Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők a mikulást és a...

A hívők a mikulást és a húsvéti nyuszit is elhiszik?

Figyelt kérdés
Mert ugye nem tudjuk megcáfolni egyiket sem. Valószínű Isten mindkettőnek adott szuperképességet, ezért tudják kihordani az ajándékokat, meg az időeltolódás is segít nekik.
2009. okt. 8. 17:49
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
24%
Azzal nem magyarázol semmit, hogy sz élatszakasziből kiragadsz egy-egy mondatot
2009. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
62%
bírom mikor a hívők azzal jönnek, hogy olvassuk el a bibliát és akkor megértünk mindent... én elolvastam, puszta kíváncsiságból, és a biblia elolvasásától még inkább ateista lettem, hiszen olyan képtelenségeket ír, ráadásul élvezhetetlenül,hogy a 777 magyar népmesét sokkal tanulságosabbnak tartom, mint azt, és ennyi erővel abból is lehetne vallást csinálni...és még mielőtt valaki a tudománnyal jönne, én abban sem hiszek, a tudományt is ugyanúgy megkérdőjelezem, mint bármelyik vallást... akkor én most mi lennék? nem is vagyok ember mert nem hiszek olyan dolgokban, amit mások állítanak?
2009. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Hozzászóló (ma 02:12)!

Köszönöm szépen az általad hozott Einstein idézeteket.

Én is kiléptem az egyházból, de ettől nem lettem ateista, mint ahogyan Einstein sem lett az. Nem volt vallásos, hívő volt! Ateista volt olyan értelemben, hogy nem hitt abban az Istenben, amit az egyházak tanítottak, viszont hívő volt abban a tekintetben, hogy hitt egy Teremtőben, aki a vilgmindenség alkotója.

"Elég elgondolkodni az univerzum csodálatos felépítésén" - idézted - "amit csak homályosan tudunk felfogni, és alázattal próbáljuk egy elenyésző részét megérteni a természetben megmutatkozó értelemnek."

Egy ateista soha nem állít olyat, hogy a természetben megmutatkozó értelem, csak az, ki hisz egy Alkotóban, aki mindezt létrehozta!

Einstein hívő volt, nem az egyházak által kreált Istenképben hitt, hanem egy Alkotóban, aki az Univerzumot létrehozta.

Ajánlott irodalom: Thomas F. Torrance: Einstein és Isten

Max Jammer: Einstein and Religion (Einstein és a vallás)

Friedrich Dürrenmatt: Albert Einstein....stb...

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

"Einstein is hitt Istenben"!


"Einstein is hitt Istenben. Gondolod, hogy te okosabb vagy nála?"



Einstein egyszer a következő kijelentést tette: "A Jóisten nem kockázik" [mármint a Világegyetemmel]. Ezt az idézetet gyakran annak alátámasztására hozzák fel, hogy Einstein hitt a kereszténység istenében. Az idézetnek ez a felhasználása azonban figyelmen kívül hagyja a szövegösszefüggést: Einstein mondása valójában azt fejezi ki, hogy a tudós elutasította a kvantumelmélet legnépszerűbb értelmezésének bizonyos aspektusait. Einstein egyébként is zsidó, és nem pedig keresztény családból származott.


Azt, hogy Einstein mit gondolt Istenről, jobban mutatja a következő idézet:


"Hiszek Spinoza Istenében, aki minden létező harmóniájában jelentkezik, és nem egy olyan Istenben, aki az emberi sorsokkal és cselekedetekkel törődik."

-- Schilpp, P.A. (ed.): Albert Einstein: Philosopher-Scientist. Vol.1. (Harper and Brothers, New York, 1959)


Einstein elismerte, hogy a kvantumelmélet a legjobb tudományos modell, amely leírja a rendelkezésre álló fizikai adatokat. Nem fogadta el azonban, hogy az elmélet teljes lenne, és hogy a valószínűségi viselkedés és a véletlenszerűség a természet elidegeníthetetlen tulajdonsága. Úgy gondolta, hogy valamikor majd egy jobb, teljesebb elmélet fog megszületni, amelyben nem lesz szükség statisztikai értelmezésekre és véletlenszerűségre.


Mindmáig nem született azonban ilyen, jobb elmélet, és számos dolog utal arra, hogy ilyen elmélet soha nem is lesz.

Hosszabb idézet található Einsteintől a "Science, Philosophy and Religion, A Symposium" (Tudomány, filozófia és vallás -- szimpozium) c. kiadványban (Conference of Science, Philosophy and Religion in Their Relation to the Democratic Way of Life, Inc., New York, 1941). Einstein ebben így beszél:


"Minél inkább eltölt valakit minden jelenség rendezett szabályosságának tudata, annál szilárdabbá válik az a meggyőződése, hogy e rendezettség és szabályosság mellett nincs olyan hézag, ahol hely jutna más természetű okoknak. Nem létezhet sem olyan emberi, sem olyan isteni szabály, amely önmagában a természeti jelenségek független oka lehetne. Bizonyosra vehető, hogy a természeti jelenségekbe beavatkozó, személyes Isten doktrínáját valódi értelemben sohasem cáfolhatja meg a tudomány, mert ez a doktrína mindig menedékre találhat azokon a területeken, amelyeken a tudomány még nem tudta megvetni a lábát.

