Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van a kereszténységben...

Miért van a kereszténységben megbánás, megbocsájtás? Ez sokaknak kibúvó.

Figyelt kérdés

Sok embert ismerek, aki vallásos, református, meg minden, és ha valakinek eltérő véleménye van akkor elátkozza, üvöltözik vele, tajtékzik sőt a másikat semmibe veszi, lenézi, utána meg megy a templomba mutatni, hogy ő nagy hívő. A másik volt a szemét, hülye.

És ha neki megmondják, hogy "már megint tiszta ideges vagyok, nézz magadra, hogy beszélsz velem! Isten szerinted ennek örül?" Akkor "Jaaaaj! De én megbántam!" és folytatja ugyan-úgy a vitát, orditozást!


Ez a nagyapám. Mindenkit leolt a családból, mindenkivel balhézik, aztán megy templomba mutatja, hogy de rendes ember, és mikor valaki számon kéri, hogy milyen dolog így viselkedni pláne másokkal hívő létére, jön a megbocsájtás dumával.


Miért van ilyen?

Miért nem úgy alakult ki a keresztény vallás, hogy egyszerűen nem lehet másoknak fájdalmat, bosszúságot okozni és kész?

Ez kibúvó sokaknak, köztük a nagyapámnak is!



2013. aug. 9. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus érdekkeresztény, úgy viselkedik, mint egy kiscsoportos óvodás.


Azt gondolja bármit megtehet, aztán kicsusszant a száján egy bocsánatot Istennek, és azt hiszi, minden rendben, és kezdi elölről.

Az ilyen emberek feleslegesen térnek meg és válnak hívővé.

2013. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MRC31 ***** válasza:
Ezt hívják úgy, hogy képmutatás. A vallást arra használja, hogy önmaga egoját kiterjessze és markába röhögve csiki-csuki játékot folytasson embertársaival. Vallástól függetlenül és azon kívül is, a megbánásnak szívből kell jönnie nem pedig szájból üres szavakkal. Megbocsájtani meg akkor érdemes amikor szívből teszi az ember, ha nem látja át, nem érti akkor felesleges mert az is képmutatás. Önbecsapás, általában másokra kivetítve. Hazugság mint legegyszerűbb szóval.
2013. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MRC31 ***** válasza:
Nézd, maga az alap jó lenne. Sőt, ott is van jóra való és olyan ember mint amilyent leírtál. Az, hogy valaki vallásos vagy éppen pont keresztény önmagában semmit sem jelent. Igazából amit kibúvónak látsz az félreértelmezés azoknak a tanoknak amiket illene tudniuk szívvel-lélekkel és gyakorlattal. Gondolj bele, adott egy könyv mint etalon és több mint 250 féle keresztény vallás létezik. Vannak akik már ott leragadnak, civakodnak, hogy keresztény vagy keresztyén, miközben a szomszéd gyerekei éheznek, netán szótlanul elmennek hajléktalan előtt és nem segítenek rajta. Nem mind, ismétlem, de akad. Tehát önmaguk szája ízét akarják, azt akarják látni-kiolvasni amit ők akarnak és a tudást kényük-kedvük szerint saját maguk egojának kielégítésére.
2013. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 titak ***** válasza:

Szerintem ez korral jár.

Ilyen a szomszéd nénink is. Egész nap káromkodik, szid mindenkit: élőt-élettelent. De (szerinte) ez nem számít, mert "este majd meggyónom".

A reformátusoknál ez sokkal egyszerűbb, mivel mindenki MAGÁBAN gyónja/bánja meg bűneit.

2013. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyapád el van tévedve, a reformátusoknál nincs gyónás.
2013. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy fokkal jobb, mintha hajlam sem lenne a megbánásra. A kereszténység szerint pedig csak a komolyan megbánt bűnökért már bocsánat. Amiket ha nem is teszel jòvá, de minden erődből kerülsz. A biblia szerint élj ùgy, hogy már nem biztos, hogy lesz holnap. (erkölcsi értelemben). Ez a majd megbánom képmutatás. Nem vak hit, hanem bizalommal valò visszaélés. Van ahol halálos bűn.
2013. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt egy időszak, amikor csak az életben egyszer lehetett bűnbocsánatot nyerni. Ennek az a szokás lett az eredménye, hogy az emberek igyekeztek minél későbbre halasztani a keresztséget, és sokan csak akkor vették fel, amikor közel érezték a halált. Ezért vezették be azt, hogy akárhányszor lehet bűnbocsánatot kérni és nyerni.

