Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehetnek a vallásos...

Hogy lehetnek a vallásos emberek ennyire arrogánsak?

Figyelt kérdés

Először is engem eléggé idegesít, hogy ha valaki egy súlyos betegségből felépül, azt egyből csodának nevezik, és Istennek tulajdonítják, pedig nem Isten műtötte őket, nem isten gyógyította meg őket, és nem is az imáknak köszönhetően épült fel az illető. Szerintem Isten nem létezik, de tegyük fel, hogy nincs igazam. Miért olyan egoisták az emberek, hogy is fordulhat meg az ő fejükben, hogy ők most megérdemlik Isten segítségét? Miért gondolják, hogy csak azért mert nekik most épp sz*r, ezért Isten majd éppen őneki a 7 milliárd emberből segíteni fog. Miért is avatkozna bele, hisz szabad akaratot adott? Te szúrtad el az életed, vagy ha mégsem, akkor pedig biztos, hogy okkal szenvedsz és halsz meg.


Sokak szerint minden jó Istentől eredeztethető, minden rossz pedig a sátántól/emberi egó/bűn, pedig ha bele gondolsz, akkor Isten alfa és omega, ő teremtett mindent, tehát a sátánt és bűnöket is ő hozta létre, ergo tőle ered minden rossz is. És Isten biztos okkal hozta létre őket, tehát a te vagy akárki szenvedése is egy terv része kell, hogy legyen, hisz feltételezem, hogy Isten mindent eltervez, még ha szabad akaratot is adott. Na már most miért gondolod, hogy te miattad majd ő megváltoztatja a tervét? Hogy téged most megment, csak azért, mert fohászkodsz. Persze te hiszed, hogy Isten jó, de ha ő alfa és omega, tehát mindent ő teremtett, és mindent úgy teremtett, ahogy van, akkor ő hozta létre azt a világot, ami tele van bűnnel, a gonoszságalt és szenvedéssel, és mivel mindenható ne mondjátok, hogy nem lehetett volna minden másképp, ő akarta azt, hogy együnk az almából, mivel ő hozott létre minket, ő hozta létre a fát (és hát minek hozta volna létre, ha nem azért, hogy valaki egyen belőle), és a sátán is Isten teremtménye, ami rá vett minket erre a gaztettre. Tehát mi mind egy terv része vagyunk, hogy gondoljátok azt, hogy a mi kedvünkért, majd Isten változtat rajta? Csak is miattad?


Isten szabad akaratot adott és ráadásul van egy terve, minek avatkozna bele az életünkbe?



2013. júl. 11. 18:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A világ gyönyörű, csak az ember gonosz és romlott! ;)


A Bibliával tényleg nem lehet semmit sem bizonyítani, de az a keresztény vallás szent könyve, és abban semmi olyasmi nincs, hogy a pokol egy tudatállapot.

2013. júl. 11. 21:16
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

'A világ gyönyörű, csak az ember gonosz és romlott! ;)'

Nem, a világ sem gyönyörű. Elpusztítjuk lassan a megmaradt kevés szépségét is. Ha majd megdöglünk, akkor majd újra szép lesz. :)

2013. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
43%
A bibliában beteljesült próféciák vannak, és isteni sugallatra íródott. Mert mi más irhatta volna ha nem egy ember? Isten lenyúlt a kezével, vagy egy őz megirta?
2013. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A kerdesre visszaterve (mert szerintem az elozo valaszok picit atmentek offba): aki melyen hisz, az szerintem szuksegszeruen azt is el kell higgye, hogy Isten torodik vele, ergo beleavatkozik az o eletebe (is)...


Ellenkezo esetben az illeto nem mondhatna magat keresztenynek, hanem a deizmus fele hajlana, ami a keresztenyseg ellenpolusa.


Egyebkent nekem nincs gondom azokkal akik Istennek halat adnak az eletukben bekovetkezo pozitiv dolgokert... viszont sokan tulzasba viszik ezt, es az mar elegge visszatetszo.


Peldaul: Nemreg, kozel a hazamhoz, felgyult egy templom (vmi rovidzarlat volt). A tuzoltok egy orat harcoltak a langokkal, nehanyat kozuluk fustmergezessel korhazba vittek, de sikerult megfekezzek a langokat, es megmentsek az epuletet. Masnap, mikor elmentem a templom elott, egy csomo oregasszony alldogallt ott, es ecseteltek, ahogy "Isten megvedte a templomunkat a langoktol", "Isten sajat kezuleg eloltotta a tuzet", "Isten lenezett a hiveire es megovta azokat" stb. Legalabb olyanokat mondtak volna ehelyett, hogy "Isten megsegitette a tuzoltokat" vagy hasonlo, az rendben van. De nem, szerintuk Isten sajat kezevel oltotta el a tuzet, a tuzoltok csak bohockodni mentek oda, es azert kerultek korhazba, mert Isten igy akarta figyelmeztetni a bunos lelkulet. Nos, ez szerintem mar elegge gaz...

