Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hovind hívők. Válaszolnátok...

Hovind hívők. Válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésnél,ahol természettudományok is előkerülnek (olykor még tudomány kategóriában is) előkerülnek a kreacionisták elsődleges fegyverei:A Kent Hovindtól származó videók.Ezekre úgy hivatkoznak mint egy Wikipédia cikkelyre,annak ellenére hogy rengeteg az ellene szóló érv,avalamint a meg nem válaszolt kérdés.Tudom hogy volt már nem egy Hovindot érő kérdés,és tudom hogy ott se járt senki se nagyobb sikerrel a vallásosoktól hogy megválaszolják azokat.De azért mégis felteszek egy újabbat.A kéredések szerintem egyszerűek,célirányosak,és nem igényelnek PhD-t.


1.)Ha volt egy hatalmas özönvíz és ennek hatására több százezer dinoszaurusz (tudom ,unalmasak a dinoszauruszok már,de Hovind csak őket említi) pusztult el,akkor miért nem csak dinoszaurusz múmiákat találunk?Ugyanis minden körülmény adott volt:

-oxigéntől elzárt környezet (már is teljesül az aerob környezet)

-gyors iszappal való betemetődés (ismét csak aerob környezetet teremt)

-a lebontó szervezetektől való védelem

-És ha az áramlatok jó helyre sodorták a dögöket,akkor még az alacsony hőmérséklet is tudott teljesülni.(mondjuk valami tajga területre sodorták volna őket)


ezek mind mind fennállhattak,és nagy részük fenn is állt (már ha volt özönvíz...)


Akkor miért nincsenek tökéletes állapotbamn konzerválódott dinoszaurusz múmiák?Pedig ez nem lenne egyedi jelenség.Emberekkel is megtörtént már:


[link]


[link]


[link]


De hogy ne csak ilyen horrorisztikus legyek,állatokkal is ,megesett ez.Kalifornia környékén a kátránytavakból több nagyon jó állapotú negyed illetve harmadkori emlős előkerült (de furcsa!Dinoszaurusz egy se!)


2.)Hogyan keletkeztek ezek a sziklák? [link] hülye tudóspártiak/tudósok úgy gondoljuk hogy a 3,5-3,6 milliárd évvel ezelőtti óceánokban,tengerekben nagy volt a vas koncentrációja.Ezért a vas oldott állapotban volt,és amennyi oxigén addig lehetet a légkörben,azt a kövek mellett a vas is szépen elnyelte.Így a vas egy része vas-oxiddá módosulva vörösre színezte a vizeket,illetve vörös vas oxid lerakódásokként megmaradt.De ez még messze nem az összes vas volt.Mikor megjelentek az első egysejtűek (külön kérem:Nem ez a kérdés fő lényege,tehát ne mennyünk bele) mint a sztromatolitok,hirtelen elkezdtek hatalmas mennyiségű oxigént felszabadítani a vízből.A maradék oldott állapotú vas is elkezdett oxidálódni,és nagy mennyiségű vas.oxid üledék képződött,ezzel létrejöhettek ezek a sziklák,valamint az óceánok folyamatos oxigén elvonása is megszűnt,tehát a légkör is kezdhetett oxigénnel telítődni.


De mint tudjuk ez mese.Tudjuk hogy soha nem létezett ősóceán meg őstenger.de akkor hogy is keletkeztek ezek a vörös sziklák? [link]


3.)Hogy lehet hogy van más bolygókon/holdakon vagy volt lemeztektonika?(Marsnál például a Valles Marineris azon túl hogy a valamikori víz jelenlétét,és erodáló munkáját bizonyítja,bizonyítja még a kismértékű lemeztektonikát is.)


A végtelenségig részletező válaszokat díjaznám.


Poliateista



2013. jún. 6. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Oda kell figyelni, milyen szavakat használunk, hiszen a kreacionisták fő fegyvere a szavak kiforgatása és trükközés a kétértelmű/többjelentésű szavakkal.


Pl. a dinoszaurusz múmiáról jutott eszembe, hogy itt már írták Hovind fanok, találtak. Persze ez igaz, csakhogy megkövült múmiát. (Néhány lágyszövet megmaradt...megkövülve. Ezt a magyarázásból eltűnik.)


[link]


Tuti, hogy felhoznák, csak ezért írtam le. :D

2013. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyes.Igen , ezt elfelejtettem krítériumnak kitenni:Nem megkövült pikkelyt és belső szerveket várok!Olyan múmiákat várok mint amik a mocsarakból,vagy Alpokból kerülnek elő fagyva (pl:Ötzi).
2013. jún. 6. 12:02
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező azért nem tudod elfogadni Hovind előadásait mert neked más az értékrended és a világ nézeted. Olyan kérdéseket teszel fel amiket egyrészt már Hovind más előadásaiban elmagyarázott. Akkor most mondjuk el ugyanazokat 50-féle képen?


