Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők a mikulást és a...

A hívők a mikulást és a húsvéti nyuszit is elhiszik?

Figyelt kérdés
Mert ugye nem tudjuk megcáfolni egyiket sem. Valószínű Isten mindkettőnek adott szuperképességet, ezért tudják kihordani az ajándékokat, meg az időeltolódás is segít nekik.
2009. okt. 8. 17:49
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
De az agyunk 10%-os kihasználtságáról inkább nem vitázok, pedig az is egy baromság.
2009. okt. 9. 21:34
 42/49 anonim ***** válasza:
85%
Ha már a karácsonynál tartunk akkor jó lenne azt is tisztázni,hogy a karácsonynak semmi köze Jézus születéséhez.Ha valaki ismeri a Bibliát akkor ki lehet számolni,hogy Jézus születése október vége,vagy november elejére tehető.Ezt minden évben elmondják a rádióban is ,hogy a karácsony a téli napforduló,vagyis a szaturnália ünnepe.Aki tud számolni az most számoljon egy kicsit.A húsvét mindíg március vagy áprilisban van.Jézust 33és fél évesen feszítették meg,ha vissza számoljuk a fél évet a márc.-tól,vagy az ápr.-tól semmiféleképpen nem esik dec.25-re.Ekkora időeltolódás még a sci-fikben sincs!Annak idején amikor a király befogadta a pogányokat,ők hozták magukkal a szaturnália ünnepét.Nem tudom,kedves kérdező,hogy hány éves vagy ,de még mindíg hiszel a nyuszis és a mikulásos mesében.Az én ötéves kisfiam már rég nem hisz ezekben,és tudja,hogy az ajándékokat is mi vesszük és mi tettük mindíg a fa alá!
2009. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 Srapnel ***** válasza:
88%
Jaj már, sok Einstein-értő. Einstein panteista volt. A teremtőben meg kb. úgy hitt, mint amikor irodalomórán regényekről beszélünk. Attól, hogy hétköznapi szófordulatokban használja az isten fogalmát, még nem volt hívő a szó olyan értelmében, ahogy a gödöllői srác írja.
2009. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
89%
A húsvétot spec. a pogányságtól vette át (, "lopta") a keresztény egyház. (nyúl, tojás "tisztelete")
2009. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Engem nem az érdekelt, hogy hívő ünnep e bármelyik is.
2009. okt. 12. 18:16
 46/49 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van nem azt kérdezted. Akkor egy hívő válasza a feltett kérdésedre. Kb. 6 éves koromig hittem, hogy a Mikulás hozza a csomagot, húsvéti nyuszit Anyukámék nem csináltak,akkoriban ez még nem volt olyan elterjedt. tehát nem kérdés. Istenben pedig a halálomig hinni fogok, mert örökségül kaptam a hitemet és ebben megingathatatlan vagyok. Majd ha az ellenkezője kiderül, (vagyis hogy nincs Isten) halálom után - arról megígérem értesíteni foglak. Akkor nem fogok hinni, ha a saját két szememmel látom, hogy nincs.
2009. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
90%
Kedves Kérdező! Miért zavar az Téged ha valaki hisz? Gondolj róla bármit, de valljuk be, hogy a kérdésed nem pusztán érdeklődés, ezzel Te finoman szólva is piszkálni akarod a hívő embereket. Csak azt nem értem miért nem mindegy Neked, hogy ki miben hisz. Szerintem erről igazán nem érdemes vitázni. Aki hosz, annak igazán nem fogod megváltoztatni a meggyőződését, csak maximum felhúzod ezzel a kérdéssel, mert nem kicsit sértő. Aki meg nem hisz, az nem hisz. Szerintem meg kellene férnie egymás mellett a két tábornak, igazán nem bántjuk egymást azzal hogy másképpen gondolkodunk és másképp nézzük a világot. És hidd el nekem attól nem leszel több, hogy lenézel valakit a vallásosságáért. Félre ne értesd, azzal sem értek egyet aki fordítva teszi és lenéz valakit aki nem vallásos. Azt gondolom, hogy ez (hogy vallásos e valaki vagy nem) annyira mélyen gyökerezik az emberben a neveltetésétől, az élettapasztalataitól, a gondolkodásmódjától függően, hogy bármelyik irányba is húz a meggyőződésed, nagy dolognak kell történnie hogy változtass rajta. És ezért bántani a másikat... Hát nem is tudom. Szóval szerintem NE VITÁZZATOK EZEN! Kérdező, Te pedig tanuld meg elfogadni a másikat kigúnyolás nélkül.
2009. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
ez a legjobb kritika amit valaha hallottam!!!!! Gratsz!!!
2009. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
nemhiszikel bmeg
2009. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!