Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet ítélni vallásokat...

Lehet ítélni vallásokat emberek alapján?

Figyelt kérdés

Sokan írtátok hogy a keresztények általában bigott vallásosak, mindenkire erőltetik a vallást és álszentek.

De én ateistát akit ismerek az drogozik, mindenkivel összefekszik, hajléktalan, amelyik meg normálisabb körülmények között él az mindenkinél okosabbnak hiszi magát, múltkor azt mondta hogy nézzétek mekkora ateista vagyok, olyan intelligens mint Stephen hawking. És nem egy ilyen embert ismerek, de tényleg.

Akkor lehet vallást ember alapján ítélni? Persze az ateizmus nem vallás de annak a híveire gondolok. Mert a Biblia azt mondja hogy ne legyél álszent és szeresd a többieket, attól függetlenül vannak akik kereszténynek mondják magukat és nem feltétlenül teszik ezt.

Szóval akkor? Rátok bízom a kérdést.


2013. júl. 11. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak vallások, akik nagyon elítélőek a katolikusokkal szemben. Tőlük igyekszem távol maradni. Az ateistákkal kapcsolatban óvakodnék bármilyen általánosítást tenni, ez tényleg nem vallás. Van aki meggyőződéses, de békés, van aki gyűlölködik, ez emberfüggő.
2013. júl. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mi más alapján mondjunk véleményt eszmékről, ha nem az eszméket követő emberek viselkedése alapján?

Persze papíron sok szép dolgot láttunk már, de szerintem hiteles akkor lesz valami, ha működik a gyakorlatban.

Ez igaz ateistára, vallásosra, mindenkire. Azzal amit mond és tesz, jellemzi azt a vallást, eszmét, gondolatot, amit képvisel.

2013. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az ateizmus nem vallás, és nincsenek hívei.

Minket nem köt össze sem, csak az, hogy nem hiszünk semmilyen istenben. Nincsen meghatározva milyen eszméket kövessünk, mi szerint éljünk, ezért nagyon különfélék vagyunk.


A vallásosaknak viszont mindez adott, csak nem mindig az elveik szerint élnek, és cselekszenek, ezért álszentek és képmutatóak. (persze tisztelet a kivételnek)

2013. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Az ateizmus nem vallás, és nincsenek hívei."


Ez igaz, viszont a harcos ateizmus egy ideológia, aminek vannak hívei. Az ateistának az istenhívő az ellentéte, ebben az értelemben egyiknek sincsenek csoport jellemzőik.

A vallásosnak a harcos ateista az ellentéte, mindegyikük egy speciális ideológia követője.

2013. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kamupipőke!


Az ateizmusnak nincsenek követendő törvényei, szabályai, nem határozza meg, hogy mit fogyasszunk, mit viseljünk, mi a jó vagy mi a rossz, ezeket mind az egyén dönti el. Már csak ezért sem lehet megítélni valakit azért, mert ateista.

2013. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5

Látom nem akarod érteni. Én is ateista vagyok, csak veled ellentétben én nem érzem szükségét védeni az ateizmust, nincs csoport-öntudatom. Nekem az ateizmus nem ideológia, hanem csak annyit jelent, hogy nem hiszek Istenben vagy istenekben.

Viszont nagyon sok ateistának az ateizmusa ideológia, amiért harcol, megvédi, ha bántják, közösséget vállal más ateistákkal, magyaráz a vallásosoknak stb. Onnantól már nem hétköznapi ateistáról beszélünk.

2013. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A vallásos emberek is nagyon sokfélék. Nézz körül akár itt. A lényeg a tolerancia. Mennyire tudjuk elviselni, hogy a másik hisz/nem hisz. Vannak mindkét oldalon toleránsak, de ők itt kevesebbszer szólalnak fel.
2013. júl. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És ti ateisták mennyire tudjátok elviselni hogy a keresztény hisz?
2013. júl. 11. 22:32
 9/16 anonim ***** válasza:

(szerintem erre Kamupipőke már válaszolt)

*egy nem ateista

2013. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kamupipőke!


Én értem, de ezt nem lehet ráhúzni minden ateistára, főleg mivel semmilyen könyv, törvény, vagy szabály nem köt minket.


"A vallásos emberek is nagyon sokfélék. Nézz körül akár itt. A lényeg a tolerancia. Mennyire tudjuk elviselni, hogy a másik hisz/nem hisz. Vannak mindkét oldalon toleránsak, de ők itt kevesebbszer szólalnak fel."


Viszont a vallásosakat kötnek a törvényeik, a saját szabályaik, elvileg az eszméik szerint kellene élniük, de sokan nem így tesznek, ezért álszentek. (a többség)

2013. júl. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!