két fő csoportjuk van, s mindkettőnek eltérőek a képességei. Az elsőbe a B-sejtek tartoznak, melyek az általuk termelt antitesteket bocsátják ki a véráramba. A B-sejteket az immunválasz fegyveres alakulatának nevezik. Elmondható róluk, hogy rendkívüli pontossággal lövik ki a nyilaikat, az antitesteket. Ezek az antitestek „keresni” fogják a nekik ismerős baktériumot, és egy nagyon fontos részét veszik célba. A limfociták egy másik fontos csoportja, mely a T-sejtekből áll, olyan antitesteket köt meg a felszínén, melyeket felismer. A T-sejtek arra használják ezeket, hogy csapást mérjenek az ellenségre, mégpedig úgy, hogy úgyszólván közelharcot vívnak vele.

Mindez még ennél is bonyolultabbá válik. A T-sejtek egy alcsoportja az úgynevezett „segítő” (helper) T-sejtekből áll. Ezek arra serkentik társaikat, a B-sejteket, hogy nagy mennyiségű antitestet termeljenek. A támadás előtt a „segítő” T-sejtek tanácskoznak egymással. Az utóbbi időben végzett kutatások rámutatnak, hogy ezek a sejtek kémiai jelekkel izgatottan „beszélgetnek” egymással, információt cserélve az idegen anyagról. Ezt a beszélgetést „vibráló beszélgetésnek” nevezik.

létezhet elsődleges, veleszületett immunitáshiány, valamint másodlagos immunitáshiány, melyet az ember az élete során szerez fertőző betegségek miatt.


De ha így sem érted, akkor sajnálom.

Katy weaver


Én ebből azt szűrtem le (remélem helyesen) hogy eredetileg senkit se érdekelt hogy ha vírusok kerültek a szervezetébe ,mert nem volt jele,ugyanis a kezdeti immunrendszerünk mindent elhárított.


Poliateista

2013. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Ha mindent elhárított volna, akkor a vírusok, baktériumok kipusztultak volna és a betegségek kihaltak volna.

Nem vagyok bakteriológus, de gyanús nekem az a vibráció, a tanácskozás. Jó, hogy azt nem mondod, hogy a limfociták imádkoznak bevetés előtt, majd azt a búbánatát, megrohamozzák a baktériumokat, Isten dicsőségére.

Szerintem Ádám tripperes, vérbajos, leprás és influenzás is volt, rohadt a lába a gombától mert ha nem így lett volna, akkor ezek a kórok nem lennének ma sem.

2013. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
52%
A tökéletes ember is bűnbe eshet. Isten is bűnbe eshetne, csak pont nem akar (de látom a kezedet!:)
2013. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
52%
Ha isten tökéletes lenne, bűn se lenne...ehhe
2013. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!