Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy nem veszi észre az...

Hogy nem veszi észre az emberek nagy többsége, hogy a hit az csak hit? Nem valóság.

Figyelt kérdés

Utálom, amikor alaptalanul állítanak mindenféle marhaságokat.

Ha valaki úgy él, hogy másoknak nem árt, rossz ember nem lehet, ez a felfogásom, de ne hülyítsék már magukat mindenféle irányzatokkal, nevetséges az egész.


2013. aug. 24. 18:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Ezért vagyok én ateista! Addig engem nem zavar amíg engem kihagynak a hittérítésből. Ez olyan mint a lottó, azzal sem játszik mindenki de vannak akik attól várják a megváltást, és pár ember meg is találja. Hogy a valóságban vagy csak fejben azt nem tudom.
2013. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 rajcziz ***** válasza:
66%

Kedves kérdező!


Szerinted akkor a valóság egy és teljesen objektív? Szerintem ugyanis mindenkinek megvan a maga kis valósága. Persze, egyes pontokban nem tér el az emberek valósága, de apróbb részletekben tökéletes ellentétei lehetnek egymásnak. Szóval ahogy te mellőzöd a hitet az életedből, és így alakítod ki a saját világnézetedet, mások a hittel teszik ugyanezt.

Lehet, hogy egy vallásos állítása szembemegy a te valóságoddal, de az övével nem.


"Ha valaki úgy él, hogy másoknak nem árt, rossz ember nem lehet, ez a felfogásom, de ne hülyítsék már magukat mindenféle irányzatokkal, nevetséges az egész."

Ez tipikusan az a mondat, ahol a "de" utáni rész semmissé teszi a "de" előtti részt.

2013. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező.


A valódi élő hit, nem hiszékenységen hanem szilárd meggyőződésen alapszik. Mivel amit szabad szemmel nem láthatunk de tudjuk, hogy van, azt hitnek nevezzük, és az épp oly valóságos, mint ahogy látunk dolgokat és tudjuk, hogy vannak.

ezért is mondja a biblia a hitről, hogy a nem látható valóságokról való meggyőződés a hit.

Más részt aki szilárdan meggyőződött Isten létezéséről, az az szerint akar élni, ahogy Ő elvárja, és nem úgy ahogy az emberek azon részei akarják magukkal sodorni, akik meg nem hiszik el Isten létezését.


Katy Weaver


Katy Weaver

2013. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek a kérdezővel.

Mármint abban, hogy nem valóság. (legalább is nem mindeki számára)

Ha hisz Istenben és 100%-osan biztos benne, hogy létezik stb. az jó, de tartsa meg magának. Ha mégis kikívánkozik belőle, hogy beszéljen erről, akkor egészen nyugodtan! Nem állok az útjába, sőt kíváncsian végighallgatom, de (és ez nagyon fontos) kezdje úgy a mondatát, hogy SZERINTEM, vagy VÉLEMÉNYEM SZERINT! Ha ezeket nem pöccinti oda a mondat elejére, akkor úgy érzem, hogy önbíráskodóan és hát egyszerűen tudatos pofátlanságból felül akarja írni az én "valóságomat". Persze ez fordítva az ateistákra is igaz. Mondjuk mivel én is ateista vagyok, így csak szubjektíven tudok véleményt nyilvánítani a többi ateistával kapcsolatban.


Én viszont általában megteszem azt a szívességet (aminek inkább illem szabálynak kellene lennie) ,hogy nem vallom magamat tévedhetetlennek és oda teszem az írásom elejére a SZERINTEM szót.


(bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, az írásom)

2013. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

sörpocak!


Most sem mondtad, hogy "szerintem"...

Csak határozottan állítottál valamit, amit elvársz mindenkitől.

2013. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Bevallom most "vissza nyalt" a fagyi, de ez esetben nem érdekel. A nyilvánvaló igazsághoz nem írom oda, hogy "szerintem".Ez egy illemszabály kellene, hogy legyen, de szinte senki sem tartja be. Egyébként is csak akkor kell kiírni a "szerintem" szót, ha az állításaink nem bizonyíthatóak. Ha bizonyítható, akkor az már nem vélemény, hanem ténymegállapítás. A kettőt sokan összemossák. SZERINTEM :) Amúgy azt írtam, hogy "általában" szóval nem mindig, mindenkor, mindenhol :)
2013. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok ateista sem, hanem valami más kategória, mert nem tagadom a vallásokat. Egy ateistának sincs semmilyen bizonyítéka, hogy ne létezne semmi, ő is csak ugyanolyan eszetlen módon ellene van mindennek. De a többsége nem gondol bele, mi van, ha téved?
2013. aug. 24. 20:55
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Már bocsánat, de pont az ateisták gondolnak bele, hogy tévedhetnek, mivel mi a tudományt képviseljük és elfogadjuk, hogy nagyon sok dolog valószínűleg nem úgy vagy nem teljesen úgy van, ahogyan gondoljuk. A hívők ezzel ellentétben tévedhetetlenek...
2013. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Tudod kedves kérdező a legtöbb ateista szerintem (és tapasztalatom szerint) nem is az Istenekkel van bajuk. (bár nem fogadják el a létezésüket) , hanem az Istenekről alkotott ábrázolásokkal van a legnagyobb gondjuk. Bár ateista vagyok, de a közhiedelemmel ellentétben, egyáltalán nem tagadom Isten létét. Agnosztikus vagyok inkább. Viszont nagy mértékben piszkálja a csőrömet a sok bizonytalan elképzelés az Istenről/Istenekről. Meg hát alapból az egyházak hozzáállása stb. Nincs hitem Isten felé, de sokszor filozofálok a feltételezésével stb.
2013. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Én Önmagamban hiszek.

Vagyis istenhivő vagyok.

2013. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!