Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az a civilizáció amely elutasí...

Az a civilizáció amely elutasít egy felsőbb értelem létezését, már nem áll messze a kipusztulástól?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 16:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

A civilizáció polgárosodás, nem? Szerintem nem hátráltatja most a tudományt, de volt egy idő, amikor azt, aki azt merészelte MONDANI, hogy, "talán, esetleg, ömmm.. Még akár az is lehetséges lehet, hogy a föld gömb alakú..." Azt égették mint a boszorkányt.

Mostmár a civilizációhoz az is hozzá tartozik, hogy mindenki abban hisz, amiben akar. Legalábbis így hallottam..

2013. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Mi jogosít fel arra,hogy meghatározd ki a civilizált? Nem elhiszem,hogy nem tetszik az emó meg goth stílus de ez olyan mint a himlő majd kinövik. Feltételezem, te tudod milyen volt az élet 17-1800 között.

2013. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:37

"Végül is igen, minden civilizáció, amelyik elutasítja egy felsőbb értelem létezését az nem fog örökké megmaradni, kezdete és vége van."

Mert amelyik nem utasítja el, az örökké fennmarad? Vajon hány ókori civilizáció tűnt el és azok közül hány épült materializmusra vagy ateizmusra?

2013. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hány olyan civilizációt ismersz, amelyik elutasított "egy" felsőbb értelmet?


Idáig rengeteg civilizáció létezett, a többségük már kipusztult. Kivétel nélkül mind hittek egy felsőbb értelemben.


Ez volt az emberiség gyerekkora.

Most már azért az értelmesebb emberek kezdenek kinőni a mesékből.

Neked még nem kell - tudod, ma már nem égetnek meg azért sem, ha egy neked tetsző dologban hiszel.

2013. aug. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 lowriderGirl ***** válasza:
100%

Nos én nem mondanám, hogy a Napóleon kori időkben a mainál civilizáltabbak lettek volna az emberek... Minden változott, fejlődött azóta, nyitottabb a világ, az emberek, mások a benyomások, a szokások, a szükségletek, több a lehetőség. Szerintem pont ez a civilizáltság, hogy ha te goth akarsz lenni, akkor megteheted, és nem vetnek máglyára emiatt.


A kérdésed egyébként érdekes, miből gondolod, hogy így van? Írták már előttem, de valóban, több civilizáció létezett a történelem folyamán, és a felsőbb halatom elismerése ellenére is kipusztultak...

A másik oldalról, véleményem szerint egy olyan társadalom, ami elutasítja a felsőbb értelem létezését, messzebb áll a kipusztulástól, ugyanis nem az istenétől várja a megoldásokat, hanem ő maga kutatja azokat. (Példának okáért, logikusabbnak hangzik tudománnyal gyógymódot keresni egy betegségre, mint imádkozni érte.)

2013. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Lebannen ***** válasza:
Itt látható egy nagyon jó példa az emberek programozására.Azon vitatkozunk,ki a civilizáltabb.Azt viszont senki nem kérdőjelezi meg,hogy a civilizáltság lenne valóban a cél.Vajon a civilizált ember a teremtés koronája,avagy az evolúció csúcsa?Persze,hiszen ezt sulykolják már gyerekkorunk óta.És egyáltalán,mi az abszolút civilizált?
2013. aug. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ezek jó meghatározások:

[link]

A mezőgazdasági és ipari civilizációk után küszöbön az információs civilizáció, ezentúl az dominál.

Arról a felsőbb értelemről is kellene bővebb információ, hogy meghatározó szerepe lehessen, mert különben ez a fajta gondolkodásmód, filozófia áll a kipusztulás szélén.

2013. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező,ez akkora baromság volt tőled ,hogy szinte már megbolygatja azt anyag - antianyag arányát és elpusztul az univerzum...


Ugye nem mondod komolyan,hogy az 1800-1700 évek jelentették a fénykort?Na de hogy ne csak vádaskodjak,kritizáljak és oltsak,érveket is hozok fel.


Kezdjük:


Az 1800-as években lényegében egész nyugaton (Nyugat Európa és Egész Amerika)rabszolgatartáson alapuló társadalmat épített ki magának.

Gondolom hallottál már a 1776-os Amerikai polgárháborúról.Na ott is Dél ment északnak,ugyanis egy rabszolgatartó társadalom kiépítését célozták meg,tehát részben a rabszolgatartás itt egész háborúk törtek ki.

