Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény elvek akkor is...

A keresztény elvek akkor is ellenzik az abortuszt, ha a terhesség valamiért veszélyezteti a nő egészségét, vagy akár az életét?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 19:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Igen,minden körülmények közt. Mert előre sohasem lehet tudni pontosan.
2013. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

De ha mondjuk 99%, hogy baj lesz?

Isten nem szokta csak úgy osztogatn azokat az 1%-okat.

2013. jún. 12. 20:04
 3/35 anonim ***** válasza:
Ha az életét veszélyezteti, akkor az a fő, hogy legalább az egyik ember életét megmentsék, és aki menthető, az ekkor nem a baba. Az egészség veszélyeztetése már kérdésesebb, mert sokféle egészségkárosodás létezik. Cukorbeteg lesz-e, vagy megvakul, vagy valami egészen más.
2013. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Ezért nem kellene mindenre rámondani, hogy keresztény meg azt, hogy abortusz és akkor nem lennének félreértések.
2013. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
0%
Elmondanál egy diagnózist, mely szerint egy terhes nőt veszélyezteti a magzata? A méhen kívüli terhességet akár figyelmen kívül is vehetjük, mivel az kihordhatatlan terhesség, én a "klasszikus" terhességmegszakításra gondolok. Abban az esetben, ha a magzat a méhben helyezkedik el, milyen kórismeretet tudnál példaként említeni, ami veszélyezteti az anya életét, és egyetlen megoldás az abortusz.
2013. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Passz, dr. House már operált nőt hererákkal, tuti van ilyen is.
2013. jún. 12. 21:04
 7/35 Tyler913 ***** válasza:
Kicsit hibás a kérdésed. Nincs homogén érvrendszer "keresztyén elvek" felirattal. Pl. a pápai enciklikák határozottan tiltják az abortuszt,de pl. a protestáns oldalon teljesen megoszlanak az érvek. Én keresztyén emberként úgy gondolom,szigorúan bibliai alapon nem lehet eldönteni ezt a kérdést,nem lehet objektív,abszolút,minden esetre érvényes doktrínákat felállítani. Minden egyes esetet külön kell vizsgálni,számításba véve az anya és a gyermek egészségét,valamint a szülők döntését. Szerintem léteznek olyan esetek,amikor az abortusz igenis megengedhető,sőt,gyakorlatilag az egyetlen helyes döntés.
2013. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
40%

Én tudok egy konkrét példát mondani:

ismerős nő 3 császár után ismét teherbe esett, ahelyett, hogy vagy elköttette volna magát, vagy csomót köt a férje nemi szervére, ugyanis fennáll ilyenkor a lehetőség, hogy a 3 vágás miatt egyszerűen szét nyílik a hasfal mikor már nagyobb a baba.

A nő elvetette és egész egyszerűen beleőrült ebbe a döntésbe, már nincs anyja a 3 megszületett gyereknek. Esélyt sem adott a kicsi életnek és ez végzett vele.


Kérdem én: te, aki ott ül a gép előtt a provokatív kérdéseiddel, hogy van képed azt állítani bármire is, hogy az abortusz az egyetlen helyes döntés?

Isten mindenható és nem egyszer bizonyította már, hogy nem csak 1, de fél százalékokat is szívesen osztogat.

A mai eltunyult, elkurvult, siker- gyönyör- és felszínes társadalom nem akar felnevelni egy sérült gyereket, mert hát az csúnya is, meg ugye lehet válogatni, szelektálni.

Én nagyon remélem, hogy minden Istent játszó nő, férfi, orvos vagy beteg el fogja nyerni a méltó büntetését.

2013. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Tyler913 ***** válasza:
Mondok példát szívesen: pl. anenkefáliás magzat. Nézz utána bátran.
2013. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

#7-es, ez nagyjából így van, én ugyan ateista vagyok, de ismerem a klf. egyházak abortuszról alkotott nézeteit, és hát a kereszténységben egységes az elutasító álláspont, de ennek mértéke a különböző egyházakban jelentősen különbözik.

(melleslge a katolikusok radikális elutasítása sem 100%-os azért, és az is zömmel az elmúlt 100-150 év folyamán lett ilyen, a XIX. század közepe előtt ők se foglalkoztak különösebben a magzatelhajtás kérdésével)


Az iszlám is teljesen hasonló, van ága, amelyik radikálisan ellenez, és van ága, amelyik kb a magyar szabályozással egyezően:) az első 3 hónapban korlátlanul megengedi.

2013. jún. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!