Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az hogy lehet hogy a Bibliában...

Az hogy lehet hogy a Bibliában a Föld után teremtette Isten a napot, míg a tudomány mai állása szerint a nap sokkal idősebb a Földnél?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 07:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
10%

Ki állítja? Azok, akik egy téves adatot szolgáló kormeghatározást használnak? Rengeteg hazugság van az evolúció elméletben, ami azt a célt szolgálja, hogy az elmélet alá legyen támasztva, de az attól még hazugság marad.

Vagy le vagyok maradva valamiről? Jártak a Napon és hoztak mintát, miközben felfedeztek egy abszolút tévedhetetlen kormeghatározást? De ahhoz ugye kell más csillag anyaga is összehasonlításnak, tehát túl tudtak menni a Naprendszeren és hoztak más csillagokból is mintát. :))))))


Vicces emberek vagytok.

2013. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon szeretem az ilyen Frank N. Stein féle sötét durungokat, azt se tudja, hogy mi micsoda de beleröfög.


A kérdésben szó sem volt az evolúcióról te birka.

2013. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
15%
Én a szép magyar nyelvet, hogy képes vagyok obszcén szavak nélkül kifejezni magam. :)
2013. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

Frank N. Stein: de azért azt elhiszed a vallásos barátaiddal egyetemben,hogy a föld kering a nap körül, ugye?

Meg ez a tudomány annyi hülyeséget talált ki,hogy képesek voltak összerakni segítségével egy számítógépet,amin most gépelhetsz. Találkoztál már elektronnal? Elhoztad egy csészébe? Nem? Nahát..

2013. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
93%
A 12-es hozzászóló is ki tudta fejezni magát obszcén szavak nélkül, hisz egy durva szó sincs benne. Ha az sértett, hogy sötét, az még nem obszcén, maximum a fájó igazság.
2013. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy is nem istened báránya vagy? ;)
2013. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
77%
Frank N. Steinnek javaslom, hogy csatlakozzon a Lapos Föld Társasághoz, ott hozzá hasonló felvilágosult keresztények vannak tehát jól érezné magát köztük.
2013. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
49%

munyamunya!


Biztos, hogy a teremtés leírásánál kell különbséget tenni a "bara", és az "asah" igék között?


1Móz 2:3 És megáldá Isten a hetedik napot, és megszentelé azt; mivelhogy azon szűnt vala meg minden munkájától, melyet teremtve (bara) szerzett (asah) vala Isten.


Ézs 45:7 Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem (bara) , ki békességet szerzek (asah) és gonoszt teremtek (bara); én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem (asah)!


Ézs 45:18 Mert így szól az Úr, aki az egeket teremté (bara); Ő az Isten, aki alkotá a földet és teremté (asah) azt és megerősíté; nem hiába teremté (bara) azt, hanem lakásul alkotá: Én vagyok az Úr és több nincsen!


Ézs 43:7 Mindent, aki csak az én nevemről neveztetik, akit dicsőségemre teremtettem (bara) , akit alkottam és készítettem (asah)!


Ezek szinonima szavak, semmi jelentőséget nem látok ebben. Nekem a teremtés leírásánál úgy tűnik, hogy Isten hat nap alatt alkotott mindent.

2Móz 20:11 Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


Isten az első napon teremtette a földet, és az eget, a harmadik napon a növényeket, a negyedik napon az égitesteket, Holdat, Napot, csillagokat, az ötödiken a halakat, bogarakat, rovarokat, a hatodikon a szárazföldi barmokat, és az embert. Isten azt mondta, hogy a negyediken teremtette a Napot, akkor nem hinném, hogy csak azért, hogy összemossuk a divatot Isten szent beszédével, ezért meg kellene hazudtolni a teremtés leírását, és az első vagy ami még abszurdabb, az első nap elé tenni a Nap teremtésének időpontját. Isten a teremtéssel is tökéletes példát mutatott. Isten teremtésének kezdete a világ világosságának teremtése, Jézus Urunk, az Isten egyszülött fiának teremtése. A hetedik nap a nyugalom napja, mikor Isten népe bemegy az ő nyugalmába, Krisztus uralmának ezer esztendejébe. A negyedik nap, a negyedik évezred, Jézus első eljövetelének ideje. A második évezred a vizek elválasztása, az özönvíz ideje. És hogy mi az ötödik illetve a hatodik nap? Talán a tiszta és a tisztátalan állatok (hívők és hitetlenek, Isten népének és nem népének) ideje. Majd a legvégén az ember megteremtése. Az utolsó gyülekezet ideje talán? "Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:" Jel 3;17


Mindenesetre aki nem hiszi Isten hat napos teremtését, az ne higgye, de aki hiszi, nem hinném, hogy csak, mert bizonyos dolgok nem világosak előtte (ahogy természetesen előttem sem) azért át kellene írnia a Bibliát.

2013. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
78%

Basszus,Franki kommentjén lefordultam az ágyról!Hogy a fogamba jön ide az evolúció?Tudtommal a csillagok nem élőlények (aztán lehet hogy te az ilyen Grandpierr Attila féle hülyeségeket is nagykanállal nyeled).Jó tudni hogy ilyen naprakész nethuszárokkal (vagy inkább netkereszteslovagokkal) büszkélkedhet az egyházad!


És csak hogy egy kis fényt is gyújtsak:Az általad mélyen elvetett radiometrikus meghatározásnak a csillagok kormeghatározásához semmi köze (a radiometriának az evolúcióhoz pedig még ennyi köze sincs).A csillagok korát az úgynevezett spektroszkópia segítségével,spektroanalízis során derítik ki.Mivel tudom hogy annak a szerencsétlen kis fotonnak az agyadban túl nagy kihívás életben maradnia,ezért nem is töröm magam,a nagyjából önképzéssel megszerezhető tudás leírásával.Bocsi hogyha túl sok tagmondatból álló mondatot használtam,tudom hogy te még az egy alany,egy állítmány és esetleg egy tárgyat tartalmazó mondatoknál tartasz.

2013. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 munyamunya ***** válasza:

18-as!


>> "Biztos, hogy a teremtés leírásánál kell különbséget tenni a "bara", és az "asah" igék között? "


Nem, nem biztos, csak feltünt, hogy más szót használ különböző helyzetekben. Attól, hogy valamik egymást kiegészítő szinonímák, még lehet egymástól különböző jelentésük is, különben minek két szó ugyanarra a dologra. Szerintem a magyarban is más a 'teremteni' és más a 'csinálni' értelme, hiszen a teremtés nem tételez fel már meglevő dolgokat, csak magát a Teremtő személyt, míg a készítés során már elérhető dolgokból csinálunk valami újat.


Tudom, hogy neked ez neuralgikus pont, nem is forszírozom, csak elmondtam a gondolataimat.

2013. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!