Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennétek a helyemben, mit...

Mit tennétek a helyemben, mit csinálnátok a szüleitekkel ez esetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim elég fanatikusan vallásosak. Már kicsi korom óta próbálják belém erőltetni a vallásosságot, sosem volt bele szólásom abba, hogy akarok-e templomba járni, imádkozni meg konfirmálni. Egyszerűen kötelezővé tették és nem tűrtek ellentmondást.

Most már felnőtt vagyok és mostmár jobban ki merem mutatni, hogy engem nem érdekel dolog, de direkt bűntudatot keltenek bennem ez miatt. Már nyilván nem tudnak rám parancsolni, de ők is tudják, hogy ebből ki akarok maradni és nem képesek felfogni, nem fogadják el, hogy én nem olyan életet akarok élni mint ők. Én sosem ítéltem el őket, pedig nagyon hajmeresztő dolgokat szoktak mondani ha felvetek valami tudományosabb témát.

Az a baj, hogy egyébként én nagyon szeretem őket, de ők meg nem tudnak engem így elfogadni. Szívesen a szemükbe mondanám, hogy lehet az a szkepticizmusom oka, hogy tulajdonképpen rámerőszakolták a dolgot. A templomban sosem éreztem jól magam, és bár nem tagadom Isten létét, már egyenesen én érzem cikinek, hogy befogják a fülüket, ha az evolúció szóba kerül vagy ha valami rossz éri őket, akkor azt mondják, hogy megérdemlik, mert Isten akarta így. És mikor elmondom erről a véleményemet, akkor leordítanak. Egyenesen rettegnek minden ilyen témától. Apámmal múltkor már komoly veszekedés tört ki ez miatt és akkor tudatosult bennem, hogy vallása fontosabb, mint a gyereke. Egész életemben minta gyerek voltam, tanultam, szó nélkül engedelmeskedtem nekik, szóval nem lehetne rám panaszuk mégis a fejemhez vágják, hogy csalódás vagyok nekik. A vaskalaposságuk miatt egyébként nagyon sokáig szinte ember fóbiám volt, olyan szinten voltam félénk és visszahúzódó, mert mindig azt várták tőlem, hogy otthon üljek. Még középiskolában is szigorúan ellenőrizték, hogy mit olvasok és miket nézek. Mikor egyik barátom kölcsön adta nekem a Harry Potter egyik kötetét...hát még visszagondolni is borzalmas, hogy mit kaptam érte ( nem bántottak, de sikerült elérniük, hogy két napig folyamatosan csak sírtam)

Sosem foglalkoztak azzal, hogy mi nekem a jó még ha jót akartak is, sajnos csak rosszul sült el a dolog. Nem ateista vagyok, egyszerűen csak nem érdekel a dolog olyan szinten, mint őket.

Mit kellene tennem, hogy elfogadják? Vagy az ilyeneknél már mindegy és hagyjam rájuk?

Nem akarom, hogy ez miatt tönkre menjen a kapcsolatunk,de félek, hogy ki fog derülni fontosabb nekik a Biblia, mint én.



2013. aug. 20. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudnál tenni? Az ilyen emberek betonból építenek dobozt az elméjükbe, és csak a dobozon belül lévő dolgokat hajlandóak elismerni, csak azokról akarnak beszélni, csak azokat hirdetik, stb.


Ha ők a szeretetet olyan feltételhez kötik, ami neked szenvedést, nehézséget okoz, az nem szeretet. Sajnos.


Igenis fel kell készülnöd arra, hogy megromolhat a kapcsolatod velük. Nem elkeseríteni akarlak, de van olyan ismerősöm, akit kitagadott az egyedülálló anyja, mert házasságon kívül feküdt le a barátnőjével. Ebbe került neki az, hogy élni tudja az életét. Sajnos van ilyen, a szülők is képesek eltorzult elmével rendelkezni.


Szerintem csináld azt, hogy a lehető leggyorsabban megpróbálsz önállósodni.

2013. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell neked vitába szállni velük? Vagy olyasmit szóba hozni, amiről tudod, hogy nekik más a véleményük, mint neked?Nem fogod tudni megváltoztatni őket. Neked kell megtalálni azt a középutat, hogy mint szülőkkel , tartsd a kapcsolatot, de ne legyen köztetek vita a világnézetetek miatt.
2013. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem elkerülni az olyan témákat, ami sérti a lelküket, csak az a baj, hogy néha teljesen spontán alakulnak ki, nekem meg kicsúszik a számon a véleményem...és akkor kitör a háború. Tudatosan én nem szoktam ilyen témákat felhozni.
2013. aug. 20. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Állítsd őket válaszút elé, vagy megromlik a kapcsolat, vagy ha találkoztok kerülitek a témát(kölcsönösen), ha valaki felhozza akkor pl azt mondjátok hogy ananász, és abbahagyja.

