Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, illetve a Biblia...

Isten, illetve a Biblia bizonyítása egyáltalán jó ötlet?

Figyelt kérdés

A kreacionisták azok akik folyton bizonygatni akarják,hogy az evolúció hamis, az ősrobbanás hamis, a Föld 6 vagy 10 ezer éves, és,hogy a Biblia úgy teljes egészében igaz.


Kértem ha sikerülne nekik, az jó lenne?


Talán a legfontosabb valami tűnne el a vallásokból,márpedig a hit. Már nem hit lenne,hanem tudás és ezáltal a világ is kifordulna saját magából. Mindenki Keresztény lenne, és ezáltal talán a próféciák sem teljesülhetnének be. Legalább is lenne néhány ami nem teljesülhet be,ha az egész világ beismerné ,hogy a Biblia igaz és megdönthetetlen.



2013. aug. 4. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem azt kellene bizonyítani, hogy Istennek igaza van.

Ezt pedig a keresztényhez méltó cselekedettel lehetne a legnormálisabban, ami a valóságban nem nagyon valósul meg. Persze ez sem bizonyítaná, hogy tényleg létezik Isten bármilyen formában.


Teljesen fölösleges erősködni, erőszakoskodni és bűnt követni el (ártani a másiknak) pl. ha nem ért velünk egyet...Semmi értelme rombolni. (persze igazságszolgáltatásra szükség van...).


Isten nem azt szeretné, hogy vakon azt gondoljuk, hogy létezik és ezt terjesszük tűzzel és vassal. Egyenes út a pokolba.


Isten bölcsességet, empátiát, szeretetet és igazságos életet vár el tőlünk.

Engem nagyon nem érdekel vallási szempontból, hogy hány éves a föld. Nem ezen múlik a hitem. Csak megvédeni szoktam magam a támadó, lekezelő, agresszív kommentektől.


Én támogatom a valós tudományt. Ami eltűri a kritikát és nem vallásként működik a pénz és hírnév miatt vagy a hibázás beismerésének nem bírása miatt.


Ki nem sz...ja le vallási szempontból, hogy hány éves a föld? Ha Istennek számít, akkor jöjjön és mondja meg.

2013. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

A középkorban már legyártották a bizonyítékokat a Biblia alátámasztására, de ezeket a felvilágosodás korában megcáfolták.

Hit addig volt, amíg rá nem jöttünk az igazságra, pl. a vallásos hisz abban, hogy a villámlás Isten haragja. Az ateista tudja, hogy azért villámlik az ég, mert az ellentétes erejű töltések összeütköznek az ionizált légszakaszban, az elektromos kisülés pedig kitágítja a levegőt.

Nem mondom azt, hogy a Biblia butaság, mert nem az. Amíg az emberek nem tudják megmagyarázni az őket körülvevő dolgokat, addig kell valami amiben hihetnek és támaszkodhatnak rá. A baj azzal van, hogy sokan még most, a XXI. Században is szívesebben hisz a mítoszokban, mint a valóságban.

2013. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem értem egyszerűen mi a baj azzal ha tudok valamit és miért jobb ha hiszek az adott dologban.Nem tök mindegy Istennek hogy én miért követem?
2013. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szeressük egymást ***** válasza:
26%
Bárcsak mindenki megtérne!:-) De a próféciák nem azért fognak beteljesedni mert előre el van rendelve hogy csak kevesen lehetnek a választottak, hanem mert Isten mindentudó. Tudja a jövőt, tudja mi van az emberek szívében, ismer mindnyájunkat. Tudja hogy 'az ember szívének gondolata gonosz az ő ifjúságától fogva'. Amiatt nem fog megtérni minden ember, mert sokan inkább szeretik a sötétséget, mint a világosságot. És így a cselekedeteik Isten szemében gonoszak. Egy hívőnek nem az számít hogy emberi divatok, vagy a társadalom, vagy akár az egész világ mit tart rossznak vagy jónak, hanem hogy Isten hogyan gondolkodik egy dologról.
2013. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan kívánhatod azt, hogy térjen meg mindenki?

Ezzel meghazudtolnád a Bibliát, azt a próféciát, hogy kevesen térnek meg Istenhez, így az egész keresztény tanítás hazugsággá változna és Isten semmivé foszlana még a Te szemedben is, mivel a hited alapja a Biblia.

Neked, mint jó kereszténynek azt kell kívánnod, hogy tobzódjon a bűn, mert ezt így jövendöli meg az írás, amelynek szentsége az igazságtartalmától függ. A pogány ateisták kívánhatják az emberiség megjavulását, ők azok, akik tehetnek is érte, de egy vallásosnak ragaszkodnia kell a Biblia szövegezéséhez és ha a bűnök eltűnnének, neki kellene azokat elkövetnie, hogy hinni tudjon a vallásában. Gonoszságot hirdettek, gonoszságot kell akarnotok, mert ha az nem lenne, a hitetek semmivé foszlana. Ha igaz az a prófécia, hogy a végítéletkor csak nagyon keveseknek sikerül az Úr kegyeit elnyerni, akkor ez ellen semmit sem tehetünk és minden javulás ez irányban a kereszténység létérdekét veszélyezteti, mert a számotokra az a jó, ha rengeteg a bűnös, hiszen ezt így jelzi a szent könyvetek, amely hazudna, ha ez nem így lenne.

