Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért kell a papoknak beleavatk...

Mért kell a papoknak beleavatkozni a politikába?

Figyelt kérdés
Amúgy is sok háború a vallás miatt volt és van!Csak vissza kell menni a történelemben,és mint tudjuk a pápa nagyobb hatalmon volt mint maga a császár!Akkor kinek az érdeke volt a hit terjesztése, Istené vagy emberé? Mint tudjuk Isten szerény, és szeret minket!Akkor mégis miért akartak a papok hatalmat ha nem érdekből?Miért szít ujabb és újabb vallási háborúkat, áldozatokat követelve,ha egy Istent vallunk?
2009. okt. 5. 10:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

Azért mert a kereszténység nem csak vasárnapi, templomi vallás, hanem az élet minden területére kihatással kellene hogy legyen.

Kik szítanak jelenleg vallásháborúkat?

Ha megnézed a történelmet, éppen nem az egyházak használták saját érdekükben a politikát, hanem a politika a vallást.

Ld. a 30 éves háború, mint "vallásháború".

2009. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%
Nem mind avatkozik be, ne általánosíts, magánvéleménye meg mindnek ugyanúgy lehet, mint neked, ami meg rájuk is tartozik, amiben érintettek, természetes, hogy állást foglalnak. "Add meg a császárnak, ami a császáré, és Istennek, ami az Istené."
2009. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

ÖÖÖ, ez most éppen hogy jutott eszedbe? És mi a kérdés?

Általánosságban az egyházak olyan mértékben szólnak bele a közéletbe, a politikába, amennyire tagjaik, intézményeik által jelen vannak benne. Ez a középkorban több volt, most kevesebb. (Mármint Európában)

2009. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

Egyszerű: mert nem fogadták meg Jézus szavait. (Ján 17:16)

"Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak."

Tisztelet a kivételnek, mert mindenhol vannak azért, de a kereszténység vezetői sokszor inkább a világ barátságát akarták elnyerni, pedig a Jakab 4:4 ezt mondja:

"Házasságtörők, nem tudjátok, hogy a világgal való barátság ellenségeskedés az Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az az Isten ellenségévé teszi magát."


Jézus talán utalt arra valahol, hogy (már itt a földön) a világ legerősebb, legnagyobb hatalmú, legnagyobb létszámú egyháza lesztek? Vagy inkább pont az ellenkezőjéről beszélt?

(János 15:18–20) Ha a világ gyűlöl benneteket, tudjátok, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ. Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani.


Egyesek azonban megjegyezhetik: ’Nem tértek-e át egész nemzetek az igaz keresztény hitre? És nem képezik-e azt, amit ma kereszténységnek hívunk?’ Nos, egyes uralkodók valóban meghatározták alattvalóik vallását, és nem késlekedtek erőszakkal is keresztülvinni ezt a döntésüket kegyetlen és barbár eszközökkel. Azonkívül a névleges keresztényiséghez való megtérésben jelentős tényezőt képezett a mítoszbeli pokoltűztől való félelem. (Vö. Prédikátor 9:5, 10.) De milyen messze van ez az igaz keresztény hit szentírásilag megengedett terjesztési módjától!

2009. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

"Ha megnézed a történelmet, éppen nem az egyházak használták saját érdekükben a politikát, hanem a politika a vallást."


Krisztus tanítványait az első két sz.-ban, vajon fel tudták-e ilyen módon használni?! És ha nem, miért nem?

Ezek szerint egy bérgyilkos is nyugodtan hivatkozhat arra, hogy "kérem, én nem vagyok bűnös, én csak végrehajtottam azt, amit mások kiterveltek. Igaz, nagyon sok pénzt kaptam érte, de én szerencsétlen áldozat vagyok csupán".

Nagyon szomorú, de ez a valóság!

2009. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Én az egyik előző hozzászólóval értek egyet abban, hogy nem az egyház(ak) részéről használták fel a politikát, hanem pont fordítva, a politika használta fel a hívőket, de nem csak régen, most is. Nem épp a Fidesz az egyik, aki hangoztatja az egyházat már évek óta? Haragszom is rájuk ezért, mert miattuk aki keresztény, egyből a Fidesz támogatójaként azonosítják, holott ez nem egészen így van. Amúgy nem szeretem a Fideszt ettől függetlenül se, de emiatt különösen rossz a véleményem róla.
2009. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

FIDESZ-KDNP

ami kereszténydemokrata párt!

2009. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
11:36 - Az is politikusokból áll, nem egyházi emberekből.
2009. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%

"Add meg a császárnak, ami a császáré, és Istennek, ami az Istené."


Persze, de ezt is mondja a Biblia:

„Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek” (CSELEKEDETEK 5:29)


Mikor kell "inkább Istennek engedelmeskedni"? Nyilván akkor, ha olyasmit követelnek a keresztényektől, amit Isten törvénye tilt, erre szép példák vannak a Szentírásban. És vajon a történelemben volt-e sok olyan dolog, amit az egyház, mint intézmény végrehajtott, de ellentétes volt a keresztény alapelvekkel?

Történelem alatt nem csak a több száz éve történteket értem, hanem a tegnapot és a tegnapelőttet is!

2009. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
11:40 "Nem épp a Fidesz az egyik, aki hangoztatja az egyházat már évek óta? Haragszom is rájuk ezért, mert miattuk aki keresztény, egyből a Fidesz támogatójaként azonosítják, holott ez nem egészen így van. Amúgy nem szeretem a Fideszt ettől függetlenül se, de emiatt különösen rossz a véleményem róla."
2009. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!