Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Két út között. Mit tehetnék...

Két út között. Mit tehetnék hogy a mostanában egyre sűrűbben előtörő "züllött" élet vonzana magával? Egy ideje gyakorlom a Krisna tudatot, és nagyon lelkes voltam, ez kicsit aláfagyott. (többi lent)

Figyelt kérdés
Pontosabban olyan január óta éreztem hogy végre megtaláltam a valódi boldogság forrását a Krisna tudatban, előtte elég nagyvilági életet éltem...amit szégyellni is kezdtem és fel akartam hagyni vele, de nem mindig olyan egyszerű ezt...emlékek, társaság...ezt feledtem egy időre és ment is! De pár hete mintha húzna valami vissza, tenni szeretnék ellene, és néha úgy érzem nem vagyok elég erős hozzá, néha bele is bukom! Ez nyom most, és sajnos tanácstalan lettem...
2011. ápr. 18. 18:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
21 éves lány vagyok
2011. ápr. 18. 18:24
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne problémázz rajta,hogy belebuksz,és ne ítélkezz magad felett.majd el fog jönni az idő amikor szépen félreteszed ezeket a játékszereket,mert nem lesz rá szükséged.de ne kötelességből tedd,és ne vádold magad.nem szabad erőltetni az utat,lelki fejlődést.

Én ugyan nem vallom magam Krisna tudatúnak,de ráléptem egy ideje egy spirituális útra,régen cigarettáztam,de ma már egy szálat sem tudnék elszívni,alkolt is csak koccintásképpen a haverokkal,pedig régen elég sokat ittam hétvégenként.ezeknek egyik oka az egészségem megtartása(de szerencsére nincs is rájuk szükségem)szóval gondolj ilyen előnyökre is,és akkor lesz inspiráció:)

2011. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint azt mondanám hagyd ezt a krisna dolgot. Úgy értem nem enni húst, és csak gyermeknemzés céljából szexelni? Ennyit nem ér meg egy olyan boldogság, ami úgy látszik nem is akkora boldogság.
2011. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
A krisna tudat nem segít. Mivel ez csak hiedelem és pótlék vonzani is fog. Ami segít rajtad az Jézus Krisztus megváltása, és nem bűn élni, és bulizni, bűn a Sátánt választani.
2011. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Pár hét az még nagyon rövid idő, és ha ez a kiégés ilyen hamar jelentkezett nálad, akkor nem lehet az, hogy nem a számodra megfelelő vallást választottad?

A problémádra az lehetne a megoldás, hogy beszélgetsz krisnatudatú hívőkkel, és elmész ilyen közösségbe.

De előtte javasolnám, hogy keress fel egy pszichológust, mert lehet, hogy a problémád olyan természetű, amit egy vallás nem tud megoldani. Ha pl. nem érzed jól magad a munkahelyeden, utálod a főnöködet pl. akkor akármilyen vallást felvehetsz, nem fog a problémád megoldódni. Vagy pl. az italról, drogról sem lehet leszokni, ha valaki nem határozza el, hogy ő márpedig erről le akar szokni, és kész. Vagy hozhatok egy harmadik példát is: ha mondjuk az bánt téged, hogy a szüleid állandóan veszekednek, akkor te akármilyen vallást felvehetsz, a problémád nem fog megoldódni.

Remélem, érted, mire akartam rávilágítani.

Üdv: Anna

2011. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Haribol!


Látod az első és az utolsó hozzászóló is valamennyire bhaktás válaszokat adtak. Noha ők maguk nem is azok.


Tiszta szívből remélem azért ad boldogságot is az Isten tudat gyakorlása.


Gauranga!

2011. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy még most is aktuális e a problémád, de ha igen:

Hmm... mikor elkezdődik az anarta nivritti, a régi vágyak feltörnek, mert máyá letesztel, hogy tényleg Krisnát akarod e szolgálni, vagy csak Őt is egy érzékkielégítési lehetőségként közelíted e meg? Ezt leírják a szentírásaink, pl. Rupa goswami, szalnem kell megijjedned, hogy ez történik, velem is ez történt. Igaz, nekem azért kellett pár hónap, mire a kezdeti lelkesedésem visszább esett. De ez mindenkivel megtörténik.

Viszont Sríla Prabhupáda megmondta, hogy semmi képpen sem szabad abbahagyni a Krisna-tudat gyakorlását. Nem megy a napi 16 kör? Jó akkor japázz 8-at, vagy négyet, vagy ha az se megy legalább 1-et, és akkor idővel feltöltődik egy tartalék, amiből újra lelki erőre kaphatsz, be lelkesedhetsz. Ezt tapasztalatból tudom. Lehet, hogy a lelki élet nehéz, de az anyagi lehetetlen...

Ha kielégíted a vágyaidat, akkor azok a vágyak nem fognak eltűnni. Minél többször hajtasz végre egy tettet, akkor annak két féle visszahatása van. Az egyik a közvetlen karmikus visszahatás, a másik, hogy erősíteni fogja a hajlamot, hogy mégegyszer elkövesd a hibát. Persze ha néha elbuksz, nincs akkora baj. Állj fel, és menj tovább! Japázgass, olvasd Prabhupáda könyveit - ez létfontosságú, mert ebből kapsz lelki erőt a japához is! - és társulj minél többet a bhaktákkal. Ha élvező materialistákkal társulsz, akkor nem csoda, ha te is élvezni akarsz.

Ne add fel, mert ez a tökéletesség útja! Én már tapasztaltam valamit belőle, és a vezetőink olyan tiszta személyek - csak nézz rájuk... -, nem hiszem el h csak hazudják, mikor azt mondják: ez az anyagi lét csak egy rossz álom. itt még a boldogság is csak szenvedés ahhoz a boldogsághoz képest, amit Krisna és az ő szolgáinak szolgálata adhat. Nem hazudhatnak, és ők megvalósították már ezt.

Azok a kommentelők, akik azt írják, hogy soha senki nem is tapasztalt itt semmi különöset, csak spekulálnak, mert nem is ismerik a Krisna-tudatot...

Na, szóval fel a fejjel, Haribol! :D

2011. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nos, aktuális, ugyan itt tartok még mindig sajnos! Azóta mondhatni még alább fagytam! Nem fogok részletezni mert azóta olyan is történt ami egy életre megpecsételte az életem és szégyenlem, bánom! Van barátom, de egy cseppet sem tolerálja ezt a "hóbortomat", viszont azt mondta ha ez nekem jó csináljam de nem akar hallani róla! A lényeg hogy még mindig ebbe a dilemában vagyok! Még olvasok néha Prabhupada könyveket, havonta japázok is (ugye micsoda bukás??)! szóval a lényeg hogy még mindig vágyom mégsem vagyok elég erős...
2012. jan. 2. 19:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Van templom a közelben, ahova titokban - hogy a barátod ne tudjon róla xD - elcsatangolhatsz kicsit? (budapesti pl.?)
2012. jan. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Haribol!


Próbáld meg nem erőltetni a dolgokat, inkább pihenj egy kicsit. A dzsapázás nagyon jó, én is nagyon szeretem, de néha szükségem van a közös éneklésre, táncra. Egyedül nem túl jó semmilyen vallást gyakorolni, menj el templomba, ismerkedj meg a többiekkel, szerezz barátokat. Szerintem te csak egy kis újdonságra vágysz, és arra, hogy találj olyanokat, akik segíteni tudnak a továbbhaladásban.

Ha szeretnél valamit kérdezni, írj privátban.

2014. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!