Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért könnyebb Istenben hinni?

LowriderGirl kérdése:

Miért könnyebb Istenben hinni?

Figyelt kérdés
Kedves vallásosok, akik úgy hiszik, Isten teremtette a világot. Van egy barátom, aki vallásos, de igencsak érdekli a tudomány világa is, egyszer azt mondta, hogy emiatt sokszor nehéz megtartania a hitét. Elismeri a fizika minden törvényét, nem tudja elképzelni, hogy az univerzum "csak úgy magától" teremtődött, ezért azt gondolja, hogy Isten teremtette azt. Aki hasonlóan van ezzel, miért könnyebb abban hinni, hogy Isten alapvetően volt, mint hogy univerzum alapvetően volt?

2013. aug. 12. 02:14
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

Egy kis megvilágosodás mindenkire ráfér, Terád különösen, de ez csak akkor lehetséges, ha hajlandó vagy valamit tanulni.

Őszintén szólva nem vagyok az egyszerű észjárás ellen, továbbá az információk, aminek birtokába kerülhetünk, sok szempontból csoportosíthatók.

Egy biológia professzor lehet teljesen járatlan a szobafestés, vagy az asztalosság rejtelmeiben, egy mesterember fogásai is igényelnek remek észbeli képességet és a szórakozott professzor esete viccek témája, amint kiragadva környezetéből, teljesen ostobán viselkedik, ezért nem ajánlatos számára szobafestésről vitáznia, de ez viszont sem értelmes.

Sutor ne ultra crepidam.

2013. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:

Kedves 39-es válaszoló!


Köszönöm a véleményed, nem is akarom, és nem is tudnám megmásítani, csak annyiban "kötnék bele", hogy a tudományokhoz képest a vallás maga a szubjektivitás, hiszen míg a tudósoknak igenis vannak bizonyítékaik, pl. arra, hogy az univerzum tágul (ez tény, nem pedig vélemény), addig a hívőknek csak a saját hitük ad meggyőződést. Aki hisz benne, annak ez nyilván elég, nincs is ezzel semmi gond, egyszerűen csak nekem túl gyenge lábakon áll. Bármire rá lehet fogni, hogy Isten akarata, ami nem magyarázható mással, és még csak megcáfolni sem tudják, hiszen nincs bizonyíték, amit cáfoljanak.

A vallás sokkal inkább a múltból táplálkozik, mint a tudomány. A dolgokat meg tudod mérni, vizsgálni, az adatokból következtethetsz a múltjukra, Isten ellenben inkább csak hihető, nem tapasztalható.

2013. aug. 14. 15:11
 53/59 anonim ***** válasza:
26%
Isten akkor tapasztalható meg amikor az Atya kijelenti a Fiút valakinek. Mindenkit megakar szólítani Isten. Hozzád is szólt már szerintem, meg az itt fórumozgatókhoz is valószínű. Aki nem fogadja el Isten beszédeit az megveti Istent, és felelőségre lesz vonva az utolsó napon mert a bűneiben marad.
2013. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nekünk más fogalmaink vannak az atya és a fiú szóra. Nem tudom, mit tekintesz Isten beszédének, talán a Bibliát? Hm, nem igazán korrekt leírás.

Aztán ez a kommented egyfajta fenyegetés? Olyan, mint Al Capone visszautasíthatatlan ajánlata? Olyan keresztapa stílusban? Ha létezne ilyen Isten, mint amiben hiszel, én akkor sem kérnék belőle, annál jobb ember vagyok, bár elismerem, hogy cseppet sem tökéletes, sőt, sok hibám van, amit igyekszem csökkenteni.

Olyan Isten jöhetne nálam csak számításba, aki nem pusztít, nem fenyeget, nem öldököl.

Ha csak egyetlen apró kisgyerek halálához is hozzájárult valaha is, méltó a megvetésre.

2013. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Ez nem akart fenyegetés lenni. Éppenséggel Isten fel szeretné emelni az embereket a bukásból mert arra van szükségük. Nincs az embereknek hatalmuk a sorsuk felett, Isten nélkül eleve fenyegetett állapotban van mindenki. Nincs más választásunk mint segítségül hívni Jézus Krisztus nevét.
2013. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

Tudod, ha véletlenül végítéletkor azok közé kerülnék, akik átjutnak a rostán, akkor átállnék a másik táborba, nem tartanék igényt az örök életre.

Nem egyedi eset ez, régen is így működtek a dolgok. Az eretnekek égetése csak növelte a számukat, mert sokan éppen ezért utálták meg a vallásukat és azt mondták, ez nem nekem való, bármi mást, csak ezt ne.

Nekem sem tetszik ez a nagy bosszúállás, még szerencse, hogy nem valóság, de ha az lenne sem szeretnék azon az oldalon állni, amelyik ezt véghezviszi.

2013. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
Az a tragikomikum az érvedben hogy Isten azért engedi meg az emberiség történelmét 'beteljesedni', hogy bebizonyítsa a mennyei lények előtt és minden Istent szerető teremtménynek hogy a sátán a bukott angyalaival, illetve az Isten szavát megvető emberek is méltók arra az ítéletre ami vár rájuk. Ugyanis az Isten Fiát elutasító emberiség a nem olyan távoli jövőben az antikrisztust fogja imádni. Akit Isten Igéje 'törvénytaposónak', 'bűn emberének', 'veszedelem fiának' nevez. Ennélfogva szerintem a megmenekülő emberek senkit nem fognak megsiratni. Mert a leghátsó természete Jézus Krisztus elutasításának az hogy inkább szeretik a bűnt, a törvénytelenséget mint Istent. Vagy a bűn szeretik az emberek, vagy Jézust. Isten bölcsebb az embereknél. Feltárja majd hogy nincs pártatlan ember.
2013. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Sokkal szimpatikusabb lenne Isten, ha nagy szeretetében nem megölni akarná az embereket, hanem megnevelni, jobbá tenni.

Ha majd ilyen eszméket hirdetsz, akkor szólj, hátha tetszik...

2013. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
35%

Isten már azzal is nevel valakit, hogy ha hallja az igazságot az nem simogatja a buksiját hanem fáj neki.Tehetne minden ember fejére kantárt hogy azzal szorítsa őket magához, de ez nem az Ő stílusa.:-)

Szinte mindenki megkapja a lehetőséget a rövidke életében hogy hallja az igazságot, aztán vagy megbecsüli azt vagy nem. Van aki tudatosan rugdallózik Isten ellen, van akit csak sodor magával a hazugság ereje és a bűn, de nincs tisztában a helyzetével és a végállomással.

2013. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!