Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták mi a véleményetek a...

Ateisták mi a véleményetek a videóról?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=Ll9LN79gB3M

Normális, nem gúnyolódó választ kérek, csak a videóval kapcsolatban, érvekkel.


2013. júl. 16. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Alig értettem belőle valamit, a bibliai idézetek vagy mik túl gyorsan mentek, el sem tudtam olvasni rendesen. Egyébként ez az egész provokáció.
2013. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha nem értetted akkor lassítsd le. Én jól tudok angolul és értettem mit beszél. Nem provokáció a videó, ha annak érezted próbáld máshonnan megközelíteni
2013. júl. 16. 17:40
 3/16 anonim válasza:
100%

Fantasztikus, rögtön megtértem tőle!!!!!


Ezt akartad olvasni, igaz?

2013. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem talált. Csupán kiváncsi voltam mit gondoltok róla.

Kérem csak értelmesek kommenteljenek!

2013. júl. 16. 18:05
 5/16 jozsko válasza:

Szerintem csak a véleményedre volt kíváncsi ami nálam annyi hogy hát szerintem hulyeség, mert vagy szerintem lehet benne valami mert.. Ez a vélemény.

UI: Sajnálom de nekem nincs kedvem majd 10 perces angol szoveget végig nézni :)

2013. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor minek válaszolsz ha nem nézted végig? te se adtál normális véleményt.
2013. júl. 16. 18:50
 7/16 anonim ***** válasza:
ugyanugy hidegen hagyott mind a tobbi magyarazkodos video
2013. júl. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

A videó elején a beteljesedett jóslakokkal érvek. Ezekkel csak az a baj,hogy kb mind magába a Bibliá teljeseted be. "Ez a Biblia azért igaz mert azt írja magáról,hogy igaz és ezért igaz."


Majd a történelmi tények. Pókember Manhattenben játszódik ami létezek -> Pókember létezik.


Majd a nagy tudományos tények.Máshol ki lett tárgyalva részletesen mennyire homályos csak belemagyarázható. (Pl. A Föld kerek de a lapos korong is kerek.) Arról meg ne is beszéljünk hány tudománytól távol álló dolgot említ amit minden magyarázás nélkül igaznak kéne venni (persze ami ilyen az metafora).


De tegyük fel a jóslatok tényleg jóslatok, a tudományos tények tényleg tudományosak. Akkor se bizonyítja Isten létét.

2013. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Rámondással nem lehet bizonyítani Isten létét,miért nem fogják föl a hívők? A hitük táplálta álmokon és a belemagyarázáskon kívűl semmi értelmes érvelés,bizonyíték. A tudomány ellenben...aki ilyen mese videóknak hitelt ad,üljön szépen vissza az iskolapadba,ismerje meg a tudományokat,a módszereket,érveket...és ha majd valami alapot megszerzett,nyugodtan meg lehet cáfolni a tudományos tényeket,érveléseket. Addog maradnak a linkek,hivatkozások dobálása minden értelem nélkül.
2013. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy máshogy bizonyítsam? Nem lehet bizonyítani, ahogy a nem-létét se, de ezek lehetnek érvek a léte mellett. Fotózzam le Istent és mutassak róla képet vagy mi?
2013. júl. 16. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!