Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hovind hívők. Válaszolnátok...

Hovind hívők. Válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésnél,ahol természettudományok is előkerülnek (olykor még tudomány kategóriában is) előkerülnek a kreacionisták elsődleges fegyverei:A Kent Hovindtól származó videók.Ezekre úgy hivatkoznak mint egy Wikipédia cikkelyre,annak ellenére hogy rengeteg az ellene szóló érv,avalamint a meg nem válaszolt kérdés.Tudom hogy volt már nem egy Hovindot érő kérdés,és tudom hogy ott se járt senki se nagyobb sikerrel a vallásosoktól hogy megválaszolják azokat.De azért mégis felteszek egy újabbat.A kéredések szerintem egyszerűek,célirányosak,és nem igényelnek PhD-t.


1.)Ha volt egy hatalmas özönvíz és ennek hatására több százezer dinoszaurusz (tudom ,unalmasak a dinoszauruszok már,de Hovind csak őket említi) pusztult el,akkor miért nem csak dinoszaurusz múmiákat találunk?Ugyanis minden körülmény adott volt:

-oxigéntől elzárt környezet (már is teljesül az aerob környezet)

-gyors iszappal való betemetődés (ismét csak aerob környezetet teremt)

-a lebontó szervezetektől való védelem

-És ha az áramlatok jó helyre sodorták a dögöket,akkor még az alacsony hőmérséklet is tudott teljesülni.(mondjuk valami tajga területre sodorták volna őket)


ezek mind mind fennállhattak,és nagy részük fenn is állt (már ha volt özönvíz...)


Akkor miért nincsenek tökéletes állapotbamn konzerválódott dinoszaurusz múmiák?Pedig ez nem lenne egyedi jelenség.Emberekkel is megtörtént már:


[link]


[link]


[link]


De hogy ne csak ilyen horrorisztikus legyek,állatokkal is ,megesett ez.Kalifornia környékén a kátránytavakból több nagyon jó állapotú negyed illetve harmadkori emlős előkerült (de furcsa!Dinoszaurusz egy se!)


2.)Hogyan keletkeztek ezek a sziklák? [link] hülye tudóspártiak/tudósok úgy gondoljuk hogy a 3,5-3,6 milliárd évvel ezelőtti óceánokban,tengerekben nagy volt a vas koncentrációja.Ezért a vas oldott állapotban volt,és amennyi oxigén addig lehetet a légkörben,azt a kövek mellett a vas is szépen elnyelte.Így a vas egy része vas-oxiddá módosulva vörösre színezte a vizeket,illetve vörös vas oxid lerakódásokként megmaradt.De ez még messze nem az összes vas volt.Mikor megjelentek az első egysejtűek (külön kérem:Nem ez a kérdés fő lényege,tehát ne mennyünk bele) mint a sztromatolitok,hirtelen elkezdtek hatalmas mennyiségű oxigént felszabadítani a vízből.A maradék oldott állapotú vas is elkezdett oxidálódni,és nagy mennyiségű vas.oxid üledék képződött,ezzel létrejöhettek ezek a sziklák,valamint az óceánok folyamatos oxigén elvonása is megszűnt,tehát a légkör is kezdhetett oxigénnel telítődni.


De mint tudjuk ez mese.Tudjuk hogy soha nem létezett ősóceán meg őstenger.de akkor hogy is keletkeztek ezek a vörös sziklák? [link]


3.)Hogy lehet hogy van más bolygókon/holdakon vagy volt lemeztektonika?(Marsnál például a Valles Marineris azon túl hogy a valamikori víz jelenlétét,és erodáló munkáját bizonyítja,bizonyítja még a kismértékű lemeztektonikát is.)


A végtelenségig részletező válaszokat díjaznám.


Poliateista



2013. jún. 6. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

nyilván..


kezdjük ott, hogy megint összemossa a biogenezist az evolúcióval


innentől bárhogy építkezik, sajnos nem lesz jó :S

2013. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már nagyon kíváncsi voltam erre a Hovindra, és el is kezdtem olvasni az elméleteit, de már ott megfeküdte az agyamat, ahol azt állította, hogy az Északi- és Déli-sark jégköpenyei úgy alakultak ki, hogy a Föld mágneses pólusai odavonzották a havat / jeget...


De legalább mostmár tudom, ki találta ki "a zevolúció is vallás" szlogent! :)

2013. jún. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy hova tűnt a rengeteg habzó szályú kreacionista?Mi lett Tatilobboyjal,Katyweavwerrel,Péterrel,meg még sokan másokkal?Itt van egy tök egyszerű kérdés,és még erre se válaszolnak?
2013. jún. 9. 16:17
 14/15 anonim ***** válasza:
33%
nem érdekled őket
2013. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A Hovind hívők nem az eszükről híresek, így nem is nagyon mernek vitázni tudományos kérdésekben, ha mégis, akkor csúnyán beégnek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2013. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!