A másik, hogy ti hitetlenek rosszul is tesztek fel egy egy kérdést. Olyan kérdésekkel szerettek elődrukkolni amikben már alapból van egy olyan feltételezés ami valamilyen szinten hazugnak állítja be a Bibliát és az ilyen kérdésekre általában ilyen választ is vártok, akkor ne csodálkozzatok, hogy nem válaszolunk rájuk.


Vallások pedig ide vagy oda, az evolúció és minden más ami csak elméletben megoldást adna pl a Föld vagy a világ létrejöttére az csak is vallás maradhat. Lehet szakszavakkal dobálózni, hogy ez tudományos, ez logikus, józan paraszti ész stb. Amíg valamit nem lehet bizonyítani szemrevételezéssel, tanulmányozással vagy bemutatással az csak is kizárólag VALLÁS marad.


Ezek alapján mondhatjuk azt, hogy az evolúció tény vagy bizonyított? A fent szereplő 3 kritériumok egyikének sem felel meg, így ez csak egy elmélet a sok közül.


Én abban hiszek, hogy valaki megteremtette a világot és pont. Egy olyas valaki aki nincs bezárva az idő tér és anyag korlátai közé ez pedig a Biblia Istene hitem szerint és tudományosan lehet azt bizonyítani igen is, hogy a Föld és a világ nem több milliárd éves. Ezek azok a dolgok, amiket ma megfigyelhetünk.


Az nem lesz semmilyen mértékben sem tudományos, ha azt gondoljuk, hogy pl több milliárd évvel ezelőtt valami létrejött egy forró "levesben". Ez egy vallás és minden ami ezekkel kapcsolatos és a kezdetekkel.



(Kent Hovind): "Itt két vallás áll szemben egymással. Mind a teremtésben és mind az evolúcióban hinni kell."



tattilaboy

2013. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Először is nézz utána a vallás fogalmának hülye gyerek.

Szerinted, akkor a keresztény evolúcióbiológusoknak két vallása van?

2013. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

"Szerinted, akkor a keresztény evolúcióbiológusoknak két vallása van?"


Sajnos léteznek olyanok akik nem tudják teljes mértékben elfogadni a Bibliát, ezért is fordulnak részben az evolúcióhoz. Remek példa rá Charles Darwin.

2013. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Fú,tatylobby ne kapj nekem agyvérzést!


Egyébként mondom:Ezeket direkt úgy szemezgettem össze hogy ne legyenek megválaszolva egyik videóban se.És miért is lenne olyan nehéz legalább egyszer leírni valamit is?És az hogy itt alapból galád módon a magam igazára hajtanám a vizet,egyszerűen hülyeség.Én kérdeztem egy természeti képződménnyel kapcsolatban,te meg hülye vagy hozzá válaszolni.Nincs ezen mit leplezni.Aki tisztában van egy eszmerendszerrel és érti is,az tud magyarázatot adni mi miért van.Egész egyszerűen azért kaptál agyérgörcsöt,mert már megint találtam egy világképedbe nem illő dolgot.


És valami automata vagy?Ahogy előkerül hovind rögtön öntöd magadból az evolúció cáfolást?Nem is említettem a kérdésben egy szóval se az evolúciót.Tudtommal a geológiának köze sincs az evolúcióhoz.Az egész kérdésem mentes az evolúciótól.Nem értem hogy jön ide?Jó lenne kompetencia tréningre járni mert nem fogod fel az olvasott szöveget (ezt drámaibb esetekben funkcionális analfabétizmusnak hívják.


És kérlek engem ne hasonlítgass magadhoz!Az hogy te a beteges Münchausen szindrómáddal képes vagy meghamisítani magadban a világot,az a te dolgod.Én egyszerűen csak látom magam körül a világot,és érzelemmentesen próbálom a legegyszerűbb módon vázolni a dolgokat.


"Kedves kérdező azért nem tudod elfogadni Hovind előadásait mert neked más az értékrended és a világ nézeted. "

Ez baromság.Mivel itt tudományról van szó,tökmindegy hogy mi a világképem.Ha én keresztény,Buddhista,sintoista,kínai univerzista,agnosztikus,mohamedán,kommunista,vagy akár spagettiszörny hívő lennék,akkor is ugyanúgy kell kezelnem a dolgokat.Nem állíthatom egy obszidiándarabról hogy ez egy szediment kőzet,mikor mindenki bizonyítja hogy ez vulkáni kőzet.Tök mindegy mit hiszek,az nem változtat a világon.


És már megint ide nem illő dolgokról beszélsz.Ki említette itt az őslevest?ki említette itt a kormeghatározást?te figyelsz is arra amit elolvasol,vagy a nevem láttán csak lököd magadból a kreós dumákat?Most égetni jöttél magadat vagy mi?


