Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A fordított keresztemre miért...

A fordított keresztemre miért hiszik azt, hogy vallásos vagyok, holott ez vallás tagadó jelkép?

Figyelt kérdés

És a fordított pentagrammot miért nézték zsidócsillagnak?

KOMOLYAN...


2013. máj. 23. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
és milyen vallást tagadsz vele?
2013. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ozmium42 ***** válasza:
54%

Pápai jelkép, mert Szent Pétert állítólag fordított keresztre feszítették.


[link]

2013. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A fordított kereszt eredetileg -ha jól tudom- az alázat jelképe, a sátánizmus csak később vette át.
2013. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem te egy feltűnési viszketegségben szenvedő valaki vagy, aki sok más emberhez hasonlóan kötelezőnek érzi mindenféle szimbólumok által világgá kürtölni világnézetét, mintha bárki is érdekelne.
2013. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert elfelejtettél utánanézni a szimbólumnak, amit viselsz. Így jár, aki ostoba.
2013. máj. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nincs mit mondanom, a többiek tök jó csokorba szedték a gondolataim...

Szánalmas vagy.

2013. máj. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert te tudatlan vagy és olyasmit tagadsz, amit nem is ismersz, de az emberek többsége is, ők sem rendelkeznek ismerettel ezen a téren, csak tagadni tudják.
2013. máj. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:

"És a fordított pentagrammot miért nézték zsidócsillagnak"


Mert az a társaság amiben forogsz, éppolyan tájékozatlan, mint te. Kicsit is művelt ember vallási és politikai hovatartozásra tekintet nélkül tudja, hogy a Dávid csillag hatágú.

A fordított pentagrammal mi ellen tiltakozol?

2013. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Pápai jelkép, mert Szent Pétert állítólag fordított keresztre feszítették. "

Kedves Ozmium42!

Nem kötekedés jelenleg a szándékom, de én azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy maga kérte, hogy fejjel lefelé szegezzék a keresztre, mivel nem érezte magát méltónak arra, hogy ugyanúgy haljon meg, mint Jézus.

Magyarán a kereszt teljesen hagyományos volt.

A kérdésre meg:

A kereszt az kereszt, forgathatod, kissé más a formája, de a hatágú, tehát nem ötágú csillag az ugyanolyan marad akkor is, ha fordítasz rajta...

2013. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ozmium42 ***** válasza:

Igazad van tzolko, erre gondoltam én is, csak pongyolán fogalmaztam. Végül is fordított volt az a kereszt, mert pont ő kérte, hogy fordítsák meg. Jézusi keresztre nem tudták volna rászögelni fejjel lefelé.


De én amúgy nem is tudom, hogy miért mondják ezt, ez egy legenda inkább. Fogalmam sincs, honnan származik, de a katolikusok ebben hisznek a mellékelt ábra szerint.

2013. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!