Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Leleplezték Jézus trükkjeit 2?

Leleplezték Jézus trükkjeit 2?

Figyelt kérdés

4. Trükk (Jézus és a Kafaranumi százados)


A százados arra kérte Jézust, hogy gyógyítsa meg egy szóval a szolgáját, ki haldoklik. "Amint hitted, úgy legyen" mondta Jézus. És lám a haldokló szolga meggyógyult!


Megoldás: A százados szolgája nem haldoklott, csak gyomorrontása volt attól a kuszkusztól, amit Jézus küldött neki az előző este. Jézus tudta, hogy a gyomorrontás súlyosnak tűnő panaszokat eredményez, amit akkoriban gyakran haldoklásnak hittek. Nem kellett mást csinálnia, mint kivárni a megfelelő időt, amíg elmúlik a panasz, és Jézus éppen időben jött az áldásaival.


5. Trükk (A naimi ifjú feltámasztása)


Jézus talákozott egy síró asszonnyal, aki a fiát vitte temetőbe. Jézus megszánta, majd odament a halotthoz és azt mondta: Ifjú! Mondom neked, kelj föl! És láss csodát, a fiú felkelt!


Megoldás: Jézus beépített segítője, aki az inaszakadt beteget játszotta el 1 héttel előtte járt Naim városában és összebarátkozott a fiúval, akit a vörös sodrony nevű porral (ami nagyon népszerű volt akkoriban) tetszhalottá tett. Jézus dolga a trükkben csupán annyi volt, hogy magával vitte az ébredéshez szükséges cseppeket, melyeket az szűz vörös béka ivarnedveiből nyert, és ami írtózatosan erős szagot áraszt. Elég volt a fiú orrához cseppentenie egyet az ujjairól, és az rögtön felkelt.


6. Trükk (Jézus lecsendesíti a vihart)


Jézus egy este a Genezáret tavon csónakázott, amíg ő pihent, addig a tanítványai eveztek.(nem is rossz dolog ez a prófétaság!)

Hirtelen nagy zivatar és szél támadt, a tanítványok megijedtek és felkeltették a mestert. Jézus egy szavával lecsendesítette a vihart!


Megoldás: Jézus a mentálista képességeit használta ehhez a trükkhöz, és mint nagy mágus, az ókor mentalistája óriási repertoárból válogathatott.

Még aznap reggel hipnózist alkalmazott a tanítványainál, hogy egy megadott hangra az éljék át, mintha viharba keveredtek volna. Jézus, aki nyugodtan szunyókált a csónakban a friss levegőn, miközben a tanítványai záport és szélvihart éltek meg, amikor tőle kértek segítséget, egy csettintéssel oldotta fel őket a hipnotizációból.


Folyt köv.


Jézus trükkjei első rész:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..



2013. júl. 30. 13:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Teológus!


Jézus meghalt, te sem fogsz találkozni vele, nehogy én!

Az, hogy azzal fenyegetőzől, hogy Jézus mit fog szólni hozzá, nos, ha mégis taliznánk, és nem tetszene neki, akkor nincs humorérzéke, és ha ezért büntet, akkor nem példakép.


Egyébként nem humor, hanem a valóság, mert ő egy ókori mentalista volt, egy mágus vagy svindler.

2013. júl. 30. 21:57
 12/27 anonim ***** válasza:

#9


Igen, a Biblia elég vicces könyv.

2013. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

"és nem tetszene neki, akkor nincs humorérzéke"


....ööö- egy fostalicska, amit folytatásosan írsz, nem humor. Csak szólok, mer volt olyan gyanúm, hogy szellemesnek érzed magad, valószínű jól elviháncoltál, amíg írtad.

2013. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
43%
Ateistaként is rossz ilyeneket olvasni.Bocs de ennél még Däniken röhejes meséi is hihetőbbek.
2013. júl. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
22%

Hopp! Azért ,láttátok(olvastátok) mire ugrott a szerencsétlen? Mire reagált?

Kedves kérdező(kérdező?)! Nem azért fogsz felelni Isten színe előtt, mert neked ez a véleményed és így gondolod Jézus tevékenységét (mert rajtad kívülálló okok miatt is hiheted ezt), hanem azért, mert gúnyt űzöl belőle, másoknak hamis profétáskodsz. Nevét, szádra hiába vetted. És ez már nem a "humorérzék kategória".

2013. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
#15 Nagyot fogsz nézni.
2013. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
62%

Szia Kérdező!


Nagyon régóta él már a szívemben Jézus Krisztus és olyan tapasztalataim vannak, hogyha 100000 ilyen butaságot írsz le az sem tudja semmissé tenni. Ő változtatta meg a szívemet és adott új életet. Tudom Kinek hiszek és neki minden hatalma van arra, hogy életemet jó kezekben tartsa. Szeretem az Urat és amit írtam az nem fenyegetés volt hanem tény. Egyszer minden térd meghajol előtte még a tied is. Ez a dolog tőled és véleményedtől teljesen független. Ma még dönthetsz mellette. Ne halogasd! Ő így is szeret minden gyűlöleteddel és utálatod ellenére. Bűneiddel nem ért egyet, de téged nagyon szeret s én is keresztényként szeretlek téged. Pál apostol szívében voltak ilyen indulatok de a damaszkuszi út helyrerakta identitását. Kívánom, hogy neked is legyen ilyen találkozásod Jézus Krisztussal!


Teológus

2013. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%

Hü Teológus, ez deszép komment volt.


"Az, hogy azzal fenyegetőzől, hogy Jézus mit fog szólni hozzá"


Az orvosok sem azért hívják fel a figyelmet az AIDS veszélyeire, mert fenyegetőznek.

Ezt jól vésd az agyadba.

2013. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
40%

Sziasztok!


Köszönöm az őszinte reagálásokat. Jézus szava színigaz. A szív teljességéből szól a száj! Bár én nem fenyegetőztem sehol. Meg lehet nézni a kommentjeimben. Csak egy érdekes aspektusra hívtam fel a figyelmet a kérdező számára amikoris a Jézussal való találkozás már nem ilyen vidám lesz. Isten azonban még most is szeret benneteket és imádkozom értetek ahogy Mesteremtől tanultam.


Teológus

2013. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
63%

Mindenkinek joga, hinni, vagy nem hinni.

Sőt egyre nagyobb hír az, ki tudja megcáfolni a bibliát. Sőt egyenesen lenézni aki hisz benne. De természetesen mindent szabad, hoszexualítás, kábítószer, prosti... Ez mind elfogadott. De aki hisz a bibliban azt lassan már üldözni fogják.

Végső időket élünk, így aki ezt tudja a kérdéseden már meg se lepődik.

Csakha ott állsz előtte egy nap, azt nem mondhatod, hogy senki nem jelentette ki határozottan, hogy létezel, átverek, hiszen a többség se hit... ez már nem fog számítani.

Egy életünk van, aminek az értele, sokan nem tudják de olyan egyszerű. Belépést nyerni a mennyországba. Akkor már megvan az életfeladatunk is. Jót tenni.

A mai mondern ember aki nem hisz, apszolút nem csodálom, hogy a jövőjét kilátástalannak tartja. Mert az is számára.

http://www.youtube.com/watch?v=VjUZCdFgbfA

2013. aug. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!