Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az istenetek még sem mindenhat...

Az istenetek még sem mindenható? Vagy ha igen, akkor hogy emel fel olyan tárgyat amit ő készített és maga a tárgy felemelhetetlen?

Figyelt kérdés

Akik nagyon hisznek Istenben, a "mindenható"-ban.

Isten mindent megtud csinálni igaz-e?


Ha igen akkor képes olyan tárgyat teremteni, amit még ő maga se tud felemelni, pedig fel akarja emelni?

Szóval mégsem mindenható? Vagy ha felemeli akkor még se mindenható, mert nem tudott olyan tárgyat teremteni amit még ő se tud felemelni.


Hm.. én ezt nem értem.


2012. febr. 14. 20:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
35%

> Hm.. én ezt nem értem.

Ezt úgy hívják hogy mindenhatóság-paradoxon. :)

2012. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy értem, hogy itt Isten gondolt egyet és átváltozott emberré, hogy nekivágjon a feladatnak.
2012. febr. 14. 20:46
 3/32 anonim ***** válasza:
27%
Isten nem létezik.
2012. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is tisztában vagyok, pont ezért akarom megtudni hogy mi erre a magyarázat.
2012. febr. 14. 20:57
 5/32 anonim ***** válasza:
16%
isten egy hazugság
2012. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
45%

Igen tévelyegsz!


Isten nem egy cirkuszi mutatványos. Vajon a mindenható hatalmában lenne-e megsemmisíteni önmagát? Vajon az evolúció fejlesztheti e az embert olyannyira tökéletessé, hogy az már nem is létezik? Hiszen amíg létezünk, addig tökéletlenek vagyunk. De ha olyannyira tökéletesednénk, hogy már nem is léteznénk, akkor az evolúció megszűnne? De ha nem lennénk, akkor minek is lenne? Ezek olyan kérdések, melyek nem kérdések. (Az más kérdés, hogy az evolúció tanát elfogadó vallásban nem hiszek.)

Tudsz-e nagyon barnát festeni? Vagy nagyon kéket? És akkor mi lesz? Nagyon sötét barnát? Melyik a legsötétebb barna? A fekete? De akkor az már nem barna.


Képzeljétek, a Biblia azt is írja, hogy Isten erőtelen és bolond néha.

Tudtátok?

És azt is tudtátok, hogy Isten bolondsága bölcsebb az embernél és az erőtelensége erősebb az embereknél? Mert ez így van benne. Ha Isten beleférne az alig több, mint 1 kg-os agyadba, nem lenne méltó, hogy imádjuk.

2012. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
35%

Egy kis filozófiatörténet gondolom helyretenné a dolgot.

A hagyományos keresztény istenképre nagyban hatott Platón ideatana, de ami ennél is fontosabb, Plótinosz felosztása a létezés szintjeiről, ezt vette át a szentháromságban a keresztény filozófia.

Az elmélet lényege: van az egy, a mindenható, az isten, az erő, az akármi, maga a létezés, mindent betölt, tökéletes, anyagtalan.(az Atya) Valami azonban mégsem annyira jó neki, kiáramlik és ezzel létrehoz egy másik szintet, ez a szellem szintje, ez is tökéletes, de már nem annyira, (a Fiú) ez is kiárad és ltérehozza a lélek szintjét,(a Szentlélek) végül pedig az anyagi világot, amiben élünk, ez csak elnagyolt másolata a lélek szintjének, és az hoz bele némi szentséget. Ebben a világban nem várhatunk el tökéletes megértést, a negyrendű kis agyacskánkkal. De bizonyára azt gondolod, hogy nagyon furfangos vagy, mert találtál egy logikai hibát egy halom humbugban. Gratulálok. Az isten mindenható, de a maga szintjén az, tehát számunkra felfoghatatlanul. (Egyébként nem vagyok hívő, sci-fi szintjén kezelem a kérdést.)

Az ilyen kérdéseknek kb. annyi értelmük van, mint a hány angyal fél el egy tű fokán kérdésnek: ennek is megvan a maga története, egy hibás logikai-következtetési rendszer eredményeként születtek ezek a filozófiai kérdések főleg a középkorban, változást a 16-18. sz hozott, amikor magát a módszert vizsgálták felül, ami az efféle elmésségekhez vezetett.

2012. febr. 15. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

A paradoxon a kérdésben van, nem a mindenhatóságban.


Vajon Isten, ha mindenható, tud szögletes kört teremteni? Vagy világosfeketét?


A kérdés ugyanúgy ellentmondásos, mint a szögletes kör képzete. Ha létezik mindenható Isten, akkor nem létezik felemelhetetlen kő, mert a felemelhetetlen kő ellentmondásban van a mindenható Isten létével. A kérdés első felében feltételezed a mindenhatóságot Istennek, majd a másik felében elvitatod tőle.

2012. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező! Gratulálok! Sikerült megingatnod a hitem Isten létezésében. Én eddig azt hittem, Isten az embert értelmes lénynek teremtette. De igazad van! Tényleg a mókuscickánytól származol! Csak az okosabb nálad. Mert nem vált emberré!



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 assurbanapli ***** válasza:

igen filozófiai értelemben ezt nevezik paradoxonnak, csak kicsit átfogalmaztad az eredetit, hogy ne legyen olyan uncsi....

dehát ,ivel isten számára nincs idő, még fölemelheti azelőtt hogy megteremtené, vagy eldönthetné, hogy felülírja az első szabályt, ssőt bármit megtehetne...

2012. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!