Ezzel vissza lehet élni, és cinikusan arra gondolni, hogy majd úgyis megbánom. De a bizalommal is vissza lehet élni, mégsem élhetsz úgy, hogy mindig mindenki gyanús, aki él. Aki pedig úgyis megbánja, annak majd később több hibát kell levetkeznie.

2013. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem működik, ez nem keresztényi viselkedés. Ilyen egyszerű. A Biblia szerint nem tudjuk, mikor jön el a ház ura, és kéri el a lelkedet. Ha szívrohamot kapsz, miközben üvöltözöl, nincs gyónás.

Üvöltözni nagyon rossz dolog. Velem is előfordul ez, és szörnyen megbánom mindig. De ilyenkor fontos, hogy ne ingereld tovább a nagyapádat. Mondd meg neki ilyenkor, hogy nagyapa, dühös vagy, ez nem tetszik Istennek, beszéljük meg, ha mindenki lenyugszik, többre jutunk.

2013. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia!

Az a helyzet,hogy átolvasva a többi választ,úgy gondolom,hogy két eszmefuttatást írok le gyorsan neked.

Az első:

Megbocsájtás azért van,mert ha valaki tényleg keresztény,hisz Istenben és le tudja küzdeni az önérzetét,bevallani,hogy nem tökéletes,akkor igazán meg is tudja bánna botlásait,és erre való a bűnbocsánat.Azonban ne felejtsük el,gyónás közben van egy olyan mondat,hogy:"...Isten segítségével a jóra törekszem és a bűnt elkerülöm...".Ezután oldoz fel a pap.Na most azzal,ha elmész gyónni,alapból arra lehet következtetni,hogy változtatni szeretnél.Mert akkor minek mennél oda,ha nem akarsz megváltozni?

Én is keresztény vagyok,de nem napi rendszerességel gyónok.Én tényleg belülről szoktam gyónni,tehát mindent vagy semmit alapon.Az más kérdés,hogy én mindig egy atyánál gyónok,szinte mindig,aki ismeri a családi helyzetemet,gondjaimat,bajaimat,összefoglalva a lelkemet,annak rezdüléseit.


Sajnos én is elég forrófejű vagyok,gyakran felkapom a vizet az öcsémmel szemben.Elég nagy a korkülönbség közöttünk,de így,hogy fejben már kezd azért utolérni,így sokkal egyszerűbb azt mondani,hogy bocsánat.Ennek a szónak akkor van háttértartalma is,ha komolyan mögégondolják a tartalmát.Egyszer egyik osztálytársam járt úgy,hogy bocsánatot kért a szemtelenségéért a tanártól,nem a legszebb hangnemben,aki úgy,ahogy volt,beírt neki.

De ha rájössz a saját hibádra,akkor sokkal egyszerűbben odamész a másik félhez,akinek pedig valószínűleg jól fog esni,ha bocsánatot kérsz.Ezzel valamelyest alázatos vagy.


Na,amire ki szeretnék lyukadni,az az,hogy nem az idősekkel van csak a probléma,hanem az ifjúsággal is,akik nem hallgatják meg őket,vagy a technika rohamos fejlődése miatt nem is tudnak ötletekkel,tapasztalatokkal szolgálni.


Viszont,szerintem ha egy kicsit erőt veszel magadon,még ha tudod is,nem te vagy a hibás,és odamész bocsánatot kérni,vagy csak egy szimpla "beszéljük meg" kéréssel,szerintem egyből másként reagál a nagyapád.



Sok sikert hozzá!

2014. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Előző vagyok!

Bocsánatot kérek a kisregényért.

2014. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!