Bűnpártolók!

2013. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szeressük egymást ***** válasza:
0%

Szia!:-)

Nem kívánok bűnös dolgot, csak azt amit Isten is kíván:

1Tim 2:4 Aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson.


De nem teheti meg hogy kivételezzen és lehetővé tegye Számodra vagy bárki számára hogy tudományosan bizonyítható legyen a létezése, míg másoktól meg hitet vár el. Hitet annak ad Isten, és annak jelenti ki magát, aki töredelmes és bűnbánó szívű. Az ilyen embert Isten felmagasztalja, aki pedig magát felmagasztalja, az megaláztatik.

2013. aug. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves Szeressük egymást!


"

Nem kívánok bűnös dolgot, csak azt amit Isten is kíván:

1Tim 2:4 Aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson."


Isten rögzítette az állapotokat, amikor megprófétálta őket, így a változást nem kívánhatja. Ezért Istennek akarnia kell, hogy rengeteg bűnös legyen, mert ha hazugságban maradna, akkor értelmetlen lenne a próféciákban való hit. Ha Isten nem akarná a bűnt, akkor nem prófétálta volna meg.

Ugyanez érvényes a második sorra is, mert nem akarhatja, hogy mindenki megtérjen és üdvözüljön, ha egyszer az hazuggá tenné saját próféciáját, ami ezzel ellentétes.

Természetesen ezzel azt bizonyítom, hogy a prófécia ostobaság.

2013. aug. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szeressük egymást ***** válasza:
Értem. :-) A gondolatmenetem nem értetted meg. Isten nem rögzít valamit amikor prófétál, hanem látja a jövőt, tisztábban mint ahogy mi a saját múltunkra tudunk emlékezni. Elmondja a bekövetkezendőket és tudja ki hogy fog dönteni adott szituációkban. Ezzel senkinek nem veszi el a szabadságát attól hogy jót vagy rosszat tegyen, vagy hogy hogyan döntsön adott helyzetekben, hanem csak dokumentálta előre hogy mik fognak bekövetkezni és mi lesz a vége mindennek. Tudja hogy kik az övéi, és hogy kik azok akik inkább a maguk útját választják és ahhoz akarnak ragaszkodni. Isten nem időben él, hanem örökkévalóságban. Onnan látja át az időintervallumot. Ha az időben nem tudna Isten természetfeletti módon látni, akkor az idő lenne az Isten. De az idő is egy teremtett dolog, aminek a törvényeit csak Isten tudja felfüggeszteni.
2013. aug. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez nem változtat a végeredményen.

Az igaz, hogy én hívővé válhatok, de akkor talán Neked kell ateistává lenned, mert a prófécián már nem lehet változtatni. Mit is mond? Kevés hívő lesz és rengeteg bűnös, így hát ennek be is kell következnie, hiszen megváltoztathatatlanul megprófétálja és ezzel eldönti a kérdést. Mivel semmi lehetőség nincs a prófécia megváltoztatására ez azt jelzi, hogy nem is akar mást, különben nem rögzítette volna és ezzel Isten jóváhagyását adja a bűnre és az ateizmusra.

2013. aug. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szeressük egymást ***** válasza:

Te is szabadságon vagy? :-)

Nem jó szó hogy jóváhagyja a bűnt, mert Isten nem hághathatja át az isteni igazságosság és jogosság határait azért hogy minden ateista ember megmeneküljön. Amint írtam már, hogy nem tehet különbséget hogy egyeseket hit által, másokat meg tudományos bizonyítékok segítségével ment meg. Lehetővé tette hogy senki ne vesszen el, hanem a Jézus nevében való hit által örök élete legyen, de Isten nem erőltetheti senkire rá hogy a jót válassza. Azért van hit által a megmenekülés és nem tudományos bizonyítékokból, hogy kegyelemből üdvözüljünk. Ha nem kegyelemből lenne az üdvösség, akkor nem ajándék lenne hanem jogos járandóság. De a bűnök bocsánata az nem lehet jogos járandóság, hanem előfeltétele előszöris a bűnök megbánása, és hogy legyen áldozat. Vagyis valakinek el kell szenvednie a bűnök bűntetését különben sérülne Isten jogrendje. Isten saját Fiát, Jézus Krisztust küldte el, hogy kifizesse a bűneink bűntetését a kereszten kifolyt vérével. A döntés szabadságát ránkhagyta, hogy elhisszük-e hogy Jézus meghalt és feltámadott értünk, hogy mi meghaljunk a bűnnek, és Istennek éljünk.

2013. aug. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!