Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért kell a papoknak beleavatk...

Mért kell a papoknak beleavatkozni a politikába?

Figyelt kérdés
Amúgy is sok háború a vallás miatt volt és van!Csak vissza kell menni a történelemben,és mint tudjuk a pápa nagyobb hatalmon volt mint maga a császár!Akkor kinek az érdeke volt a hit terjesztése, Istené vagy emberé? Mint tudjuk Isten szerény, és szeret minket!Akkor mégis miért akartak a papok hatalmat ha nem érdekből?Miért szít ujabb és újabb vallási háborúkat, áldozatokat követelve,ha egy Istent vallunk?
2009. okt. 5. 10:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
9%

11:42 - De most nem a régi dolgokról szól a kérdés, hanem a mai dolgokról.

Követeli a politika, hogy embert ölj?

Nem.

De ha pl. valaki adót csal, azt se a politika se Isten nem nézi jó szemmel. A politika azért, mert tudjuk, Isten meg azért, mert ártasz vele más embereknek, aki tisztességesen élne.

Az egyházat érintik pl. azok a kérdések, amik az általuk irányított intézményeket érintik (egyházi iskolák, kórházak, rendezvények, egyházi adó azért, mert abból fűtenek például, hogy a hívek ne fagyjanak meg télen a templomokban, azért, mert egyház, nem kevesebb a díja, mint máshol, az egyházakat érintik az épületfelújítási pályázatok, hogy ne omoljon a templomtorony senkire, és még időben tudják megerősíteni, ez csak pár apróság, az egyházakat érintik azok a szabályok, amikhez nekik is közük lehet - ilyen például a házasság kérdése, hiszen létezik egyházi kötés is, nem csak polgári).


Aki az érintett dolgokon felül beleszól, az már magánvélemény, és én külön is választom, aki nem választja külön, az magára vessen, ha birka marad.

2009. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem kell, de a politika résztvevői. Együttműködnek az állammal, ez pedig nem azt jelenti, hogy "megadják a császárnak, ami a császáré". A császáré soha nem volt az emberek örök élete fölötti felelősség. A hívők szellemiségével kellene foglalkozniuk, mint ahogy Jézus is tette. Őt is szerették volna megnyerni a politikának, mert nagy hatással volt az emberekre, de ő ettől elzárkózott, nem ezért jött a földre. Ma a papoknak is el kellene zárkózniuk a politikától, és csak azzal foglalkozni, amit Jézus kért a tanítványaitól. Nem biztos, hogy mindegyikükben a hatalomvágy dolgozik, de erősebben figyelnek a világ szellemiségére, mint arra, amit Isten kért (parancsolt)a Fián keresztül. Én így látom.
2009. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"De most nem a régi dolgokról szól a kérdés, hanem a mai dolgokról."


Ha figyelmesen elolvasod a kérdés kiegészítését, nem csak a jelen dolgairól van szó!

Egyébként a nagyobb egyházak és a politika viszonyában semmi lényeges változás nincs!

Pl. a politika, vagy a nacionalizmus mindig is áldozatokat követelt, hol többet, hol kevesebbet. És ez egészen addig így van, míg a magukat kereszténynek vallók elsősorban nacionalisták, hazafik, mintsem Isten szolgái!

2009. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat!Csak épp azért tettem fel a kérdést,mert most olvasok egy könyvet:Ken Follett-től

A katedrális című könyvet. Egyébként nagyon jó könyv, és valójában nagyon jól bemutatja a 12 század-béli papok, és egyházak közti rivalizálását!Mint tudjuk, hogy akkoriba a becsvágy és hatalom irányította a papokat,és az egyházat,persze volt kivétel nem mondom, hogy nem! De nagyrészt az egyház felelős az elmult századok véres háborújainak kitöréséért!Nem mondom azt,hogy konkrétan az egyháznak van benne a keze a dologban!De Isten arra nem adott utasítást, hogy öljük meg embertársunkat csak azért,mert nem keresztény!Tehát valamilyen módon,mégis csak kihat az ember elméjére az egyház,ha nem direkt,akkor indirekt!Elítélhettek kérdésemért,de vajon mennyire tisztelitek mások vallását?Az én Istenem az nem a te Istened is,és hívják bárminek Jehovának vagy Allahnak?Csak más nézeteket vallunk,azért még nem kell "szent" háborúkat vívni!

2009. okt. 5. 12:07
 15/22 anonim ***** válasza:
36%
Ha vallásos vagy, akkor a másik embert tiszteled, és nem a vallását!
2009. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, tegyél különbséget az egyház régi és a mai tagjai között. A régi korok bűneiért nem a ma élők felelősek. Biztos jó az a könyv, de az egy regény olyan korról, ami elmúlt. Most más korban élünk. Becsvágyó, önző emberek mindig mindenhol voltak, régen is, ma is, de amit elkövet, azért ő a felelős és nem a szervezet, aminek tagja (vagy tagjának vallja magát).
2009. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Csakhogy sok mindent nem lehet különválasztani! Az egyén általában az intézmény szellemét, a közvetlen iránymutatását követte, sőt követi mai is, ezt sose felejtsd el! És sokszor az intézmény retorzióitól való félelem miatt teszi, amit tesz.


Másrészt nem csak a régmúlt, vagy ma már nem létező szellemiségéről van szó, mert ahogy fentebb írtam, ez gyakorlatilag semmit nem változott! Miért tesznek sokan úgy, mintha a 20.-ik sz. kereszténynek mondott (csúfolt) szerepvállalása meg sem történt volna?

És még mi vár ránk?!

2009. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem kellene beleavatkozni a papoknak a politikába.
2009. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak az a gond, hogy a politikát és az egyházi dolgokat nem lehet teljesen elkülöníteni. Itt van például a homoszexualitás.A Bibliában világosan le van írva, hogy ez tiltott dolog, a legnagyobb erkölcstelenség, hogy két azonos nemű egymással "fajtalankodjon". Az egyik politikai oldal(vajon melyik?) törvényessé tenné a melegek házasságát és örökbefogadáshoz való jogukat. Most őszintén, hogy várnátok el az egyházaktól, hogy ezt csendben eltűrjék? Hiszen a házasság, az egyik legszentebb/legősibb intézmény, ami egy FÉRFI és egy NŐ egymással való életközösségét jelenti. Nem is beszélve a gyermekek örökbefogadását illetően. Naná, hogy az egyház képviselői ezt nem nézik ölbe tett kézzel?(Ez csak egy példa volt)
2009. okt. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Csak az a gond, hogy a politikát és az egyházi dolgokat nem lehet teljesen elkülöníteni."


De, Jézus ezt tette, és ezt hagyta meg a tanítványainak is. A homoszexualitás is csak egy probléma a sok közül, melyekbe az egyházak nagy része nyakig beleártotta magát.

Ezt azért tette, mert "Isten (földi) királyságának" képzeli magát, pl. a római katolikus egyház, amely ilyenformán jogosultnak érzi magát arra, hogy mindenféle földi, nagyon is emberi, politikai célokban és ügyekben tevékenyen állást foglaljon. Csakhogy mi keresztények nem reformátorokként, "világmegváltó" politikusokként kellene hogy szerepeljünk, hiszen Jézus azt mondta, hogy követői nem része a világnak! "Ez a világ (társadalmi rendszer) elmúlik", de Isten szava megmarad örökké.

2009. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!