Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tartják egyesek tévtanít...

Miért tartják egyesek tévtanításnak a Krisna-tudatot?

Figyelt kérdés
Több helyen is ezt olvastam, ám kielégítő magyarázatra mindezidáig nem sikerült találnom.

2013. okt. 11. 12:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

És ezt az állításodat csakis a Bibliára alapozod? Igaz nem ismerheted más vallásoknak a szentírásait, nem tanulmányozod azokat.

Tudod csak így elsőre levonni a végkövetkeztetést egy vallásról, ostobaság. Azért mert valamit nem ismersz, illetve annyira ragaszkodsz a saját vallásodhoz, hogy nem mered vagy nem akarod más vallások szentírásait tanulmányozni, és felfedezni benne azokat a hasonlóságokat, amik a sajátodéban is benne vannak, akkor az ostobaság. Nem szabad elfogultnak lenni a saját vallásunk iránt. El kell fogadnunk, hogy vannak más vallások, amelyek szintén igazak lehetnek még akkor is, ha a kulturális jellemvonásaikban teljesen eltérőek. Hiszen a legtöbb monoteista vallásnak az elsődleges jellemzői, mint például az istenszeretet elérése ugyanúgy jelen van.

Másrészt azt is figyelembe kell venni, hogy Isten nem keresztény, zsidó, krisnás vagy muszlim. Istent egyik vallás sem sajátíthatja ki magának. Isten azé aki sír utána, mint ahogyan a kisgyermek sír az édesanyja után.

A Krisna-tudat nem démonikus vallás, ugyanúgy mint a kereszténység vagy bármely más monoteista vallás is istenszeretetet hirdet.

Bocsánatot kérek tőled, ha személyeskedtem, nincs veled semmi bajom. Azonban ezt a mentalitást nem tűröm, és ezért mertem szót emelni. Köszönöm a megértésed.

2013. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Lebannen ***** válasza:

"Nincs olyan vallás a világon amelyik saját tanításán kívül elfogadna egy másik vallást is."


Ez éppen a Krisna-tudatúakra nem igaz.Ők ugyanis elfogadják a pl kereszténységet is.

2013. okt. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szeressük egymást ***** válasza:

Igen ezt csak a Bibliára alapoztam.

Bocsánat ha megbántott. :-)

2013. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 nagylzs ***** válasza:

Azért mert mindenki viszonylagos szabadsággal kialakíthatja a saját véleményét. Ez az általános magyarázata.


Ha konkrét magyarázatra van szükséged, akkor be kell mutatnod egy konkrét embert, mert minden ilyen embernek más az életútja, és más okok vezettek oda hogy tévtanításnak tartsa a Krisna-tudatot.

2013. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!