Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a Jehovák...

Geronimo Stilton kérdése:

Miért van az hogy a Jehovák mindenkit megakarnak kaparintani? Tiszta szekta szagú az egész. Agymosáson vettek részt?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 16:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
7%

Először úgy gondoltam, hogy nem válaszolok, mert igen sértő rágalmazású szavakkal illettél.

Az újságokra pedig sokan nem ezt a kifejezést szokták mondani, mert vannak benne a "vallási" Témán kívül más Témák is.

Azzal pedig soha nem értettem egyet, és nem is azt tanítják, hogy ha valakit nem érdekel akkor is folyamatosan vissza mennek. A Területet különböző helyeken különböző időben szokták felkeresni. Ha valaki lead egy területet akkor azt nem adják ki egyből, hanem egy jó pár hónappal később.


Az Internet ugyan olyan találmány, mint bármely, amelyet az emberek felhasználhatnak ebben a felgyorsult világban.

Mint mindennek, ennek is meg vannak a maga előnyei, és hátrányai.

A jw.org honlapunk például az interneten olvasható, ott tájékozódhatnak az emberek a világ bármely táján rólunk, és a munkánkról, valamint írhatnak is ha esetleg kérdéseik vannak. Mondhatom sokan látogatják.

Lelehet tölteni Bibliai kiadványokat, zenét, vagy olvasni kiadványokat, vagy megnézni egy filmet amit a testvérek készítettek különböző helyzetekről.


Persze hátránya is van, mert vannak oldalak, amiket nem jó megnézni, mert nem keresztényeknek való dolgokat lehet látni ott.

ezért azt a tanácsot kapjuk, hogy gondoljuk meg hova kattintgatunk.

Isten nem azt mondta, hogy remete életet kell élni, mert akkor elmehetnénk az erdőbe lakni távol a világtól, hanem azt hogy örízzük meg a keresztényi életünket amennyire csak tudjuk a világ dolgaitól.

(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


Katy Weaver

2013. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 10-es válaszoló.


Például ez az mit nem értek ha így is van, hogy teletömik a posta ládát...

ugyan is a prédikáló tevékenységnek az elsődleges célja személyesen beszélgetni az emberekkel, és ha kérik akkor szoktunk kiadványt otthagyni.

Ugyan is mi nem újság kihordók vagyunk, és a kiadványainkat nem azért készítsük hogy szemét legyen belőle egyből hanem valamilyen hasznot húzzanak szellemileg azok akik elolvassák.

aki pedig szórja a kiadványokat, azok homlok egyenest ellenkezőleg cselekszenek, mint ami mondva van, az ilyen személy nem is fogja Isten áldását élvezni.


Katy Weaver

2013. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

"akit az Atya nem vonz az nem lesz Jehova Tanúja."


„Erre Péter beszélni kezdett, és ezt

mondta: "Most kezdem igazán megérteni, hogy nem személyválogató az Isten, hanem minden nép között kedves előtte, aki féli őt, és igazságot

cselekszik.”


Apostolok cselekedetei 10:34-35.


:D:D:D:D

2013. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Katy

Nekem is van sajnos egy ismerösöm aki csatlakozót hozzátok.De neki sem internetezni sem a szülinapját ünnepelni nem szabad.Talán az is bün?Persze a Jehova születését köteles megtartani.

SZÁNALMAS

2013. okt. 29. 18:33
 15/31 A kérdező kommentje:
Bocsi javitók.Jézus születésnapját!(Ne hogy ezért is megsértödj véletlen!)
2013. okt. 29. 18:43
 16/31 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező.

Jézus születés napját, nem tartjuk meg, erre nem adott írásban semmilyen kitételt.

Jézus születés napját a más vallásúak tartják, jó lehet, nem akkor született, vagy is nem december 25.-én


Jézus a haláláról való megemlékezésről beszélt ami tavasszal van. Erre viszont van írásos alap.

Ezek a vádaskodások azért alakultak ki, mert némely családban úgy döntöttek, hogy nem akarnak Tévét, vagy internetet, stb tartani.

De erre semmilyen szabály nincs a Tanúknál, mert aki ezt állítja az hazudik. ezek lelkiismereti kérdések.Egyénre válogatja, egyáltalán nincs benne a bibliában, hogy ez tilos, azért mert Bibliai alapelvet sértene vele.

Olyan van, hogy:

"mindent szabad nekem, de nem minden használ"


Katy Weaver

2013. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kepano Junior


(János 6:43, 44) . . .. 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . .


Jézusnak sosem lesz valaki a tanítványa akit az Atya nem vonz.

S ez nem személy válogatás kérdése.Ne keverd össze.

Az egyén hozzá állása és szív állapota határozza meg, hogy elfogad valakit Isten vagy sem.

Katy Weaver

2013. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
67%
Hányingerem van már ettől az egész takony jehova szartól..
2013. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
7%

Az előttem szóló a vallás oldalon megmutatta milyen emberi tud lenni.

Ha rajta múlna ki irtana mindent ami a békére törekszik, és amit Ő tesz azt pedig éltetné, mert számára a balhé, és a megmutatom milyen szabad szájú tudok lenni stílus él.

De ezzel csak azt bizonyítod hová tartozol

Jézus mellé avagy ellene....

Harmadik lehetőség ebben az esetben nincs


Katy Weaver

2013. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
A hazugság ellen vagyok,mert tudom mekkora álszent agymosó brigád ez.
2013. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!