2013. júl. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek:


Én nem értek egyet azzal, hogy szerinted minden rossz Isentől származna. Az ember dualitásban él. Honnan tudnád mi a jó ha nem lenne összehasonlítási alapod a rosszal? Szerintem elég szegényes lenne a világ ha mindenből csakis a jót hagynánk meg. Sokan utálják a csípős, savanyú ízt, félnek a magasban, vagy az ilyesztő dolgoktól,(akár agy póktól), a sötéttől, valaki megveszne ha hardcore zenét kellene hallgatnia. Lehetne még sorolni, de szerintem érthető mire gondolok. Mindezen dolgok viszont valakiknek életelemük! Imádják ezeket és nem mondanának le róla soha. Persze lehetne egyöntetűen azt mondani, hogy kukába mindezekkel és majd megszokják, de mennyivel szegényebb lenne a világ. A dualitás az élet sava borsa, ettől is vagyunk különbözőbbek, egyedibbek. Én személy szerint inkább élek ebben a világban, mint egy habos-babos, cukormázzal borított mű világban ahol minden szép és jó és nem történik semmi. Mindig minden tökéletes, sehol egy hiba. Dögunalom.

Én szeretek nevetni a vicces képeken a neten, megkóstolni valami újat és megállapítani, hogy ez volt az utolsó, hogy vettem, izgulni és néha megilyedni egy jó kis thrilleren, és nagyokat nevetni mikor recseg a hátsóm. :)


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a rosz dolgok az élet velejárói. Ezek alapján tudod megítélni, hogy legközelebb megteszed e ugyan azt, vagy sem. Persze vannak dolgok amik próba nélkül is eldönthetőek, hogy helyesek e vagy sem, de ezek bennünk dőlnek el. Mi emberek hozzuk meg a döntéseinket. Mi magunk vagyunk a felelősek a tetteinkért, hisz senki sem készerít rá. És itt lép a képbe a szabad akarat. Attól, hogy Isten ismeri a döntéseidnek kimenetelét, ergo a jövőt, az nem azt jelenti, hogy Ő döntötte el helyeted a jövődet.


Érdekes felvetés a "fás" elméleted, viszont az, hogy Isten megteremtett valamit, amihez nekünk nem szabadott volna nyúlnunk(mégis megtettük) abból butaság azt a következtetést levonni, hogy Isten a hibás, mert miért tette oda(biztos nem ok nélkül). Millió példát hozhatnék fel arra, hogy vannak dolgok amiket nem szabadna megszegni, mégis az emberi hülyeség határtalan címmel nevetve, vagy ép közömbösen hágjuk át ezeket a szabályokat. Pl nem piszkáld a magasveszültségű vezetéket, ne hagyj gyógyszert gyerek közelében, ne próbáld megszerelni a mikród, ha úgysem értesz hozzá... stb. Aki rendelkezik vadászengedéllyel az vehet lőfegyvert, hogy állatokra vadásszon, de nem emberre! Akkor most a kereskedő a hibás mert eladta? Vagy a kiskereskedő is hibás, mert beszerezhető nálla néhány alapanyag robbanószer gyártáshoz? Természetesen az alapanyag alatt különböző összetevőket értek, mint mondjuk műtrágya...stb. Mint már mondtam a döntéseikért mi vagyunk a felelősek. Azért mert némely ember rossz, nem azt jelenti, hogy Isten a hibás, mert lehetőséget kaptak, hogy ezt tegyék a szabad akarat által. Mennyivel nehezebb jónak lenni? Számomra ez egyáltalán nem megerőltető, sőt, boldogan segítek másoknak ha kell.


Asszem ennyi jut most eszembe ezzel kapcsolatban. Az mondandód elejével egyetértek, a szabad akarat mindenkinek adott és Isten nem fog egy egy embert előnyben részesíteni, hogy lottó 5-öshöz segítse, vagy kigyógyuljon az alkoholizmusból annak ellenére sem, hogy egész életében templomba járó hívő volt. Mindenki saját magáért felel, nem lehet másra hárítani.



14-nek:


A történet amit a végén elmeséltél is azt bizonyítja, hogy az emberi butaság ferdíti el az igazi hitet. Nem a hittel, meg a vallásokkal van a baj, hanem az emberi butasággal és szemétséggel(írígységgel).

2013. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha jó történik veled akkor azt Isten teszi ha rossz akkor meg az ördög!
2013. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A Biblia nem létező mű! Különböző tóra tekercsek és evangéliumok összessége, melyet az 15 század elején alkottak meg. Jézus a Bibliának a felét se olvashatta, láthatta.
2013. júl. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
figyelj saját szememmel láttam egyik héten egy ember fűzőben tolószékben ült imádkoztak érte egy héttel később 9 órát dolgozott egy húzamban és semmilyen beavatkozást nem végeztek rajta egy másik pedig egy hölgynek a lábai nőttek meg szintén nem avatkoztak be . persze a szabad akaratot adott de ha te azt akarod hogy meggyógyulj akkor ő meggyógyít figyelj én egy sport versenyen végig kértem őt hogy segítsen meg előtte nem és szerinted nyertünk nem
2013. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Reby2!


Szerinted a másik csapatból senki sem imádkozott?

2013. júl. 19. 16:19
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
mi tart szerinted életben? a szíved verése. Mitől ver a szived? Miért kezdett verni? Honnan ered az erő az izmaidba, sejtjeidbe? Isten a legelső oka minden létezésnek.
2013. júl. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!