A további kreacionista válaszolókat megkérem,legalább olvassák el a kérdést,mielőtt válaszolnak.

2013. jún. 6. 12:41
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

1:

Ahhoz, hogy mumifikálódjon valami, ahhoz azért ideális körülmények kellenek. Például nem a vízözön legelején való halál. Úgy vélem, hogy csakis az ember tarthatta magát leginkább tovább életben a vízözönnél.


2:

Amit elmeséltél a keletkezésével kapcsolatban az szép mese, de valld be magadnak, nem egyéb. Hogy hogyan keletkezett? Nem hinném, hogy minden egyes dudor, és árok a Földön a vízözön terméke. Ezt nem is állította szerintem senki. Úgy a vízözön előtt és után is létrejöttek különféle dombok, hegyek. Tekintettel a kéregmozgásokra, és a vulkanikus tevékenységekre. Hogy ez az általad említett képződmény hogyan keletkezett egy kreacionista szerint, szintén csupán mese lenne, nem egyéb. Lehetett a vízözön előtt is ott, vagy utána, nekem édes mindegy, viszont csupán a megléte közel sem bizonyíték a több millió éves föld tanára. Ez a képződmény nem tud beszélni, és kormeghatározást sem lehet végezni rajta, legalábbis nincs az emberiség kezében olyan kormeghatározás, mely objektív lenne, és ne axiómákra és tévtanokra épülne. Ráadásul az el,életed értelmében rengeteg és nem csak lokális kiterjedésű ilyen kövületeknek kellene lenniük.


3:

A marsi példát nem bizonyítja semmi, hogy erózió munkája lenne szerintem. Lehetne (csak egy ötlet) a Mars mellett elhaladó kőzet ilyen jellegű becsapódása is. Ugyanis úgy néz ki az a vájat, mint valami „karcolás” a bolygó felületén. Szép képek lehetnek erről az árokról, de a képeken kívül nincs szerintem semmi a kezükbe azoknak, akik azt állítják, hogy erózió okozta nyomokat láthatunk. A Mars rétegéről elképzelések vannak, de azok nem egyebek, mint elképzelések. Pusztán a Földbe tett legnagyobb fúrás is kisebb, mint a Föld sugarának a 2 %-a. Ez olyan, mintha húznál a földön egy 5 méteres madzagot, és levágnál belőle 1 cm-t. Persze vannak rezgésmérések, melyekkel „bizonyítják” azokat a kutatási eredményeket, melyek megmutatják, hogy mi van a lábunk alatt. Persze ezeknek a méréseknek egy darab referenciájuk sincs, tekintettel a globális mérésre. Ráadásul hiába küldenek le akkora rezgéshullámot, hogy adott esetben visszaverődik, mondjuk 1000 kilométerről, attól még a megváltozott rezgést meg tudják nézni, de hogy az 1000 kilométeren keresztül mi és mekkora valami térítette el, azt legfeljebb tippelni lehet. Ezzel azt akarom mondani, hogy még a saját bolygónk rétegeit, mélységeit sem ismerjük, de már tudják, hogy a Marson mi van, úgy, hogy embernek fia nem tette oda a lábát soha.


Nekem ez a pillanatnyi véleményem, neked amaz. Az én véleményem hitre támaszkodik, de sajnos a „tudomány” véleménye is a hitre támaszkodik, ahogy a tiéd is. A „tudomány” egy vallás köntösébe húzza rá az elképzeléseit, és a felfedezéseit, és nem vizsgálja meg egy másik vallás köntösében is ugyan azt, pedig abban remekül helytállna. Amit te hiszel, az néhány könyv, ahogy mi is, csak más könyv. Emberek vallomásai, hitük tudományos elmondásai, amiben hiszel, ahogy mi is, csak más emberek bizonyságai. Vallás áll szemben vallással, és nem tudomány a vallással.

2013. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

"Úgy a vízözön előtt és után is létrejöttek különféle dombok, hegyek. Tekintettel a kéregmozgásokra, és a vulkanikus tevékenységekre."


ez priceless:D


"Emberek vallomásai, hitük tudományos elmondásai, amiben hiszel, ahogy mi is, csak más emberek bizonyságai. Vallás áll szemben vallással, és nem tudomány a vallással."


Valóban. A vasárnapi misén töltött időt nem akarod egyenlővé tenni egy órányi tudományos kutatással? Nyilván ugyanaz a kettő.

2013. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kimondom azt amire mindenki gondol:Az kreacionisták már megint csak minősítgetnek,minősíthetetlen válaszokkal.


de azért verjétek csak a melleteket hogy még egy önképzéssel idáig eljutott ember (én) kérdéseire se tudtok válaszolni.

2013. jún. 7. 16:24
 10/15 anonim ***** válasza:
Tattilaboynak szerintem még érettségije sincs.
2013. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!