Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek minősül az, aki hisz...

Minek minősül az, aki hisz Istenben és Jézusban de nem imádja a Bibliát, és nem szó szerint értelmezi?

Figyelt kérdés
Ateistáknak az ilyen keresztény és a keresztényeknek eretnek?

2013. júl. 14. 16:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Hívő de nem vallásos.
2013. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%

A Bibliát nem imádni kell, hanem aszerint élni.

Klassz, ha valaki hisz Istenben, és elhiszi, hogy az ő egyszülött fia meghalt a bűneinkért, de ez még önmagában nem elég, ha közben úgy él, mint a hitetlenek.

2013. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Akkor nem keresztény?
2013. júl. 14. 16:46
 4/26 A kérdező kommentje:
2. ezt én is így gondolom, de hiszek az evolúcióban és nem hiszem, hogy Isten olyan kegyetlen, mint az Ótestamentumban. Nem hiszem, hogy pokolra kerül mindenki, aki nem keresztény.Nem hiszem, hogy az üdvösséghez csak egy út vezet. Nem hiszek a test feltámadásában. Nme hiszem, hogy mindenkire rá kellene erőltetni azt, amiben én hiszek.
2013. júl. 14. 16:50
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

A hívő és a vallásos nem ugyanazt jelenti.

Én ateistaként azt tekintem kereszténynek, aki annak vallja magát, nem azért, mert van, amit elhisz a keresztény vallásból.

2013. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
24%
Ha hiszel Istenben és Jézusban, jó úton haladsz. A Bibliában az ószövetségi könyveket nem is kell szó szerint értelmezni, az Újszövetség a mérvadó, azokat már el kell hinni, azok szerint kell élni, azok tartalmazzák a Jézusi tanítást, ha pedig hiszel Jézusban, akkor az Újszövetséget elhinni sem lehet nagy probléma.
2013. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Egyházon kívüli, vallásos kereszténynek minősül. Saját hitelveid vannak, de ettől még keresztény vagy (mivel hiszel Jézusban), és vallásos (vallás a természetfelettiben való hit).
2013. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A vallás nem inkább egy egyházhoz való tartozás? Amit te mondasz (hit a természetfelettiben), az nekem inkább hívő...
2013. júl. 14. 18:34
 9/26 anonim ***** válasza:

A kultúrális antropológia és a vallástörténet meghatározása ez. A természeti népek vallásai is vallások, az ezotéria is vallási jelenség.

Persze több értelemben lehet használni ezt a szót is, akárcsak az ateizmust. A vallás egy hitrendszer, az egyház egy intézményrendszer. Van saját hitrendszered (tehát vallásod), csak egyházad nincs.

2013. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
8%

Ha nem olvasod a Bibliát, akkor honnan tudod, hogy mit szeretne tőled Isten? Hogy hogyan kell élni, gondolkodni és érezni? Hogy mi a helyes és mi nem? Vagy te majd eldöntöd?

Úgy gondolod, hogy aki olvassa, az imádja is? Persze van benne valami, hisz a Biblia Isten szava és akit imádok, annak iszom az összes szavát és figyelek rá, mert érdekel.

2013. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!