Isten a felelős?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

olvasom, hogy a jog szerint a szabad akaratot adó felelős a teremtménye tetteiért. Más írások a katonai önműködő és felfegyverzett robotokkal foglalkozva hasonló felelősséget vetnek fel. A keresztény hit szerint a szabad akaratunkat Istentől kaptuk. Akkor most Isten a felelős, ha megöljük egymást? (A kérdés komoly. Érdekel, kinek mi ezzel kapcsolatban az álláspontja, de úgy, hogy az ember alkotta autonóm rendszerekről is emlékezzen meg.)



2013. aug. 30. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát jogilag felelősségre vonni Istent elég fura ötlet. De ha már felmerült az ötlet akkor szerintem ilyen alapon maximum egy "másik Isten" vonhatná Őt felelősségre. Hisz a fegyvergyártót is azért vonhatták felelősségre a példádban mert Ő mint készítő jogi személy volt, része egy társadalmi rendnek aminek része a törvényes jog. Másrészről az ember nem egy szabad akarattal rendelkező robot. Annál sokkal több, összetettebb lény.

Harmadrészt a robot a "teremtő" világának más részeiben randalírozott az ember viszont Isten által teremtett világban öldököl (nem azon kívül). Ez kb olyan mintha valakit azért akarnának felelősségre vonni, hogy az akváriumában eszik a halak egymást...

Személy szerint én azt vallom, hogy a szabad akaratával az ember azt tesz amit akar. Nem a teremtő a felelős azért, hogy öldössük egymást.

2013. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De a halacska az akváriumban felelőséggre vonhatja Istent, amiért egy olyan akváriumba zárta össze több hallal, akik meg akarják enni.

A halacsak végül is el lenne egy másik akváriumban is, ahol nem eszik meg.

2013. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2-es, 1# vagyok. Ha igazad lenne akkor a téged is "beperelhetne" az a kismillió vírus, baktérium akik csak nyugisan el szeretnének lenni a szervezetedben de az immunrendszered halomra gyilkolja őket :)
2013. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pereljenek be. :)

Én nem mondtam nekik, hogy jöhetnek a testembe élni.

2013. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Na kb ennyire érdekelné Istent ha az emberek beperelnék a gyiklolászás miatt XD
2013. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Jelenleg azért vannak ezek megengedve, mert felvetődött az édenkertben az a kérdés, hogy Isten jogos uralkodó-e, és jó uralkodó, ha nem engedi az embereknek a rosszat megtapasztalni.


Isten Sátán felvetésére válaszolva engedi uralkodni, és ez a személy sok embert befolyásol a földön, bár sokan nem is tudják, hogy Őt szolgálják a Tetteikkel


A háború, a gyűlölködés, nem Isten támogatásával zajlik, így nem Ő a felelős.

Ha a gyermekednek megengeded hogy tegyen belátása szerint, és rosszat tesz, akkor Te vagy a felelős?

Nem mert tudta hogy az nem jó, hiszen tájékoztattad arról mi az ami nem jó, és ne tegye.


Katy Weaver

2013. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 világvége1 ***** válasza:

Szabad akarat nélkül nincs szellem. Isten max. olyan lényeket hozhatna létre, mint az állatok. Ez hülyeség lenne, így vannak szellemek, akik jók maradnak a teremtésükkor, és mehetnek a mennybe. Az mekkora buli!


Robotokat felfegyverezni bűn.

2020. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!