Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehetnek a vallásos...

Hogy lehetnek a vallásos emberek ennyire arrogánsak?

Figyelt kérdés

Először is engem eléggé idegesít, hogy ha valaki egy súlyos betegségből felépül, azt egyből csodának nevezik, és Istennek tulajdonítják, pedig nem Isten műtötte őket, nem isten gyógyította meg őket, és nem is az imáknak köszönhetően épült fel az illető. Szerintem Isten nem létezik, de tegyük fel, hogy nincs igazam. Miért olyan egoisták az emberek, hogy is fordulhat meg az ő fejükben, hogy ők most megérdemlik Isten segítségét? Miért gondolják, hogy csak azért mert nekik most épp sz*r, ezért Isten majd éppen őneki a 7 milliárd emberből segíteni fog. Miért is avatkozna bele, hisz szabad akaratot adott? Te szúrtad el az életed, vagy ha mégsem, akkor pedig biztos, hogy okkal szenvedsz és halsz meg.


Sokak szerint minden jó Istentől eredeztethető, minden rossz pedig a sátántól/emberi egó/bűn, pedig ha bele gondolsz, akkor Isten alfa és omega, ő teremtett mindent, tehát a sátánt és bűnöket is ő hozta létre, ergo tőle ered minden rossz is. És Isten biztos okkal hozta létre őket, tehát a te vagy akárki szenvedése is egy terv része kell, hogy legyen, hisz feltételezem, hogy Isten mindent eltervez, még ha szabad akaratot is adott. Na már most miért gondolod, hogy te miattad majd ő megváltoztatja a tervét? Hogy téged most megment, csak azért, mert fohászkodsz. Persze te hiszed, hogy Isten jó, de ha ő alfa és omega, tehát mindent ő teremtett, és mindent úgy teremtett, ahogy van, akkor ő hozta létre azt a világot, ami tele van bűnnel, a gonoszságalt és szenvedéssel, és mivel mindenható ne mondjátok, hogy nem lehetett volna minden másképp, ő akarta azt, hogy együnk az almából, mivel ő hozott létre minket, ő hozta létre a fát (és hát minek hozta volna létre, ha nem azért, hogy valaki egyen belőle), és a sátán is Isten teremtménye, ami rá vett minket erre a gaztettre. Tehát mi mind egy terv része vagyunk, hogy gondoljátok azt, hogy a mi kedvünkért, majd Isten változtat rajta? Csak is miattad?


Isten szabad akaratot adott és ráadásul van egy terve, minek avatkozna bele az életünkbe?



2013. júl. 11. 18:34
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
87%
Én azt imádom, hogy ha valami jó dolog történik akkor egyből jajj ezt Istennek köszönheted, de amint valami rossza akkor azt mindjárt te csináltad mert annak Istenhez semmi köze. pl.: ha elesel és eltöröd a lábad!! Te vagy a hibás amiért eltörted, de Isten az oka annak amiért meggyógyul!! Egyébként egyet értek veled! :D
2013. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

Mert Istennek köszönhető és igen, foglalkozik velem, ahogy mással is, aki szereti őt és kéri a segítségét.

Aki ilyen gyönyörű világot teremtett, annak ez nem lehetetlen. Ne magadból indulj ki.

Az arrogáns szónak pedig más jelentése van, amit mi teszünk az hála Isten felé.


Második: én nem tudok csodát tenni, ahogy te sem. Viszont irigység, önzés vagy akármilyen gusztustalan emberi vonás miatt rosszat tenni, pusztulást hozni igen! Az ember csak a pusztításhoz ért. Még szeretni sem képes önzetlenül.

2013. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sem arrogáns a jó szó. Egyébként így van, ahogy leírtad, de kíváncsi vagyok, ez téged miért zavar, ha valaki így hiszi, ebben boldog? Bántottak ezzel téged?
2013. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Ezt a kérdést itt ezerszer megvitattuk, te vagy az ezeregyedik idióta.
2013. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Első: pont fordítva szokott lenni. Amikor valami jó történik a világban akkor juhéé, de amikor katasztrófa van akkor: Isten a hibás hogy hagyja!

Így szoktak gondolkozni az emberek

2013. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Az elsó vagyok. én a vallásos emberekre értettem!! mert ők így gondolkoznak ( saját tapasztalat, MAMÁMból kiindulva)
2013. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

2-es!


Te se magadból indulj ki, attól még, hogy te csak a pusztításhoz értesz, az ember igenis képes teremteni. Egy egyszerű példa erre a művészet.


De ha tényleg így lenne, hogy csak a pusztításhoz értünk, akkor az Isten hibája, mert ő teremtett minket így. Isten alfa és omega, minden tőle származtatható, még a pusztítási hajlam is!


Amúgy Isten sem szeret önzetlenül, mert akkor elfogadná, hogy én nem hiszek benne, de ehelyett a pokolba száműz, csak azért mert nem hittem benne.

2013. júl. 11. 20:30
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, a Pokol nem létezik helyként, csak Istentől való távolság állapotaként. Hogy oda űzi a benne nem hívőket, logikus cselekedet, nem?
2013. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-as!


Bizonyítsd az állításod, mondjuk idézhetnéd a Bibliát, ahol biztos le van írva, hogy a pokol csak egy tudat állapot! Ha jól tudom ilyet nem írnak benne, tehát ez csak a te személyes elméleted marad.

2013. júl. 11. 20:47
 10/22 anonim ***** válasza:

A Bibliával semmit sem lehet bizonyítani, mivel ember írta, azt írhatott bele, amit csak akart. Azt is írhatták volna bele, hogy a Föld úgy lett, hogy Isten levágta egy hatalmas kék nyuszi csörömpölő egyik heréjét, és elnevezte Földnek. Ez is annyira bizonyítható, mint a Bibliában leírtak.


'Aki ilyen gyönyörű világot teremtett, annak ez nem lehetetlen. Ne magadból indulj ki.'

Tényleg gyönyörű, ahogy a mexikói drogkartellek emberei gumiba húzzák egymást és felgyújtják.

Vagy ahogy Isten kiválasztott népe, a zsidók, katonaruhában széttörik kövekkel például egy palesztin csontját, rettegésben tartják őket, stb.

Oooolyan gyönyörű ez a világ.


Azért az sem semmi állítás, hogy az ember csak a pusztításhoz ért. :)

2013. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!