Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten mindenható, vagy hallhat...

Isten mindenható, vagy hallhatatlan? Ha Isten hallhatatlan, akkor nem tudja magát megölni, mivel hallhatatlan, de ha így van, akkor meg nem mindenható!

Figyelt kérdés
Ez az eszmefuttatás egy haláli filmben találtam, amin ha picit is elgondolkodunk, akkor rájövünk, hogy van igazság tartalma.
2013. jún. 24. 11:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Nincs értelme a kérdésnek, mert amit az egyik felében megadsz neki (halhatatlanság), azt a másikban elveszed (öngyilkosság). Ugyanilyen a "Isten tud-e teremteni egy akkora követ, amit még ő sem tud megemelni?" kérdés.

Ez csak logika, nem vallás. Nem lehet feltenni ilyen kérdéseket, mert nincs értelmük.

2013. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Kérdésed az agyhoz szól. A hit a lélekhez szól. Az agy mulandó, a lélek örök.
2013. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Sztem nem értelmetlen a kérdés.

Átfogalmazva: Dönthet-e saját életéről ( vagy ebben az esetben haláláról) ?

2013. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
-Hallhatatlan vagyok.-gondolta a néma.
2013. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Mind a kettő. Az Isten pedig az élők Istene nem halottaké, és a halál igazából sosem jött volna be az ember életébe, nem hogy az Övébe

Ő teljesen más élet szerint él mint mi itt lent ezen a bolygón.

Ugyan akkor mindenható, mert minden ami az élettel kapcsolatos azt a hatalma alatt tudja tartani.


Neki korlátlan hatalma van velünk szemben, így kár hasonlítgatni némely gondolatunkat Isten dolgaival életével.


Katy Weaver

2013. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Már hogyne tudná megölni magát. A néma is hallhatatlan, de öngyilkos lenni tud. Sőt, számodra én is hallhatatlan vagyok, mikor ezt írom.


Egyébként az ilyen látszólagos logikai ellentmondások csak a logika nem ismerését mutatják, semmi egyebet. Adok egy feloldást a sok közül: simán megölheti magát. Mivel mindenható, ezért egyidejűleg képes akármilyen állapotban lenni. A filmbéli találgatás csak emberre igaz.

2013. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Miért teszik fel ezt a kérdést minden héten, mintha egyedül nekik jutott volna eszükbe? És miért nem használják a keresőt, hogy el tudják olvasni a választ?
2013. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindkettő. A mindenhatóság azt jelenti: mindenre hatást tud gyakorolni. A halhatatlanság pedig azt jelenti: ő rendelkezik az életével. Tekintettel arra, hogy Jézus Isten, és meghalt a kereszten, így halandóvá vált, azért, hogy nekünk adhassa a halhatatlanságot.


Ennyire egyszerű.


Üdv. Péter

2013. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Szerinted egy szegény ács: Jézus, aki magát isten fiaként hirdetné fönn maradt volna az emberiség számára? Szerintem ő is csak egy propaganda figura, mint Hitler (valaki kellett, hogy egy eszmét fenntartson, még akkor is ha az egy nem létező személy). Kezdjük ott, hogy a Jézus-ábrázolások kezdetben, az első századokban (időszámítás szerint) egy szőkés hajú, szakáll nélküli figuraként ábrázolták, leginkább Nagy Sándorhoz, vagy Apolló istenhez hasonlított.

[link]

Valószínű, hogy a rocker image csupán a középkorban alakult ki róla. Rájöttek, hogy nem lehetett szőkés hajú, mivel az adott tájon nem az a genetikai felépítés volt a domináns.

2013. jún. 24. 19:30
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez a logikai paradoxon csak azt mutatja, hogy nem létezik mindenható entitás, bár a mindenható szót bizonyos korlátok között lehet értelmezni, pl. lehet egy "mindenható" törzsfőnök, aki korlátok nélkül bánhat a népével, de akkor is csak ember marad.
2013. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!