Ha arra a kis időre nem képesek kontrollálni magukat akkor nem érdemlik meg, hogy a gyermekük légy.

2013. aug. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy ez így durva lesz, de mond meg nekik, hogy vagy a Bibliát és a vallást választják vagy téged, mert, ha nem téged választanak, akkor az első adandó alkalommal el fogsz menni és sohasem jössz vissza. Ha még ekkor is a vallást választják, akkor legalább megtudod, hogy milyen emberek is ők...
2013. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Az ő szemszögükből csak jót akarnak neked, nem rosszat. Ezt nem sikerül elérniük, mert nem tudjátok megbeszélni a dolgokat. Harry Potter könyvre miért nem mondtad, hogy az csak könyv, kitaláció, és te tudod, hogy a mágia vagy kamu vagy a sátán műve, szenvedést hoz, így sosem foglalkoznál vele. Ez csak egy szórakoztató, kitalált világban játszódó cselekmény, te tudod, hogy a valóság más.

Legközelebb valami hasonlót mondj: nem tagadod az ő világképük, vallásuk egyetlen elemét sem, pusztán azt állítod, hogy az általuk kifogásolt cselekedeted nem áll azzal ellentétben.

Egyébként miért tiltották a barátkozást? Féltek, hogy rossz hatással lesznek rád. Sajnos túlzásba vitték és kontraproduktívak voltak.

Ha megkéred őket, hogy először hallgassanak téged csendben végig, elmondod ezt nekik, és hozzáteszed, hogy a harag, veszekedés nem tetszik Istennek, úgyhogy nyugotan beszéljétek meg a dolgokat, akkor gyaníthatóan megpróbálnak nyugodtan válaszolni.

A templomban miért érzed rosszul magad? A szüleid miatt? Ha igen, az nem Isten hibája.

Ha valami olyan dolog miatt, amit nem értesz, írhatsz priviben, megpróbálom elmondani.


Ne tedd ki őket annak, hogy válaszút elé állítod őket. Nyilván nagyon szeretnek téged és Istent is, a választás számukra hatalmas gyötredelem volna. Jót akartak neked, azért akartak kerszténynek nevezni, de a túlzott erőltetés kontraproduktív.

2013. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerek valakit, aki hasonló családi háttérrel rendelkezett, "fanatikus" vallásos szüleivel konfliktusba került, és ezzel inkább eltávolították a kereszténységtől, nem pedig visszatérítették.

Nagyvilági, lázadó, szabadosan élő ember lett. Azután találkozott Jézussal, és megváltozott az élete. Mert ekkor rájött, hogy Jézus nem egy olyan személy, aki dogmákkal, kötelező templombajárással és borzasztó fenyegetésekkel akarja magához téríteni, hanem egyszerűen a szeretetével hívja, aminek a kiérdemléséhez nem kell semmit tennie, egyszerűen csak VAN. Amikor ezzel a feltétel nélküli szeretettel találkozott, el kellett döntenie, hogy elfordul-e tőle és nem törődik vele, vagy elfogadja és megragadja.

Az utóbbi mellett döntött, és azóta soha nem bánta meg. Jézus nem erőltetett rá nehéz szabályokat, de a szívét megváltoztatta, és attól fogva nem is értette, régebben miért kívánt részt venni azokban a dolgokban, amelyek most már pazarlásnak, önpusztításnak és hiábavalóságnak tűntek. Rájött, hogy Jézus mennyire más, mint az a vallás, amit annyira megutáltattak vele a szülei. Aztán, amikor a szülei ezt az új örömét és hitét is hasonlóan ellenségesen fogadták, mint amikor lázadó volt, akkor rájött arra is, hogy ők egy kiüresedett intézménynek a szolgái, és nem az igazi Jézusnak. Megértette, hogy miért nem volt egyáltalán vonzó neki az az életforma, amit a szülei képviseltek és amire őt is kényszeríteni akarták.


Hálát adott Istennek, hogy Ő nem engedte, hogy átessen a ló túlsó oldalára, és a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntse. Hogy az emlékezetes találkozáskor rádöbbentette arra, hogy nem azért nem működött az, amit a szülei kínáltak neki, mert Jézus nem működik, hanem mert nem az igazi Jézust hirdették neki azon a helyen.


Ezért én azt mondom: teljesen megértem az érzéseidet, valóban nagyon kellemetlen ez a helyzet, amit leírtál. De a tanácsom az, hogy ne engedj annak a gondolatnak, hogy ha ez az egész ilyen visszataszító, akkor inkább nem kérsz Istenből sem. Kérjed tőle, hogy hadd találkozz az igazi Jézussal. Keresd Őt, és meg fogod találni. Ő sokkal több, mint templombajárás, imádkozás, vallásosság. Ő maga a Szeretet, és aki nem szeret, az nem ismerte meg Őt.

2013. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!