Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért könnyebb Istenben hinni?

LowriderGirl kérdése:

Miért könnyebb Istenben hinni?

Figyelt kérdés
Kedves vallásosok, akik úgy hiszik, Isten teremtette a világot. Van egy barátom, aki vallásos, de igencsak érdekli a tudomány világa is, egyszer azt mondta, hogy emiatt sokszor nehéz megtartania a hitét. Elismeri a fizika minden törvényét, nem tudja elképzelni, hogy az univerzum "csak úgy magától" teremtődött, ezért azt gondolja, hogy Isten teremtette azt. Aki hasonlóan van ezzel, miért könnyebb abban hinni, hogy Isten alapvetően volt, mint hogy univerzum alapvetően volt?

2013. aug. 12. 02:14
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
Miért Isten megszabhatná? Nehogy magadra haragítsd a túdosokat! :-D
2013. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
Ez már az elején megfogalmozódott bennem csak nem írtam le Neked eddig, hogy ha a barátodnak megingatja a tudomány a hitét, akkor szerintem az még nem biztos hogy hit, hanem lehet hogy csak valami homályos vallásosság. A hit az egy megdönthetetlen meggyőződés. Ha ilyen gyenge hogy a természettudománytól remegnek a lábai akkor az lehet hogy halott hit. Az élő hitnek cselekedetei vannak.
2013. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
10%
Gyógyíthatatlan őrültség?
2013. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
37%

És azt minek neveznéd, amikor mások akarják meghatározni, megmondani, mi is a boldogság?

Mert te nem tudtál válaszolni a kérdésemre, csak idéztél valakit, akit bölcsnek hiszel.

2013. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
54%
A természettudomány spekulatív meséire gondoltam. ;-)
2013. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

Azért, mert igazat adok neki. A boldogság egy állapot, amely csakis az egyéntől függ.

Egyébként én egyáltalán nem akarok mindig boldog lenni.

Szeretem az adrenalint igénylő kihívásokat, szeretek fáradt lenni, komoly megterhelés után, bírom az éhséget, akár napokig nem eszek semmit, (a szomjúságot kevésbé). Ha szomorkodtam életemben, megvolt rá az okom és egy cseppet sem bánom.

Örülni, nevetni jó dolog, de ha meg kell húzni a nadrágszíjat, az sem lemondás, mert nem túlságosan érdekel.

Mi a fontos számodra, Te döntöd el és akár boldog, akár megelégedett is simán lehetsz olyan körülmények között, amit más negatívan élne meg.

2013. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
58%

A természettudomány meséi...

Bocsáss meg, de Te éles eszed ellenére tanulatlan vagy?

2013. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

A természettudomány módszertana a kételkedésre épül.

Csak azt fogadja el, ami bizonyítható, ezért racionális.

Nem ezt nevezném mesének, talán inkább fordítva áll a helyzet, nem gondolod?

2013. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
56%

"Az igazság az, hogy önmagunkat sem ismerjük igazán! Miért vannak vágyaink, és miért érezzük úgy, hogy ezeket be kell teljesítenünk? Mi lesz, ha megtagadjuk őket?"


Ez csak filozófia, a tudás elkerülése. Nagyon is tudjuk, miért vannak vágyaink, miért érzünk, stb. Az, hogy te ezt nem tudod, a te egyéni problémád.

És az értelmes tervező (ne kerülgesd: a te keresztény istened) azért nem magyarázat semmire, mert neki is kezdete kell, hogy legyen. Egy jóval bonyolultabb kezdete, mert ő még az univerzumnál is bonyolultabb kell, hogy legyen.


"A boldogságod mértékét is le tudnád írni Tzolkó?

Vagy annak már nincs mértékegysége? Na és mi van, ha én nem is hiszem, hogy te boldog vagy? Bizonyítékot akarok!"


Idiot. A boldogság kimutatható gépekkel, az agyadat (feltételezzük, hogy van) vizsgálva.


"Az ősrobbanás egy materialista irányultságú szubjektív tévelygés, amivel az ateista tudósok erőltetik rá más emberekre a világmagyarázatukat."


Bizonyára okosabb és bölcsebb vagy a világ legintelligensebb tudósainál. Nem, hazug vagy és nem fogadod el a tényeket, mert nem egyezik a téveszmékkel, amiket valóságnak hiszel.


"ha ellentmondanak a buta hívők akkor jön az érzelmileg túlfűtött vita.:-D"


Mert érvek nélkül materialista vacaknak nevezitek, és ezzel azt hiszitek, hogy ütitek az összes tudós érveit és tudását.


"Hatalmas tudású nagyon okos szuper intelligens emberek elmélkedése a múltról."


Biztos barlanglakó drogosok és skizofrének írták le az igazságot...


"Nekem pedig megdönthetetlen, elismerem hogy szubjektív bizonyítékom van róla hogy a Biblia igaz, Jézus él"


A végső bizonyíték, hogy agymosott, birka idiot vagy. Jézus sohasem létezett. És minden tulajdonságában osztozik Krisnával, Ozirisszel, Dionüszosszal és még 2 tucat istenséggel. Nézz utána.


"A hit az egy megdönthetetlen meggyőződés."


A hit hit. Minden bizonyíték nélküli, belemagyarázó vak hit, egy téveszme. Elmebaj, semmi több. Memetikus betegség.


"És azt minek neveznéd, amikor mások akarják meghatározni, megmondani, mi is a boldogság?"


De ez filozófia könyörgöm, mi köze van a tudományhoz, a tudáshoz?


"A természettudomány spekulatív meséire gondoltam."


Te tényleg ennyire károsult vagy? A pedofil klérusodnak vannak spekulatív meséi a tudománynak feltételezései és tényei vannak.

2013. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
Megjött a bölcsész lőn világosság.:-)
2013. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!