Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan árt ma a világnak a...

HudsonHawk kérdése:

Hogyan árt ma a világnak a kereszténység? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a kereszténységet nem pártolók véleményére!!! A többi vallást most heygjuk.

Kérem, hogy csak a mai korban fellépő dolgokról beszéljünk. A keresztes háborút, népírtást, mást régmúlt dolgokat most hagyjuk.

Előre is köszönöm a véleményeket!!!



2013. aug. 1. 21:09
1 2 3
 1/29 Pietrosol ***** válasza:
56%

Szia!


OFF!


Azért torz a kérdés, mert a kereszténységet a vallásból, történetből ismerted meg és nem az evangéliumok magadra vételéből.

2013. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem értem mire gondolsz. Fejtsd már ki bővebben.
2013. aug. 1. 21:17
 3/29 anonim ***** válasza:
23%

Azt mondja te igen tájékozott, hogy összekevered a középkor katolikus dolgait a kereszténységgel úgy, hogy nem is tudod miről szól, mert egyszer sem vetted kezedbe a Bibliát, hogy a mocskos vádjaidnak utánajárj. Ahogy a többi... és azt hiszitek, hogy ez így tök normális, hogy nektek nem is kell utánajárni, hisz valamit tanultatok a suliban, bár a felére nem is emlékszel, de azért hozzá toldod a saját agyad kitalációit.

Naponta ír ide a te fajtádból valaki, nem te vagy az első ilyen tudatlan nagyszájú, ne aggódj. Szerintem konferenciát kéne már csinálnotok, és akkor ott ezt a sok baromságot, amit kitaláltok, át tudnátok rendesen beszélni, majd le is hugyozhatnátok egy keresztet annak jeléül, hogy tudja már ez az aljas kereszténység, hogy hol a helye, aztán ezt adjátok ki könyvben is.

2013. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Pietrosol ***** válasza:
55%
Arról beszélek, hogy különbséget kell tudni tenni a történeti kerszténység (klérus, vallás) és az evangéliumi kereszténység között. Az előbbi a tettekben követelte a kereszténységet, miközben maga farizeus módon a saját követeléseit rúgta fel. Az evangélimi keresztény viszont a saját létezésének gyökereit világítja át az evangéliumok tükrében.
2013. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de a kérdésből nem derül ki, a kedves kérdező álláspontja. Senkit és semmit nem vádolt meg. Csak megjegyezte, hogy miről ne beszéljünk. Nem feltétlen gondolja, a kérdés alapján, hogy a kereszténység káros vagy bármi kísérti a mùltjábòl.

A kérdés, hogy mit gondulunk, mi benne a káros. Szerintem semmi, mert a kedves Pietrosol felhasználò jòl leírta, hogy miért. Lehet a szaladò, kegyetlen és önpusztítò világot visszafogná kicsit. De ez nem is baj...

2013. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Pietrosol ***** válasza:
60%

Lost in the Darkness (R.I.P.)!


Csak a kerszténység alapját szerettem volna tisztázni. Egyébként hogyne foglalt volna állást a kérdező, hiszen hogyan árthatna bárminek az a "tevékenység", amely egyetlen célja a lét tisztaságának az elérése, amit ember önmagán kezd?


Ha a "világ" igaz, akkor annak a tisztánlátás elől nincs hova menekülnie, tehát nem árt annak a tisztaság. Ha a világ nem igaz, akkor annak a tisztánlátás nem árt, hanem éppen használ.

2013. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Először is egyet értek pietrosollal,DE ez a keresztémnység elméleti része.Tényleg tök szép,meg minden,de lássuk be:A kommunizmusnak is tök szép volt az elméleti változata (mármint a szín tiszta marxizmusnak,nem a már betegesen eltávolodott maoizmus,meg sztálinizmus,trockijizmus...)Van egy tök szép,szabadságtól,egyenrangúságtól,és empátiától tocsogó világ,és pénz nélkül,egymás feltétlen szeretete és munkára készsége tartja fenn az egészet...Hát persze...Na de mi volt a gyakorlatban?Titkosrendőrség,lehalgatás,diktatúra,cenzúra,propaganda,népírtás,embertelenségek,deportáció.



A kereszténység is ilyen.Elméleti alapjai tényleg tök szépek,de a gyakorlatban már inkább csak egy állandó mércén tartja az embereket,és előjön a rengeteg hátránya.


-Az emberek előítélete,és mások kategórikus elítélése

-A homályos igeszakaszoknál a csoportokon belüli összetűzések

-a félreértelmezett igeszakaszokból elkövetett nem helyes cselekedetek (hogy tárgyilagos legyek ez akár lehet gyilkosság is, vagy akár tudományhátráltatás is,ami még napjainkban is tart.)


Szóval a gyakorlatban akárm,ennyire nem tetszik,vannak kártékony tulajdonságai a kereszténységnek.


Ha megmaradtunk volna bronzkori életvitelünknél,ahol a család,a kis közösség,és a mezőgazdaság teszi ki életünket,biztos tök hasznos könyv lenne,de a modern időkben már csak akadályoz,mert hát olyan kérdések elé kerültünk mint eutanázia,abortusz,génmanipuláció,őssejtkutatás,természettudományos kérdések,és hát ezt a könyvet nem erre tervezték...

2013. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
38%

A kereszténység sehogy, rengeteg keresztény alapítvány van aki segít szegényen, hajléktalanon, vért ad, önkéntesen dolgozik, csak ezeket valamiért nem veszik észre...


Viszont a Pápa igazán eladhatná azt a sok aranyat mert a mennyben kitörölheti a fenekét vele, már bocsánat, de a Pápa úgy ferdíti a Bibliát hogy az már szinusz függvény lesz. Mindenki kiváncsi hogy mit mond a Pápa a melegekről, de hogy a Biblia mit, az már nem érdekes!

2013. aug. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Angolul:

https://www.youtube.com/watch?v=_cN6F6ztceA&list=FLGjLBvg8de..


Ez mondjuk a 3. világbeli ténykedésükről szól...

2013. aug. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem voltam érthető. Én keresztény vagyok és vallom a Bibliát. Azoknak a véleményére lennék kiváncsi akik vallásellenesek/ateisták/más vallásúak.


Azért írtam, hogy a múltat hagyjuk mert legtöbbször ez jön elő, ha a kereszténység rossz dolgai kerülnek szóba. Tudom, hogy a "kaotikus" egyház nem egyenlő a kereszténységgel. Ellenben sokan az átlagkeresztények nyakába akarják varni a régi bűnöket is.

2013. aug. 2. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!