Meg vagyok azonban győződve arról, hogy a vallás képviselői részéről ez a viselkedés nem csupán méltatlan, de végzetes is. Egy olyan tan, amely mindig a sötétségbe vonul, mert a tiszta világosságban nem képes fenntartani magát, szükségképpen el fogja veszíteni az emberi nemre gyakorolt hatását, s ennek kiszámíthatatlanul káros hatása lehet az emberi fejlődésre. Az erkölcsi jóért vívott harcukban a vallás tanítóinak venniük kell a bátorsagot ahhoz, hogy feladják a személyes Isten doktrínáját, és lemondjanak a félelemnek és a reménynek ama forrásáról, amely a múltban olyan óriási hatalmat helyezett a papok kezébe. Munkájuk során azokat az erőket kellene felhasználniuk, amelyek képesek arra, hogy a Jót, az Igazat és a Szépet magában az emberiségben fejlesszék ki és terjesszék el. Ez bizonnyal sokkal nehezebb, de összehasonlíthatatlanul értékesebb feladat..."


Einstein ezt is mondta:


"Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.

[...]

Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, az etikát pedig kizárólagosan emberi ügynek tekintem, mely mögött nem áll semmiféle természetfeletti hatalom vagy tekintély."

Az utóbbi idézetek forrása: Helen Dukas és Banesh Hoffmann (szerk.): Albert Einstein: The Human Side (Princeton University Press).

2009. okt. 9. 14:47
 35/49 anonim ***** válasza:
57%
Hány éves vagy??
2009. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
Annyi, mint a kapitány.
2009. okt. 9. 15:07
 37/49 anonim ***** válasza:
57%

Akkor ha még legalább 4x annyit élsz mint a kapitány talán megtudod, hogy van e Isten. De ha mégsem, akkor ha meghaltál, tutira megtudod. Addig meg kérdezősködj, kutakodj, keress választ a kérdéseidre, amelyek talán több hívő embert kiakasztanak, mert sértőnek hangzanak. Pedig csak egy ártatlan kérdés. Nem igaz? Ez még mindig jobb mint a nemkérdezés. Szimpatikus vagy - bocsánat a tegezésért. További jó kutakodást.

Isten

2009. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
70%

Két kis iker magzat beszélget az anyaméhben:

-Te hiszel a születés utáni életben?


-Természetesen.A születés után valami fontosnak következnie kell. Talán itt is azért vagyunk,hogy felkészüljünk arra,ami ezután következik.


-Butaság! Semmiféle élet nincs a születés után.Egyébként is,hogy nézne az ki?


-Azt pontosan nem tudom,de biztosan több fény lesz ott, mint itt, meg nagyobb szabadság. Talán saját lábunkon fogunk járni, és saját szájunkkal fogunk enni.


-Látod micsoda ostobaság ez! Járni nem lehet! És szájjal enni-ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsínóron keresztül étkezünk. Ha ezt elvágják,mindennek vége. Az anyaméhen kívül nem lehet élni,mert a köldökzsinór már most is túlságosan rövid.


-Nem tudom,de valami biztosan lesz,csak minden másképpen,mint amihez mi itt hozzászoktunk.


-De hát onnan még nem tért vissza senki,hogy beszámolt volna.Hidd el, a születéssel egyszerűen véget ér minden! Különben is az élet nem más,mint örökös zsúfoltság és bizonytalanság a sötétben.


-Én nem tudom,hogy milyen lesz,ha megszületünk,de bizonyára megláthatjuk a mamát és ő majd gondoskodik rólunk.


-Milyen mamát? Mama nincs. A köldökzsinórból nem lehet következtetni a létére.Te hiszel a mamában? Szerinted ő hol van és milyen?


-Hát...hát mindenütt.Körölöttünk, bennünk.Neki köszönhetően élünk.Nélküle egyáltalán nem lennénk.


-Ezt én nem hiszem.Én soha semmiféle mamát nem láttam,tehát nyilvánvaló,hogy nincs.


-No,de néha,amikor csendben vagyunk, halljuk,hogy énekel, és az is érezzük,hogy simogatja körölöttünk a világot. Tudod,én tényleg hiszem,hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

Isten

2009. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
76%

Gratulálok kedves kérdező!

Látom sikerült megtalálnod az ateizmus honlapot, és sikerrel becopyztad az Einsteinről szóló részt. Azért érdemes lett volna kicsit alaposabban elolvasnod amit írtam, és azt is amit becopyztál, mert talán sikerült volna felfedezned, hogy a kettő nem áll szöges ellentétben egymással. Einstein hívő volt a maga módján csupán nem az egyházak által kreált istenképben hitt, hanem egy Teremtőben, aki a világegyetemet megalkotta.

De minekis ismétlem magam, ha elsőre nem ment át, kicsi az esély rá, hogy másodikra sikerül... :-(

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Oké utolsó, engedek a sötét oldal csábításának, legyen meg a te akaratod: Einstein hívő volt.
2009. okt. 9. 20:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!