Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek szerint nem is rögtön a...

Ezek szerint nem is rögtön a halál után kerülünk a mennybe (pokolba) hanem az ítéletnapján?!

Figyelt kérdés

Máté9:24»Távozzatok! Nem halt meg a kislány, csak alszik.« De azok kinevették. 25Mikor kiküldték a tömeget, ő bement, megfogta a lány kezét, és a kislány fölkelt.

ÉS egy kereszthivatkozás Dánielben is erről:

Dániel 12: 2Akkor azok közül, akik a föld porában alszanak, sokan felébrednek: némelyek örök életre, mások pedig, hogy örök gyalázatot lássanak.



2013. jún. 21. 19:19
1 2 3
 1/24 schocko ***** válasza:
Ezek szerint...a valóságban viszont....
2013. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Halál után a lélek már a maga helyén van, feltámadás után viszont a megdicsőült testtel együtt.
2013. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Viszont csak úgy repül az idő, ha nem létezel.

Gondolj bele, 15 milliárd éve itt van ez a sz*rság és nekünk csak sikerült kivárni.

2013. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Nem csak ezek szerint!

Lk 14,14

És boldog leszel; mivelhogy nem fizethetik vissza néked; mert majd visszafizettetik néked az igazak feltámadásakor.

Jn. 5,28-29

Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, a melyben mindazok, a kik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

És kijőnek; a kik a jót cselekedték, az élet feltámadására; a kik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására.

Jn 6,39

Az pedig az Atyának akarata, a ki elküldött engem, hogy a mit nékem adott, abból semmit el ne veszítsek, hanem feltámaszszam azt az utolsó napon.

Jn 6,40

Az pedig annak az akarata, a ki elküldött engem, hogy mindaz, a ki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámaszszam azt azt utolsó napon.

Jn 6,44

Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn 6,54

A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn 11,24

Monda néki Mártha: Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor az utolsó napon.

Jn 12,48

A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon.

I.Kor 15,52

Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.

I.Thess 4,16

Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;

Jel 20,5-6

A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.

Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig...stb.


Üdv. Péter

2013. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Akik ébredésük után úgy döntöttek, hogy elvetik a messiási Királyt, és akik felhagytak Isten szolgálatával, azok kiérdemelték maguknak a Dániel 12:2-ben leírt „gyalázatot és örökkévaló útálatosságot”


Tény az, hogy nem mindenki marad hűséges azok közül, akik elfogadják a meghívást a Királyság-osztályba tartozásra. Néhányan hagyják, hogy meggyengüljön a hitük, és nem tudnak kitartani. (Zsidók 2:1.) Egy kisszámú egyén még hitehagyottá is válik és ezért el kell távolítani őket a krisztusi gyülekezetből. (Máté 13:41, 42.) Ezeket Jézus „gonosz szolga” gyanánt írja le, akiket az Uruk „a legnagyobb szigorúsággal megbüntet” és a képmutatók sorsára juttatja őket

Nem lesz többé kilátásuk az örökké tartó életre.


Vagy is a nem létezés állapotába kerülnek


a Mátéban leírtakról pedig annyit, hogy Amikor Jézus belép, ezt kérdezi: „Miért csináltok ilyen zűrzavart, és miért sírtok? A gyermek nem halt meg, csak alszik.”


Az emberek ezt hallván, gúnyosan nevetni kezdenek Jézuson, mivel tudják, hogy a lányka valóban meghalt. Jézus azonban azt mondja, hogy csak alszik. Istentől nyert hatalmának felhasználásával meg akarja mutatni, hogy éppoly könnyen képes visszahozni az embereket a halálból, amilyen könnyű felébreszteni valakit a mély álmából.


Katy Weaver

2013. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Péter!

Nem szeretem a trombitát. Nem lehetne szelíd hárfázással, vagy orgonával, esetleg dögös elektromos gitárral bevezetni a feltámadást?

:)

Kedves Katy!

Mese habbal...

2013. jún. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Igen,zolko! Szerintem erről(sem)senki nem tud semmit,csak azt mondja,ami a Bibliában le van írva. Meg a Korán-ban,meg a Zend Avestában,meg a Védákban, meg ...
2013. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kedves Tzolkó.

Hogy mit gondolsz az a Te dolgod.


De a Jegyzetes angol Bibliában és a láb jegyzetekben ezeket így mondja el a szent írás, és az számít nem az hogy Én mit gondolok.


Katy Weaver

2013. jún. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Könyörgöm,Katy! Mitől más a Biblia,mint egyéb szent könyvek?

Mert,Téged erre tanítottak,így hiszel. Mást pedig másképp.

Ennyire nem kéne elvakultnak lenni! Vannak Neked néha saját gondolataid is? Vagy csak a Bibliában leírtakat szajkózod?

2013. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Az azonnali feltámadás vagy a tisztítótüzet a katolikus papom tanította nekem egyébként! De majd kikérdezem az összes idézett igékről!
2013. jún. 22. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!