Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akkor most a keresztények nem...

Akkor most a keresztények nem is hisznek igazán Jézusban?

Figyelt kérdés
Ha nála nagyobb dolgokat is képesek véghezvinni,akkor miért hiszik magukat kevesebbnek mint Jézus,miért nem hisznek neki,miért hiszik azt,hogy csak ő tökéletes,de ők maguk tökéletlenek,és gyengék az efféle cselekedetekhez?(Jn 14,12)
2012. ápr. 15. 14:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Látsz valakit úgy cselekedni azok közül, akik kevesebbnek hiszik magukat? Senki sem mondta, hogy kevesebbek lennék, csak nem vagyunk tökéletesek. Az pedig nem hit kérdése, hogy valaki gyenge ahhoz, hogy olyan legyen, mint Jézus. Tökéletlenek vagyuk, különben olyanok lennénk, mint az atya.
2012. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
Jézus valóban nagyobb nálunk sokkal de a keresztények hisznek Jézusban ,mert meghalt a bűneinkért!
2012. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Látsz valakit úgy cselekedni azok közül, akik kevesebbnek hiszik magukat? Senki sem mondta, hogy kevesebbek lennék, csak nem vagyunk tökéletesek. Az pedig nem hit kérdése, hogy valaki gyenge ahhoz, hogy olyan legyen, mint Jézus. Tökéletlenek vagyuk, különben olyanok lennénk, mint az atya."


Nem láttam olyat,mert ha kevesebbnek hiszik magukat,akkor,hogyan lennének képesek rá? ha tudnák,hogy egyenlőek vele,akkor képesek lennének megtenni.És Jézus szerint ez hit kérdés,legalábbis a Bibliában ez így szerepel.De Jézus ezt is mondta:"legyetek tökéletesek,mint ahogy mennyi atyátok tökéletes" Tehát akkor mi a baj azzal,hogy olyanok lehetünk,mi is,mint az Atya?

2012. ápr. 15. 15:24
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj ezzel az állítással. Akár lehetnénk is olyanok. És most nyertél:)

Azért nem cselekszünk sokan úgy, mert kevés a hitünk és alkalmazkodunk ehhez a rohadt rendszerhez. Többünknek a kezünk is megvan kötve és a teljes önzetlenség kezd kihalni.

Szomorú. Biztos vannak nagyon jó és önzetlen emberek, akik az életük adták másokért. Az egész életük. Na rájuk lehet mondani, hogy olyanok.

2012. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Én is tanulom, a sok rohadt dolgokat a pénzről a világról, ahelyett, hogy önkéntes munkát vállalnék, hitet adnék másoknak.
2012. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Én is tanulom, a sok rohadt dolgokat a pénzről a világról, ahelyett, hogy önkéntes munkát vállalnék, hitet adnék másoknak."

Ha nem korlátozna a rendszer,akkor tényleg szívesebben csinálnád ezt?

2012. ápr. 15. 15:58
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, az írásaid alapján úgy tűnik, hogy te "keresztényebbnek" tartod magad a többieknél...

Hány csodát tettél már? Hány beteget gyógyítottál meg? Hány halottat támasztottál fel? Hány démont űztél ki emberekből? Hányszor fordult elő, hogy természeti erők engedelmeskedtek a szavadnak?


Ezekkel a kérdésekkel csak arra szeretnék rámutatni, hogy sokszor téves útra vezet, ha egyetlen igeverset kiragadunk a Bibliából anélkül, hogy a szövegkörnyezetet vagy a vele összefüggésben lévő igeverseket, továbbá egyéb tényezőket is vizsgálnánk. Ha valóban érdekel a téma, nézz utána, tanulj egy kicsit, és remélhetőleg majd rájössz az igazságra.


"Next time you think you're perfect, try walking on water." (x)

2012. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Hááát...2 féle módon lehet segíteni az embernek.

Az egyik világi értelemben, pénzzel, munkával, gyógyítással stb...

A másik pedig szeretettel és hit adással, amit Jézus is elvárna tőlünk.

Én azért is tanulok, hogy eltudjam magam tartani és utána másoknak is tudjak segíteni. Hogy ne legyek rabszolga majd és hajléktalan sem. Nem nézem le őket természetesen. De ez is arra utal, hogy kicsi a hitem, mert tudnom kellene, hogy az Isten vigyáz rám és szeret, hogy segítene a célomban, ha eléggé hinnék.

Ráadásul a pénz sokszor nem boldogít, nem használ semmit. De bevallom sok pénzt akarok. Rengeteget, hogy jó célra tudjam felhasználni. Ennyire világi már a gondolkodás módom. Szeretek gondolkodni, szeretem a szellemi munkát, a tudást, az alkotást.

Most egy szomorú dolgot fogok írni.

Ha biztosan tudnám, hogy lenne stabil munkám, jó keresetem, akkor szívesen segítenék minden rászorulónak ingyen. Ebből is az látszik, hogy fontosabbnak tartom magam másoknál. Ezért sem leszek soha még csak hasonló sem, mint Jézus. Ezt a tulajdonságom utálom is nagyon.

A szeretet és hit tanításához nem kell semmi, csak lélek.

De szomorú, mert helyette is tanulok. Nem az utcán keresem a rászorulókat és mutatok nekik példát. Viszont annyi legyen mentségemre, hogy legalább igyekszem nem belerúgni másokba. Tökéletlen vagyok. Ennyi.

Úgy érzem tanulok, amíg van lehetőségem. És ez gond, hogy ezt veri belém is a világ, hogy hajtani.


Szívesen oda adnám amim van másoknak, de akkor nekem sem lenne és a világ problémája sem oldódna még meg. Ha mindenki összefogna, nem irgyelném.

2012. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező!


Attól, hogy tökéletes próbálsz lenni, miért azonosulnál az Atyával? Nem ez áll ott.


"Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak."


Ezt érti tökéletesség alatt, hogy éppúgy tegyünk jóval, mint a gonosszal is, és éppúgy álljunk az igazakhoz, mint a hamisakhoz, személyválogatás nélkűl, mint a mennyei Atya.


Miért gondolod, hogy nem cselekszi a mennyei Atyánk azokat a szabadító, gyógyító dolgokat, amit ígért Krisztus? Miből gondolod, hogy nincs Krisztusban hívő ember, ki nem cselekszi mindazokat esetleg, amit Krisztus is cselekedett? Mit tett Krisztus? Feláldozta magát, idejét másokért. Térített, gyógyított, szabadított, ördögöket űzött. Bizony, ha valaki hisz Krisztusban, cselekedHETI mindazokat az ő nevében a mennyei Atyánk által. DE!!!!


IKor12,4. "A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

5. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

6. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.

7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.

8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja."


Mert valaki nem tud gyógyítani, nem következik abból, hogy nem hiszi Krisztust. De lehet, hogy érti az írásokat, mert a lélek adta neki.


Ján3,8. "A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született."

2012. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ígyis szoktam adni pénzt, ha van nálam és kérnek, de egyáltalán nem érzem jó tettnek, sőt az van a fejemben, hogy érzelmileg zsarolnak. Egyszer adtam egy öreg néninek egy kicsit több pénzt, mert nekem már nem kellett. Boldog voltam, hogy egyszer szép napja lesz, de rá pár órára már az volt a fejmben, hogy biztos elveszik tőle, érzelmi zsarolásnak rakták csak oda stb.. Próbálok segíteni másnak, ha megkér valamiben, de úgy érzem tanulás nélkül nem megy.
2012. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!