Az olyanokról ne is beszéljünk mint hogy hatalmas tengerjáró hakjókra több ezer négert hurcoltak fel,és teljesen legálisan amerikába vitték őket,ahol éhbérért egész nap gyapotot szedettek velük a földeken,vagy épp a cukornád kközt izzadtak a 30 fokban...Fűszerezi a sztorit hogy eközben verhették őket,ha épp nőnemű volt az illető akkor nemi erőszak is játszott,és az olyan krítériumok mint hogy valaki csak 10 éves kor után kötelezhető munkára,még nem léteztek.A 6 évesnek is simán kezébe nyomták a sarlót,azt induljon a földekre.


És ezzel eljutottunk az újkornak egy másik ínyencségéhez:A gyermekmunkához.


Tudod,manapság már igencsak elkényesztetettnek mondható mindenki.Mindenkinek nagy valószínűséggel volt ágya,nem éheztették gyermekkorában,és nem kellett tervszerűen dolgoznia,max besegíteni a háztartásban esetleg aratáskor,vetéskor.


Na a kora és közép újkorban (amit te annyira civilizáltnak vélsz kérdező) a gyerekek közt nem volt csodaszámbamenő,ha már négy éves korában kezébe nyomták a csákányt és irány a bánya (angoloknál ez nagyon elterjedt volt).

Az 1700-as,1800-as években Kubában meg hasonló területeken konkrétan tenyésztették az új munkaerőt,ugyanis egy idő után már nem tudtak több afrikait elrabolni szülőhazájukból.

A nőknél el is terjedt a házilagos abortusz minden lehetséges megoldása,mert egyszerűen nem akarták gyermeküket ilyen életre kárhoztatni.

Mondanom se kell hogy olyanok mint öngyilkosságok, már rég közismert tettek voltak...


De a reneszánsz kecsegtet még mással is.Kedvencem például a 18-19 századi angliában elterjedt prostitúció volt.

Képzeld el hogy nagyjából minden 2-3 lány (természetesen 14 év alatti) prustitúciót kellett vállalnia hogy egyáltalán pénzhez jusson a családja,mert hát tudod,az olyan dolgok mint munkanélküli segély nem igazán léteztek az akkori angliában.


(A munkanélküli segély is csak azt 1930-as években jött létre,de te szerinted a huszadik század maga a fertő,és a nagyon is kulturált közép újkor a fejlett morálisan...)


Na már csak egy kérdésem van:Még mindig olyan fsza közép újkor?


Ha akarod még sorolom a fontosabb ismérveit ennek az igen csak "erkölcsös" korszaknak...


(különben se történész,se bölcsész nem vagyok.Pusztán csak tanultam általános történelmet)

2013. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%

Á,bocsánat...Na ez tényleg egy nagy baromság volt.1775-től az amerikai szabadságharc volt...

Én a 1861-es polgárháborúra gondoltam...


Bocs,a kettő dátumot mindig keverem.


Na de ez is érdekes ,mert az 1775 ös A.függetlenségi háború is pont a te nagyon civilizált korodban tört ki...


Különben előző kommentemben nem csak hogy elszúrtam az eseményt de még a dátumot is.Remélem mindenkinek tiszta a javítás után mit írtam...

2013. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
95%

Elnézve, hogy azon országok, ahol nem diktatúra irtotta ki a hitet, hanem a fejlődés: ott sokkal kevesebb a bűncselekmény, toleránsabbak, békésebbek és termékenyebbek az emberek, minden tekintetben jobbak. Már csak az USA biblia-öve és az északi rész külömbsége is megcáfol téged, kérdező: a biblia-övben több a bűntény, a gyűlöletbűncselekmény, hajléktalan, tiniterhesség és válás.


Az istentelen ember erkölcsösebb és intellogensebb, mint az istenfélő.


Idióta vagy kérdező.


Ha tetszik a múlt, ne a jelent ostorozd és ne tegyél úgy, mi ntha csak gótok meg emók lennének a Föld felszínén. És mi a keresztényi, szeretetteljes bajod az ő létezésükkel?


Amúgy ha szerinted nem hátráltatta a tudományt a tudósok évszázadokon át tartó üldözése, akkor ennyit erről.

2013. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!