Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy amikor a...

Nono2600 kérdése:

Miért van az hogy amikor a protestáns hitek (református, evangélikus) megjelentek akkor a katolikusok elkezdték üldözni őket (amit legjobb tudomásom szerint tiltja a katolikus hit) és mégis a katolikusokat segítették?

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 19:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Erdély üdítő kivétel" No comment.

Hiába nulláznak le itt a "kedves" más felekezetűek, ez is csak a korlátoltságukat bizonyítja. Megszépíteni, nem szembenézni a múlttal, se nem humánus, se nem emberi.

A pápáink legalább ezt megteszik II. János Pál óta. Protestáns részről még nem hallottam, hogy ilyesmi történt volna.

Ja, ez se fog tetszeni? Ha valaki 0 százalékban hasznos, az nem azt jelenti, hogy nem neki van igaza.:)

2013. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
előző vagyok: szóval se nem humánus se nem keresztényi...
2013. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ja, és a megölt papok KASSAiak voltak, tehát nem erdélyiek. De vonatkoztassunk el Magyarországtól, az akkori Német Birodalomban, valamint Európa más részein, ahol meg a protestánsok voltak túlnyomórészt, ott meg a katolikiusokat üldözték. De ez már nem büntett ugyebár, hanem "üdítő kivétel".
2013. jún. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ti hogy merészelitek azt hazudni hogy a protenstansok üldözték a katolikusokat? Ugye a papjaitok ezt a mesét adják be nektek és ti elhiszitek? Én a Saját Keresztény Református Vallásomtól a kettős predesztináciot sem hiszem és fogadom el, nemhogy a katolikus hazugsagokat. Itt nem az Euharistiara meg a Szentelte meg ezekre gondolok hanem hogy azt valljátok a reformátusok üldözték titeket. Én ezt nem tudom elhinni, ha látnám se hinném. A saját Vallásomtól nem hinném el, bár lehet kitekt ott kalvintol is hogy aki a kettős predesztit nem vallotta azt üldözték de akkor engem is üldözték volna mint protenstanst mert nem hiszem el.

Ti üldöztétek a reformstusokat mindig és valljátok be hogy megtennétek most is ha a pápa megengedné. És Ferenc pápa meg is engedné hogy üldözzék a reformstusokat vagyis minket csak azért nem teszi mert a migransoknak, a keresztényüldözéseket és a szegény országok megsegítése lefoglalja és nincs ideje meg ereje másra.

2022. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!