Ezzel mi a helyzet?

Figyelt kérdés

[link]


Jó tudom,hogy nem lehet igaz,de amikor valamitől nagyon tiltanak azt okkal teszék és lehet,hogy z igazságot hallgatják el.

Földönkívüliekben és általuk való teremtésben én sem hiszek.

De a sok különböző kultúrában megjelenő hasonlóság azért furcsa.



#Isten #teremtés #Énok #Henoch #Hénoch #Aldebran
2013. júl. 11. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A Teremtő nem véletlen tilt el ezektől.


Jézus, aki a legközelebb áll a Teremtőhöz, maga jelentette ki, hogy az abszolút igazság az a Biblia.


az apokrif írások azért azok, mert nem illenek a biblia témájához, a teremtő céljaihoz, és az írások pontos tartalmához.

Ha valami egy kicsit is eltér a biblia témájától, mint a Judit, Tamás Makabeusok, könyve, stb azokat a teremtő úgy intézte, hogy ne kerüljenek bele a szent iratokba.


Jézus és az apostolok, soha nem idéztek apokrif fordításokból, tehát nem lehetnek részei az igazságnak

Jézus sem és a többiek sem idéztek soha Énók Könyvéből, a teremtő elsőként Magát Mózest használta fel a könyvek elkezdéséhez, és akkor Énók, már rég halott volt.


Katy Weaver

2013. júl. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Értelmesebb és logikusabb iromány, mint a Biblia.
2013. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a feltételezésed. Én is arra gyanakodom, hogy a Bibliából ismert Ádám és Éva teremtésének a föszereplője nem Isten, hanem földönkivüli lény, vagy lények. Mert úgy-e azt mondja: a maga képére és hasonlatosságára teremtette, vagyis ugyanazt a génállományt, ami nekik volt, használták valami, általam az őssejt vagy a lombikbébi mintájára elképzelt módon. És megmondták nekik, hogy szaporodjatok és sokasodjatok. Ez nem az igazi Isten volt, hanem technikailag leőttünk járó kozmikus lények.
2013. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Katy-nek:


Mire alapozod ezt a kijelentést?:


"Jézus, aki a legközelebb áll a Teremtőhöz, maga jelentette ki, hogy az abszolút igazság az a Biblia."


Hisz Jézus idejében még nem is volt összeállítva a Biblia. Vagy te úgy képzeled, hogy Jézus a Bibliával a kezében járt téríteni, mint ti?


Cáfolatom alapja:ű


" A keresztények a Kr. u. 2. századtól fogva kezdték ezt a nevet az Istentől származónak vallott iratgyűjteményükre alkalmazni."/wiki/


És még mielőtt a fejemre olvasnál, én is hívő vagyok csak a másik oldalról(nem vagyok jehovista).

2013. júl. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló,


Jehovista Én sem vagyok.

Hivatalosan, Jehova Istennek vagyok az egyik Tanúja.


Nem Jézusnak nem kellett az addig megírt szent iratokat magával vinnie, mert fejből betéve tudta az egészet.

Így e nélkül mehetett a szolgálatba és ment is, a Tanítványaival együtt.

Másrészt amikor Jézus a Főpapi imájában igazságnak nevezi az írásokat, az az addig megírtakra, és a továbbiakban megírtakra is vonatkozik.

A tanítványok viszont rendszeresen tanulmányozták,és magukkal nem vitték, mert az igen csak bajos lett volna, mivel akkor még nem ilyen könyv alakúra voltak írva, ezért igyekezniük kellett a már megírtakat elolvasni, és avval érvelni, erre viszont sok idő és alaposság kellett


ezért is mondta Pál, hogy részleges volt az ismeretük, mert még nem volt kész a teljes írás.Ám akik Jézus követői akarnak lenni legalább olyan alapossággal kell kutatniuk az írásokat, mint a Pál által említett, Bereabeliek, akik a Tessalonikabelieknél alaposabban utána néztek az írásoknak. Ezért dicséretet kaptak Páltól.


(Cselekedetek 17:10, 11) 10 A testvérek azonnal, még éjjel elküldték Pált is, és Silást is Bereába. Amikor megérkeztek, bementek a zsidók zsinagógájába. 11 Ezek pedig nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok.


És így tudták a szolgálatukat kiterjeszteni, és az evangéliumi munkát végezni.


Katy Weaver

2013. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jézus, aki a legközelebb áll a Teremtőhöz, maga jelentette ki, hogy az abszolút igazság az a Biblia."

Az hagyján, hogy Jézus soha az életében nem foghatta a kezében a Bibliát, mivel azt sokkal később rakták össze, de mint önálló mű a Biblia csupán az 1418-as évektől létezik és több zsidó tórából és az evangéliumokból készült el. Az 1762-es években szintén volt egy átalakítás, melynek során több dolgot beleírtak és még többet kitöröltek belőle... na vajon miért?

2013. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem foghatta a kezében?

Hát ez nagy tévedés.


Maga a Biblia is ír arról, hogy Jézus a zsinagógában felállt olvasni, és szokása volt ezt meg tenni, kezébe adták az Ézsaiás tekercsét,

Tehát bizony volt a kezében írás, de nem könyv formájában, hanem az akkori módon tekercs formájában.


És az olvasottakat magára alkalmazta, vagy is elmondta, hogy ez Ő rá vonatkozik, és beteljesíti.


(Lukács 4:16-21) 16 És Názáretbe érkezett, ahol nevelkedett; és ahogy szokása volt sabbatnapon, bement a zsinagógába, és felállt olvasni. 17 Átnyújtották tehát neki Ézsaiás próféta tekercsét, ő pedig szétbontotta a tekercset, és megkereste azt a helyet, ahol ez volt megírva: 18 „Jehova szelleme van rajtam, mert felkent, hogy jó hírt hirdessek a szegényeknek, elküldött, hogy szabadon bocsátást prédikáljak a foglyoknak, a vakoknak pedig a látás helyreállítását, hogy szabadon bocsássam a megtörteket, 19 hogy prédikáljam a Jehovának elfogadható évet.” 20 Azzal összegöngyölítette a tekercset, visszanyújtotta a szolgálattevőnek, és leült; a zsinagógában mindenkinek a szeme fürkészőn rászegeződött. 21 Azután így szólt hozzájuk: „Ma teljesedett be ez az írás, amelyet az imént hallottatok.”


A vers szerint Jézus mindig ott volt a zsinagógában, és szokása volt olvasni is belőle,


Katy Weaver

2013. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
Az eredeti kérdést véve célba: Az emberi származás és történelem mindegyik kultúra alapja és magyarázata a kultúrák hasonlóságára.A jégkorszakot, a jégkorszak végét minden társadalom átélte amelyik hagyományozni is tudta utódaira az élményt.Az élményeik közösek, a faj ugyanaz, miért különbözne a leírása? Az lenne a megdöbbentő ha alapjaiban eltérő kultúrák fejlődnének ki az eredendően azonos faj más más helyen alakuló társadalmaiban.
2013. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!