Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy nem veszi észre az...

Hogy nem veszi észre az emberek nagy többsége, hogy a hit az csak hit? Nem valóság.

Figyelt kérdés

Utálom, amikor alaptalanul állítanak mindenféle marhaságokat.

Ha valaki úgy él, hogy másoknak nem árt, rossz ember nem lehet, ez a felfogásom, de ne hülyítsék már magukat mindenféle irányzatokkal, nevetséges az egész.


2013. aug. 24. 18:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Az evolúció bizonyított tény! Az evolúció elméletet (ami nem ugyanaz) azt még megértem, ha nem fogadod el, de maga az evolúció tény és való.


Egyébként sokan vannak, akik valószínűnek tartanak dolgokat és nem hisznek benne. Az előbbi nem zárja ki a tévedést, valamint nyitott az új meglátásokra, az utóbbi viszont sokaknál "keveredik" bizonyos szintig az akarattal. Egy idő után már nem azért hisz az ember, mert meg van győződve róla (persze ez is közrejátszik) , hanem azért mert AKARJA, hogy az legyen az igazság számára. Én legalább is ezt tapasztalom, érzékelem, következtetem ki az eddigiek alapján. Persze ez egyáltalán nem igaz MINDEN hívőre, de fontosnak tartottam elmondani.

2013. aug. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Jahj, úgy pampognak itt az "ateisták", mintha lépten nyomon térítőkbe botlanának, vagy vérre menő vitákat folytatnának vallásos emberekkel. Nem hiszem, hogy a jehovistákon kívül bármelyik vallásos ember letámadná a másikat, hogy márpedig higgyen istenben... Ha valaki ilyent tapasztal, valószínűleg saját magának provokálja ki. Én igaz még csak 27 éves vagyok, de soha életembe nem keveredtem vallási vitába. Pedig amúgy keresztény vagyok. Nem járok templomba, de minden szentségen átestem, és gondolok néha istenre, felnézek az égre, ha valami jól alakul, megköszönöm neki a segítséget. Összeházasodni is keresztény szentségek szerint fogunk, és a gyermekünket is meg fogjuk keresztelni. Nem azért, mert habzó szájú vallási fanatikus vagyok, hanem mert ezt tartom normálisnak. Nem biztos, hogy van isten, de magával a kereszténységgel járó elvek hasznosak az életben. Könnyebb így az élet, mintha nem hinnék semmiben. De egyébként a GYIK-es "ateisták" fele pattanásos lázadó takony gyerek szerintem, akik most épp a vallás ellen lázadnak....
2013. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!